[pytania) Budowa Okz32

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

ODPOWIEDZ
Jaco

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jaco »

Witam
Ciesze się ze ktoś też dostrzegł ten problem bo myślałem, że to ja coś nie tak robie. Osobiście skleiłem wersje 2 a co z tego wyjdzie w dalszym etapie to nie wiem. Ponieważ prace od dłuższe czasu utkneły w martwym punkcie. Z powodu wolnych chwil na hobby.Ale chetnie będe sie przyglądał waszym postępom, może ja wyciągne teraz jakies wnioski:).
Więc śmiało można pisać w tym wątku.
Pozdrawiam.
gwiazdor
Posty: 50
Rejestracja: pn lut 09 2004, 9:17
Lokalizacja: Torun

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gwiazdor »

post do usunięcia
Ostatnio zmieniony czw lut 18 2010, 10:16 przez gwiazdor, łącznie zmieniany 1 raz.
gwiazdor
Posty: 50
Rejestracja: pn lut 09 2004, 9:17
Lokalizacja: Torun

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gwiazdor »

post do usunięcia
Ostatnio zmieniony czw lut 18 2010, 10:15 przez gwiazdor, łącznie zmieniany 1 raz.
cieciwa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cieciwa »

Gwiazdor _jestem_ pewien :)
Przynajmniej tego gdzie ma byc druga czesc - bo lezy przedmna pierwsza i tam jak byk pisze [cdn. w nrze 12/83]

Jak obiecalem tak i zrobilem:
http://www2.zarz.agh.edu.pl/~cieciwa/OKz32-01.tif [1.1M] 300dpi bw
http://www2.zarz.agh.edu.pl/~cieciwa/OKz32-01c.tif [5.6M] 150dpi 24bit
http://www2.zarz.agh.edu.pl/~cieciwa/OKz32-02.tif [243K] 300dpi bw
http://www2.zarz.agh.edu.pl/~cieciwa/OKz32-02c.tif [5.0M] 150dpi 24bit

Niech mi wybacza autorzy planow, ale obawiam sie, ze jest to nieosiagalne w tej chwili, a przydatne na 100% i plany byly opublikowane 21 lat temy i chyba nie wznawiane ...
cieciwa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cieciwa »

No to teraz moja kolej :)

Potwierdzam problemy zwiazane z wycinaniem ramy z tektury 2mm.
Ja mam wprawdzie przeskalowana OKz-ke na 1:35 ale problem pozostaje
- trudno sie wycina i pasuje, w chwili obecnej darowalem sobie 2mm i robie dwa razy 1mm.

Chwilowo jednak prace zawisly w prozni, w zwiazku z obecnoscia malej "pomocnicy" ktora wszystko musi widziec :)
Awatar użytkownika
nikdo
Posty: 141
Rejestracja: pn kwie 14 2003, 11:03
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nikdo »

witajcie,

Ja tez nie moge powiedziec, ze nie nie nameczylem przy ostoi ;-) Wydlubalem jednak otwory skalpelem, a potem szlifowalem powierzchnie wewnetrzne okraglym pilnikiem. Troche sie postrzepilo, ale efekt po pomalowaniu (zdecydowalem, ze pomaluje wszystkie czerwone czesci) mnie zadowala.

Co do kol, to wydaje mi sie ze niektore elementy nie maja odliczonej grubosci kartonu (np. piasty kola tocznego nie udalo mi sie skleic jak na rysunku - podstawy walca musialem dac na a nie do wewnatrz sciany, a i wewnetrzna strona obreczy kol tez troche odstaje do srodka). Nie jest to wielki problem, bo to sie niweluje przy szprychach, z ktorych wiekszosc i tak trzeba skrocic.

Do klejenia (po 2 nieudanych kolach ;-)) wg rady Kierownika zrobilem sobie 'trzymadlo' - tektura 3 x 1mm z wklejona prostopadle osia, na to przyklejony szablon kola z wycinanki, a na obwodzie 4 szpilki, ktore przytrzymuja obrecz. Pierwsze kolo z maszynki wyszlo troche scentrowane, ale juz drugie (po dokladnym ustawieniu i usztywnieniu szpilek) jest perfekt :cool:
Jak mozna sie domyslic klejenie kol to bardzo upierdliwe zajecie - zostalo mi jeszcze 10 sztuk (razem z tymi ktore chce poprawic ;-)) Jak sie postaram to wychodzi mi jedno kolo na 2 dni (tzn. 1 dzien = godzinka klejenia wieczorem) ;-)

nikdo
gwiazdor
Posty: 50
Rejestracja: pn lut 09 2004, 9:17
Lokalizacja: Torun

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gwiazdor »

post do usunięcia
Ostatnio zmieniony czw lut 18 2010, 10:15 przez gwiazdor, łącznie zmieniany 1 raz.
cieciwa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cieciwa »

Ajajajajajjjjjjjjjjj :(
Ale ze mnie d**a nie informatyk, nie wlaczylem WWW i sie dziwie, ze nie czyta :)

Juz jest wlaczone.

A co do przeskalowania to poprostu calosc zrobilem na ksero powiekszone 1.28 raza - i to akurat jest 1:35 i tak z A4 robi sie A3 :)
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

cieciwa pisze: d**a nie informatyk, :)
i dalej "podgląd niedostępny" :cry:
cieciwa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cieciwa »

powinno byc dostepne .....
Teraz sprawdzalem i jest OK.
ODPOWIEDZ