1 KLA

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

ODPOWIEDZ
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

eeee..? no tak... to trochę komplikuje sprawę... zostaje rezanie od podstaw... niby prosta część, ale z moimi ogromnymi paluchami to dość skomplikowane jest... może masz ku temu lepsze predyspozycje...

uśmiech jak paluchy. :D
zapraszam na Forum Historyczne
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Paluchy u mnie też niezgorsze. Ale coś wymyślimy. Na modelarzy nie ma mocnych... :lol:
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

No orły, sokoły. Nowy dzionek nastał. Trzeba się pochwalić tym, co się zmajstrowało ostatnio. Nie chwalimy oczywiście producenta zestawu, bo mu się nie należy. Zmontowałem to:

Obrazek
Obrazek

Łącznie jest tu sklejonych 8 części i tradycyjnie nic do siebie nie pasowało. "Zadługość" niektórych elementów dochodziła do 1,5 mm - horror. Robiłem co w mojej mocy, żeby zlikwidować szpary, ale nie udało się ich całkowicie uniknąć. Mocno szparzasty ten model. Ale, jak niektórzy mówią, przyjdzie kit (Tamiya putty) i będzie git. Łączna liczba już sklejonych części wzrosła do 18, a wskaźnik niepasowalności nadal 100%. Zaczynam rozumieć co miał na myśli właściciel sklepu modelarskiego w "Tęczy" (kto z Koszalina i okolic, wie o co chodzi) mówiąc, że to zestaw dla kamikadze, kiedy wspomniałem, że się za niego biorę.

c.d.n.
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

8 cześci?Ja tam widze 2 elementy ,a śladów kleju czy czego innego nie widać :) Bardzo czysto skleiłeś te elementy :cool:
Pozdrawiam
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Serwer, nie przesadzaj. Ja tam widzę szpary, jak stąd do Rokosowa. Jeszcze nie było nawet szpachlowane. A będzie, bo bez tego się nie obędzie. (o, rymowanka...)

Ta większa część, którą nazywam platformą wieży, składa się z pięciu elementów - góra i cztery boczki. Ta mniejsza część (wieża) składa się z trzech elementów - góra stanowiąca jedność ze ściankami bocznymi i dwie ścianki - przednia i tylna.

Co do czystości klejenia. To chyba taki modelarski wymóg, co? Tak jak pisałem, zrobisz ze sześć modeli i przy dobrych chęciach też będziesz czysto kleił. Wierz mi, to żadna filozofia. No i tak jak mówię - trzeba chcieć.
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Żebym ja tak ,któregoś pięknego dnia skleił tak czysto...Eeeh ,a co do elementów to nie przesadzam ładnie są pozłączane :D
Pozdrawiam
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

"okienka" jeszcze przed Tobą Edmundzie... powodzenia :twisted: - przyda Ci się...
zapraszam na Forum Historyczne
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Poloneza czas kontynuować. Dokleiłem platformę wieży do dotychczasowej całości. Nie muszę dodawać, że nie pasowała, bo ten model ma to już programowo. Utwierdzam się w przypuszczeniu, że producent zestawu celowo tak go zrobił, żeby modelarze sobie potrenowali pracę skalpelem, papierem ściernym i innymi narzędźmi (nie poprawiać) służącymi do dopasowywania czegoś do czegoś. Nie przewidzieli jednak, że może przy tym ucierpieć kultura języka. Z oczywistych względów (dużo młodzieży na forum) nie przedstawiam wizualizacji piśmiennej tego ucierpienia. Niech pozostanie w wersji audio i tylko dla moich uszu.
Aby maksymalnie zlikwidować szpary między przednią i tylną ścianką platformy, a kadłubem tanka, ściąłem jakiś milimetr przedniej krawędzi "zadaszenia" silnika. Manewr ten wydatnie zmniejszył szparki, ale mimo to, trzeba było trochę szpachlówki z tubki wycisnąć. A teraz wizualizacja:

Obrazek
Obrazek

Peter z takim oto dodatkiem :twisted: wspomniał coś o "okienkach". Postanowiłem dwa z nich przy okazji wstawić do platformy. I zrozumiałem o co chodziło z tym znakiem :twisted: . Peter, czy pozostałe "okienka" też nie pasują do całości? :twisted:

c.d.n.

P.S.: Mamy już 20 części niepasujących wprost. Wznoszenia w normie, Pogoń bez formy, wskaźnik niepasowalności bez zmian...
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

pozostałe okienka pasują podobnie niestety... :twisted:

jedna rada - oderwij przednie błotniki (jako i ja oderwałem ;-) ). to Ci mocno ułatwi montaż układu jezdnego (żeby nie powiedzieć "umożliwi")

kwestię kultury języka przy tym modelu dawno odpuściłem...

aaa, jeszcze jedno - tym razem z wyprzedzeniem (wybacz, że o tych błotnikach tak po fakcie - zapomniałem) - zwróć uwagę na takie "gwoździe" stanowiące osie kół napędowych, a dokładniej na grubość ich łebków. sprawa prosta do skorygowania przed sklejeniem z kołami. ja niestety zauważyłem już po i wyprawiałem sztuki cyrkowe...
zapraszam na Forum Historyczne
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Skoro wskaznik niepasowości wynosi cały czas 100% to ile ten model kosztował?
ODPOWIEDZ