*[Relacja/Okręt] BISMARCK - A.Haliński. POWRÓT

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
mariuszk
Posty: 75
Rejestracja: śr maja 24 2006, 16:01
Lokalizacja: Piła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mariuszk »

Art pisze: OK., już nie przynudzam.
Wcale nie przynudzasz. Bardzo dobry sposób prezentacji, szczególnie dla sklejających ten okręt.
W końcu jest to relacja, a nie galeria sklejonych elementów modelu z pytaniem w podtekście "zgadnijcie jak to skleiłem?".
Życzę wytrwałości w narzuconym sobie terminarzu :) (chociaż modelarstwo to nie wyścigi).
BALROG
Posty: 639
Rejestracja: pt lis 18 2005, 11:51
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BALROG »

Jak zwykle
Bardzo pęknie !!
Bardzo czysto !!
Bardzo precyzyjnie !!
Jest na czym oko zawiesić :shock:
KIBOU DAKE WA SHINJITE !!!!!!!!!!!!
Elco 80' Torpedo Boat PT-596
SCHNELLBOT S-100
Awatar użytkownika
Cnk
Posty: 43
Rejestracja: pn lis 01 2010, 11:23

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Cnk »

No Art, dajesz dajesz to wszystko co opisujesz napewno się przyda. Postaram się i ja zrobić to Twoim sposobem.
Awatar użytkownika
gen84
Posty: 24
Rejestracja: sob lis 20 2010, 13:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gen84 »

i ja na łatwiznę pójdę;p znaczy się poczekam pooglądam następnie potrenuje trochę na mniej wymagających modelach a jak uznam, że przyszedł na mnie czas z Bismarckiem wtedy będę miał niesamowita ściągę jak się robi ten model:D:D:D:D choć zapewne nie uda mi się go zrobić tak jak Ty...
ps. ten klej BCG to tylko jego skrót czy tak się on nazywa?? i gdzie go dostać można?? takie może trochę dziwne pytanie, ale powiedzmy, że w porównaniu do Twoich umiejętności i wiedzy na temat modelarstwa to raczkuje jeszcze;p
Awatar użytkownika
ruto88
Posty: 247
Rejestracja: pn lut 01 2010, 11:48
Lokalizacja: Lubawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ruto88 »

BCG niektóre sie tak nazywają to jest skrót do Brand Clear Glue. Poprostu tubka z przeźroczystą mazią. Też miałem problem z dostaniem ale w szkolnym potem znalazłem, w carfourze i.....jednym odzieżowym :razz:

PZDR
mariuszk
Posty: 75
Rejestracja: śr maja 24 2006, 16:01
Lokalizacja: Piła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mariuszk »

Można poszukać w Kauflandzie. Przynajmniej w Pile jest, i to dokładnie Brand Clear Glue. Skoro jest to sieć, to pewnie w innych też powinni mieć.
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

W moim przypadku było standardowo…
czyli pierwszą tubkę BCG wywaliłem do kosza po pierwszym użyciu :D

Ale się zawziąłem i 128 razy przeczytałem wszystkie posty Wujka Andrzeja na temat BCG. I się naumiałem. Zasad jest kilka, ale nie śmiem się wymądrzać.
Zachęcam Was do czytania, to jest prawdziwa skarbnica wiedzy modelarskiej.

Polskie tzw. kleje wodne są do kitu, przynajmniej dla mnie. Klej musi być wyprodukowany w ChRL, ja używam tego w tubce pomarańczowej, kupiłem raz ich 5, aby dla wnuków zostało (wybaczcie to zestawienie, ale wygrzebałem tę fotkę z czeluści):

Obrazek
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

To ja zamieszczę jeszcze swoje zdjęcie BCG - jest wyraźniejsze. Nie używam, bo impregnuję arkusze wycinanek z obu stron Caponem gęstym prosto z puszki i obawiam się, że BCG nie "chwyci" zbyt dobrze w tej sytuacji.

Obrazek
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
gen84
Posty: 24
Rejestracja: sob lis 20 2010, 13:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gen84 »

rozumiem ze ten klej a właściwie jego tubka przypomina "fawkulce":P to znaczy sam dozownik jest kulka?? jeśli tak to już wiem o jaki klej chodzi i jest on faktycznie ogólnie dostępny w papierniczych :D
Awatar użytkownika
gen84
Posty: 24
Rejestracja: sob lis 20 2010, 13:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gen84 »

Art jeszcze jedno pytanko. właściwie powinienem się o to zapytać na początku, ale lepiej późno niż wcale::D nie masz nic przeciwko, ze pisze do Ciebie na "Ty"? jeśli tak to obiecuje się poprawić i więcej nie grzeszyć, a winy mam nadzieje, że będą mi odpuszczone:D
pozdrawiam gen84
ODPOWIEDZ