*[Relacja/Okręt] "Wodnik"

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Początki galionu :zeby:
Obrazek
I stan obecny :zeby:
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz maja 14 2006, 17:25 przez Syzyf, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje modele: archiwum
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

W trakcie robienia galionu pstrykałem co jakiś czas zdjęcie poczwarki. Nazbierało się tego trochę, więc tak z kronikarskiej powinności zebrałem je razem. Figurka zrobiona jest z tego, co miałem pod ręką: tektury, drutu, nitek, kleju wikolowatego a przede wszystkim z 2 składnikowej szpachli samochodowej.
Do obróbki używałem w zasadzie jedynie zwykłego nożyka z łamanymi ostrzami i papieru ściernego. Szpachla dość długo jest miękka i da się ją łatwo okrawać. Po zaschnięciu można ją nożykiem zeskrobywać i rzeźbić.

Postać Wodnika z rybim ogonem i trójzębem w dłoni jest zaczerpnięta z PM nr 31, natomiast poza, którą przybrał (osłaniając dłonią oczy, patrzy w dal zadając sobie pytanie: co z tą Polską?) jest zerżnięta z filmu pod stosownym tytułem: „Piraci”.
Na temat sensu rybiego ogona nie będę dyskutował ;-) .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz maja 14 2006, 17:29 przez Syzyf, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje modele: archiwum
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

I tak oto zakończyłem budowę Wodnika :D .
Budowa zajęła mniej więcej rok i trwała dużo dłużej niż zakładałem na początku. Równie dużo czasu, co samo sklejanie, zajęło mi robienie dokumentacji fotograficznej, jej obróbka oraz tworzenie relacji. Zrobiłem w tym czasie około 2000 zdjęć i było to równie przyjemne, jak sama dłubaninka.

Dziękuję wszystkim, którzy przez ten okres wspierali mnie :pice: , czy to poklepując życzliwie po plecach, udzielając rad, czy kibicując. Ten żaglowiec jest w ogromnej części także Waszym modelem.

Na zakończenie zamieszczam jeszcze trochę zdjęć :papa: :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz maja 14 2006, 18:34 przez Syzyf, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje modele: archiwum
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Dzisiaj jedno ze zdjęć (trzecie w pierwszym rzędzie) zostało zamieszczone, jako "zdjęcie tygodnia" - z czego bardzo się cieszę i dziękuję za to wyróżnienie :D .
Moje modele: archiwum
ODPOWIEDZ