II wakacyjna zabawa Forumowiczów !!!

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

miałem się poddać bez szukania nawet, ale jakoś sie znalazlo gogiel jest wielki :pisze:
Robi się : Zenit HMV 1:250
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Drogi jerry_bee, ja tu tylko zapodaję pytanka i odpowiedzi na nie w związku z tym, że Vivitowi latem należy się urlop, jak stąd do Rokosowa. A rządzi Vivit, no może z gabinetem cieni w postaci Jety. To oni, a właściwie Jeta zapoczątkowali zabawę wakacyjną. Było to w zeszłym roku w Kruszwicy, kiedy to z okazji konkursu modelarskiego spotkaliśmy się razem i w pewnym momencie Jeta rzucił Vivitowi propozycję by ten, w celu uatrakcyjnienia forum w sezonie ogórkowym, wymyślił i poprowadził taką wakacyjną zabawę. Vivitowi pomysł się spodobał i po uzgodnieniach z Jetą wprowadził w czyn. W tym roku zabawę kontynuujemy. I bardzo dobrze.
Napisałem, że Vivit będzie miał zagrychę, bo o ile pamiętam, to podobną sytuację mieliśmy w zeszłym roku. Na któreś z pytań można było w wieloraki sposób odpowiedzieć i pytanie chyba anulowano.
Ponieważ aktualnie zgłasza się pytania do rundy sierpniowej, apeluję w imieniu Vivita, żeby odpowiedzi na zgłaszane pytania miały charakter jednoznaczny, bez żadnych wariantów.
Dam przykład: " Kto zdobył tytuł Mistrza Polski w klasie B-1 podczas rozgrywanych w 1967 roku w Warszawie Mistrzostwach Polski Modeli Pływających. Należy podać imię i nazwisko tego modelarza." I wszystko jasne, może być tylko jedna odpowiedź, bez żadnych wątpliwości. Liczę na Was, że taki właśnie charakter będą miały pytania zadawane w rundzie sierpniowej. Ale się rozgadałem. Muszę przyznać, że czasami lubię.

A tak na marginesie, kto pierwszy odpowie (imię i nazwisko modelarza) w tym wątku na moje przykładowe pytanie, dostanie nagrodę dodatkową w postaci archiwalnego numeru Małego Modelarza.

Uśmiechów sto - na zapas,

Edmund
Rogal
Posty: 54
Rejestracja: pn maja 17 2004, 23:08

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rogal »

A ja znalazłem taką odpowiedź na pytanie nr 10 :
W 1962 roku rozpoczęły się prace nad modernizacją nadwozia Warszawy. Do współpracy zaproszono włoską firmę stylistyczą Ghia. Zaprojektowana przez włoskich inżynierów karoseria miała ładne, opływowe i modne w tamtych czasach kształty
Normalnie teraz juz strach odpowiadac na jakiekolwiek pytania ;-)
Awatar użytkownika
piotr73
Posty: 132
Rejestracja: sob maja 22 2004, 16:13
Lokalizacja: Zabrze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotr73 »

Edmund Nita? :)
ORP Czujny - TEN
...potwór nadchodzi...

Żeby wszystko tak łatwo sklejało się jak modele...
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Niestety Piotrze, Mundziu zajął na tych mistrzostwach 13 miejsce w klasie EK, chociaż po ocenie był na miejscu drugim z 18 punktami ( na 20 możliwych) lepszy od mojego modelu był tylko Vittorio Veneto. Niestety pojechałem do Warszawy z nieopływanym modelem i w efekcie spadek na 13 miejsce. Tak było.

Próbujcie dalej. Uśmiech byłego pechowca....
Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

jeśli to nie Edmund Nita to misi być Jeta .... :lol:
Robi się : Zenit HMV 1:250
kl-9

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kl-9 »

a ja dalej nie znalazłem :( nie mam za dobrych pomysłów co wpisać w Google :(
paperman
Posty: 283
Rejestracja: wt cze 15 2004, 14:21
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: paperman »

Chyba trochę namieszalem.Najbardziej prawdopodbny rok zniszczenia to '78. Co do powstania to rok 1962 to błędna data.Właściwa jest taka ,że wysłano podwozia w '57 a samochody odebrano w '58
Na warsztacieCrown Vic '78-'88 i
Fiat 1800 z MM
W avatarku Warszawa 224
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

w sieci pojawiaja sie takie daty powstania- 57,58,59 i 62 rok....

:)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
paperman
Posty: 283
Rejestracja: wt cze 15 2004, 14:21
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: paperman »

Dowodem na 57/58 jest artykuł S. Panczkiewicza z 20.04.1958.Przedruk artykułu jest w numerze 5/2001 Automobilsity
Na warsztacieCrown Vic '78-'88 i
Fiat 1800 z MM
W avatarku Warszawa 224
ODPOWIEDZ