Moje Mers-el-Kebir

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 148
Rejestracja: czw lis 27 2003, 10:43
Lokalizacja: Pabianice/PLL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

NOOOOO Niesamowitasne!!!! Tak sobie ta katapulta stoi i czeka jak jakis woj w tej samej skali zapadki zwolni, a wredy to biada kazdemu niezaleznie od skali:)
Gratuluje wypasnego modeliku!!!!!!!!
Pozdrawiam
MarcinS
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

MarcinS pisze:a wredy to biada kazdemu niezaleznie od skali:)
Ale do Nowogardu i tak nie doleci :lol:
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 148
Rejestracja: czw lis 27 2003, 10:43
Lokalizacja: Pabianice/PLL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

Do mnie dalej i przez wode, a calym w strachu. Robota solidna i piekna to i miotac moze strasznie:)
Pozdrawiam
MarcinS
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Edmundzie Obrazek też bym taką chciał :lol:

Pozdrawiam Paweł :)
Ukończone: M 113 Fitter
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 672
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

A ja powoli zaczynam kopać schron przeciw kamieniowo - katapultowy. Leweracja, albo jakoś tak :mrgreen:
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

No, nareszcie mam chwilę spokoju dzisiaj. Sądny dzień w pracy.
Dziękuję wszystkim za miłe słowa. W sumie ,to budując katapultę, chciałem pokazać, że znikomym nakładem materiałowym (kawałek deseczki, blaszka mosiężna, pręcik mosiężny, blaszka miedziana i coś tam jeszcze) można się nieźle zabawić i wyprodukować coś fajnego. Z Waszych wypowiedzi wynika, że się podobało. Skoro tak, to będę kontynuował te "michałki" modelarskie. Będę wymyślał jakieś drobiazgi i pokazywał. Może też się skusicie i coś zbudujecie od podstaw. Katapulta pokazała, że nie musi to być zaraz coś wielce wyszukanego. Ot drobiażdżek i tyle. A ile radochy. Nieprawdaż?

OldMan, zanim się wezmę do Kubelwagena muszę skończyć niespodziankę dla Wujka Andrzeja ( ale zrobi gały). Zostało mi właściwie kilka niezbyt skomplikowanych elementów z tekturki 3 milimetrowej. Pewnie dziś skończę. A wtedy już tylko Diorama Mundzia.
Bundy, czuj się zagrożony. Co prawda kamyczki z katapultki może i nie dolecą do Nowogardu (w końcu to dystans 100 kilometrów), ale paczka koszalińsko-kołobrzeska szykuje mały fortel. Nasz wywiad doniósł, że w okolicach października będziesz przebywał krótko w Goleniowie i to bez obstawy. My tam właśnie planujemy się zjawić. Capisco?
Drogi Robercie, jedna diorama, to dla mnie aż nadto. Mam nad czym myśleć i pracować. Może w przyszłości?
Fidelku drogi, nie widzę przeszkód. Widziałeś z czego, czym i jak. Do roboty. Moja rada - najpierw potrenuj piłowanie piłką włosową, bo budowanie takich pierdółek jak katapulta wymaga niestety nie trochę, ale znacznej wprawy w posługiwaniu się tym, niestety, zapomnianym narzędziem.

Uśmiech zmęczony po ciężkiej pracy (zawodowej, nie modelarskiej, ma się rozumieć),
Ostatnio zmieniony śr sie 25 2004, 9:19 przez Edmund_Nita, łącznie zmieniany 1 raz.
Fidel
Posty: 405
Rejestracja: pt sty 23 2004, 10:36
Lokalizacja: Żywiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fidel »

Oj Edmundzie może coś wymyślę tylko nie wiem jeszcze kiedy, a fechtować piłka włosową potrafie bo coż Fidel robił jeszcze nie tak dawno rzeczy latające więc coś tam ze sklejki wycinać umie ;-)
Jeszcze raz gratulejszyn :D Paweł
Ukończone: M 113 Fitter
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Cieszę się Fidelku, że umiesz fechtować piłką włosową, bo to nobilituje. W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, uczestnik modelarni emdekowskiej w Koszalinie, jeżeli nie umiał fechtować laubzegą, to uważany był za popaprańca. A jak już się nauczył, to był gość chodzący w glorii. Tak było.

P.S.: Jak tam PT-76. Czekam z niecierpliwością.

Uśmiech dla nobilitowanego,
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

No to skończyłem uzupełnianie zagubionych fotek w wątkach dioramowych i katapultowym.

Chciałbym przy okazji podziękować Łukaszowi - Swingerowi za porady udzielane mi zarówno prywatnie, jak i na ogólnym forum, a dotyczące obróbki fotek. Dzięki temu możliwe było wyostrzenie zdjęć, co moim skromnym zdaniem podniosło atrakcyjność moich wątków. Życzę przyjemnego oglądania.

No to teraz gdy z fotkami porządek, czas wrócic do Dioramy Mundzia.

Usmiech dozobaczeniowoprzydioramiczny,

Edmund
TERMINATOR
Posty: 102
Rejestracja: śr mar 16 2005, 12:53
Lokalizacja: Centralne pomorze!!!

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TERMINATOR »

szok w tramkach a nawet w trampokorkach :!:
ODPOWIEDZ