*[Relacja/Statek] Dar Młodzieży GPM 1/2004

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
<misiu>
Posty: 147
Rejestracja: pt lut 25 2005, 19:45
Lokalizacja: Przemyśl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: <misiu> »

Bardzo ladny bukszpryt!!! Jestem pelen podziwu...W moim Darze Pomorza mialem z nim nieco problemow gdyz glowkowalem nad wykonaniem jego olinowania...ale wyszlo niezle tylko moze ta fotka tego tak nie przedstawia.

POZDRO
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

rowin-ds pisze:a jeszcze coś zauważyłem, siatka bukszprytu jest mniej więcej w kształcie trójkąta, jeden jej bok ogranicza bukszpryt, drugi lina idąca od czubka bukszprytu do burt, a trzeci jest luźny...i zauważyłem że ten luźny jest niczym nie zakończony i te liny siatki się po prostu urywają...masz zamiar coś z tym zrobić? np. podkleić jeszcze jedną liną? tak napisałem, że nie wiem czy będziesz wiedział o co mi chodzi :)
A więc tak: siatka przechodzi pod bukszprytem i nie jest przez niego ograniczana, a jeśli chodzi o fragment siatki u nasady bukszprytu to będzie on przymocowany do kadłuba - są tam takie uchwyty ale możę mało widoczne z powodu takiego jak kadłub kolorku; po prostu nei zdążyłem jeszcze tego umocować :)
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

dokładnie chodzi mi o to co zaznaczyłem na fotce...siatka wygląda jakby niczym nie była zakończona, tak po prostu obcięta, czy masz zamiar to zakończyć liną? przepraszam, że tak się czepiam, ale też mnie to czeka niedługo, tylko w innym modelu, więc dlatego tak swidruję ten temat :)
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Oczywiście że będzie to zakończone - tak jak na tej fotce http://img158.exs.cx/my.php?loc=img158&image=dar3gd.jpg
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Zwracam wszystkim forumowiczom uwagę na łańcuszki przy bukszprycie. To jest to, o co cały czas walczę. Nie jakieś skrętki fantazyjno-jubilerskie, tylko porządne łańcuchy o prostych ogniwach.

Tomek, piącha :spoko: z takim uśmiechem :lol:

Edmund
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

więc czekam z niecierpliwością, i mam jeszcze prośbę....kiedy wykonujesz coś, a teraz to będzie szczególnie ważne przy olinowaniu i ożaglowaniu, pisz jakiś komentarz co i jak wykonujesz...pewnie to prośba nie tylko ode mnie :) pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jeziorek
Posty: 118
Rejestracja: pt mar 11 2005, 15:51
Lokalizacja: Kalisz(<_>)Sieradz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeziorek »

Przyłączam się do powyższej prośby. Szczególnie interesujące jest to: jak mocujesz końcówki lin (wiążesz czy kleisz), jak mocujesz do kołkownic, jakie nitki itp., itd. Marzy mi się za jakis czas HMS Victory i wszystko jest interesujące w Twojej relacji, a ...... potrafisz to robic. :lol:
Na warsztacie:
7TP - Mirage Hobby - 1:35
Panzer IV F2 - Italeri - 1:35
Wznowiony Panzer IV D - GPM - 1:16
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Ostatnio troszeczkę ugrzęzłem przy wykonywaniu bloczków wszelkiej maści w ilości około 500 sztuk w sześciu różnych rodzajach -pojedyncze, podwójne, potrójne. dzisiaj udało mi się zrobić ostatnie ich sztuki więc zabieram się za montaż sznurków i sznureczków. Bloczki oczywiście z kartonu w całości, oprócz druciancyh oczek służących do mocowania ich do jarzm w masztach i rejach oraz do mocowania lin.

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr maja 16 2007, 18:17 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 1 raz.
bazyl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bazyl »

:shock:
O kurcze aż z wrażenia opadła mi szczęka. Bundy, to co tu pokazujesz to prawdziwe mistrzostwo świata. Z niecierpliwością czekam na efekt końcowy. :tuptup:
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 460
Rejestracja: pt lis 28 2003, 22:20
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pablo »

W tym modelu przerażają mnie dwie rzeczy; jedna z nich to relingi :shock: a druga to właśnie te bloczki :twisted: . Moge zaryzykować twierdzenie, że legły one u podstaw mojej decyzji o wstrzymaniu budowy Victory. Ale myślę, że z czasem również i temu podołam. :roll:
ODPOWIEDZ