Niszczyciel rakietowy projektu 956 A - Besstrashny - 1/200

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Andrzej Tobie sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że masz już większość elementów pomalowanych na gotowo, moim zdaniem szpachlowanie pokładu przy nadbudówce odpada bo jak później pomalujesz nadbudówkę w miejscach szpachlowania :?:
Ukończone: M 113 Fitter
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Niestety juz po ptakach Fidelku :cry: Wlasnie jestem juz od tygodnia w temacie i wykonuje go tak jak zaplanowalem . Najwiecej problemu sprawia mi teraz doszlifowanie tego wszystkiego. Czasami robie skok w bok i popelniam takie malenstwa jak np: kotwice . Otwory na pokladzie gdzie wychodza ich gorne czesci musialem dorobic razem z systemem ich przymykania . Trumpeter o nich calkowicie zapomnial :cry:

Obrazek
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 460
Rejestracja: pt lis 28 2003, 22:20
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pablo »

O to dobrze bo już myślałem, że w stoczni strajk ;-) . U mnie jest podobnie ale wynika to głównie z tego, że dopadła mnie jakaś infekcja :x . Takie niedokładności potrafią czasem nieźle namieszać w harmonogramie prac(wiem coś o tym :twisted: ).
Ale mam nadzieję, że wkrótce ujrzymy burtę po liftingu? ;-)
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Okonek: łancuchy kupowane czy handmade jak to się ładnie mówi? I czemu ta kotwica jakaś taka całkiem bokiem? Nie powinna być na ukos? Chyba że ty tylko tak na zdięciu wyszło.
Pozdrawiam.
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Dzieki Kat za uwage co do kotwicy . Troche mi sie przekrecila przy wklejaniu . Tak to juz jest , ze niektore bledy wychodza dopiero na fotkach . Musze szybko poprawic. :oops: Druga jest wklejona poprawnie. Jak widac powinna byc prawie bokiem ;-) Jesli chodzi o lancuchy to ten wiekszy podprowadzilem z modelu PT-815 ( pozniej dam mu jakis inny ) a mniejszy to znalezisko z mojej modelarskiej drobnicy . Zawsze cos odkladam jesli stwierdze , ze kiedys tam moze sie przydac . No i sie przydal :D
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

A gdzie ta ... piękna pięcioramienna "gwiazdka"?
Ona chyba jest "przestrzenna" - tzn. namacalna.
Kalkomanią ( o ile taką masz ) jej nie zastąpisz...

Pozdrawiam,
Maciej
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

..."Nie guzdrojcie się chopie"... Andrzej co tam słychać w stoczni, bo już dawno po Mikołaju a prezentu w postaci nowych fotek nie ma ;-) :?:

Maciej napisał:
Kalkomanią ( o ile taką masz ) jej nie zastąpisz...
E jak nie Macieju, biorąc pod uwagę skalę modelu chyba jednak da się użyć kalki :roll:
Ukończone: M 113 Fitter
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Fidel pisze:..."Nie guzdrojcie się chopie"... Andrzej co tam słychać w stoczni, bo już dawno po Mikołaju a prezentu w postaci nowych fotek nie ma ;-) :?:

Maciej napisał:
Kalkomanią ( o ile taką masz ) jej nie zastąpisz...
E jak nie Macieju, biorąc pod uwagę skalę modelu chyba jednak da się użyć kalki :roll:
Jejku Fidel, przestań oglądać reklamy podczas skoków !!!

Pewnie stateczek powoli ruszy dalej, relingi dostał.

gulus
Awatar użytkownika
Slawek
Posty: 55
Rejestracja: wt kwie 01 2003, 17:43
Lokalizacja: Montreal (W-wa)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Slawek »

Ja mam tylko kilka slow do powiedzenia do administratorow, Okonek to wariat a Wy mu dajecie prawa moderatora. No coz moze nie wariat a perfekcjonista :D Okonek, ty mnie juz nigdy nie zaskoczysz, hehehe i musze powiedziec ze Jedrus ma racje co do tej "blachy" , Jeta, jest na styk :) Jedrus, dales sobie z tym rade? czekamy!! Dla wszystich niedowiarkow, nie tylko Okonek sobie dal rade z tym, on to zrobi tak jak projektanci to chcieli, a nie jak to zespawali w stoczni, hehehe, jasnowidz, aha!!! Mam mala prosbe, Jedrus, mogl bys otworzyc jeden SA-N-7, chcialbym zobaczyc radar, ladunek itp., hehehe, myslicie ze co, nic w srodku nie ma, haha, zdziwilibyscie sie:) to maniak, jeszcze dzis beda fotki:):) Okonek dwa slowa, zagioles mnie ze zmiana w Zil'e, tak wiec nie probuj, hehehehe. Dzis po polsku to sie chyba nazywa "zchiza" , ta wiec ZCHIZA Jedrus, duza zchiza!!!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam,
Slawek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Czesc.
Nie sluchajcie prosze Slawy bo chce mnie troche podpuscic . :lol: Minelo pare dni ale nie moglem wczesniej wyskrobac troche wolnego czasu aby dokonczyc to co zaplanowalem . Dwa dni urlopu zaowocowaly ukonczeniem przebudowy . Nie bylo to latwe ale mysle , ze sie udalo . Zrobilem to tak jak zaplanowalem czyli poprzez rozciecie pokladu lodziowego. Wiazalo sie to jednak z jego czasowym posprzataniem na czas prac stoczniowych . Samo przesuniecie nie sprawilo klopotu . Najgorsza czynnoscia bylo chyba szlifowanie miejsc szpachlowania ale jakos sobie poradzilem . Przy okazji znalazlem kolejny blad w modelu . Trumpek zapomnial o malym pokladzie pomiedzy obiema nadbudowkami bocznymi przykrywajacym stanowisko strzeleckie rakiet oplot .Striela jak i o ich podporze sie tam znajdujacej . Okonek musial znowu kombinowac i dorobil ten poklad jak i sama podpore .To nic wielkiego . Taka sobie tylko mala proca :lol: Potem caly poklad lodziowy oraz wszystko co sie na nim znajdowalo musialo wrocic na swoje miejsce . Miejsce rozciecia przyslonila jedna z nadbudowek . Pozostanie jeszcze uzupelnienie go o 2mm ubytku po zamontowaniu komina bo i tam jest teraz przerwa. Pozwole sobie na zamieszczenie w tym poscie jednej z wczesniejszych fotek aby pokazac jak zmienil sie wyglad modelu ;-)

Obrazek
Obrazek
pozdrawiam
Obrazek
ODPOWIEDZ