II wakacyjna zabawa Forumowiczów !!!

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piotr73
Posty: 132
Rejestracja: sob maja 22 2004, 16:13
Lokalizacja: Zabrze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotr73 »

Z pytania wynika, że wiązane były środkowe trzy więc zewnętrzne osie wiązane w T39 to chyba osie 2 i 4. A z tego pisy wynika raczej że te osie były napędzane tą przekładnią a nie że poprzez nią napędzały inne osie.
Piotr73 - laik kolejowy. Chyba jednak się czepiam więc wystarczy.
Bawmy się dalej.
Ostatnio zmieniony śr lip 13 2005, 23:50 przez piotr73, łącznie zmieniany 1 raz.
ORP Czujny - TEN
...potwór nadchodzi...

Żeby wszystko tak łatwo sklejało się jak modele...
uboottd
Posty: 267
Rejestracja: pn lut 16 2004, 0:57
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: uboottd »

Widzisz, ukladajac pytanie korzystalem jednak z monografi o GKW pana Sojdy, i tam jest to ladnie wytlumaczone - faktycznie opisy na stronkach sa dosc ubogie, jednak chyba nie az tak bardzo zeby przez porownanie nie upewnic sie co do poprawnosci rozwiazania.

Tak, zewnetrzne osie wiazane to 2 i 4, ktore napedzaly nastepne - 3 rowniez jest wiazana wiec extra napedzac mozna tylko 1 i 5...
Zagłębiaczek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zagłębiaczek »

Wystarczyło w google wpisać parowóz przeniesienie napędu i przeszukać wyniki... Chyba sie włącze do konkursu tylko dalej myślę na pytaniem.

Narazie.
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 20 2004, 23:12
Lokalizacja: tczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jerry_bee »

uboottd pisze:Widzisz, ukladajac pytanie korzystalem jednak z monografi o GKW pana Sojdy, i tam jest to ladnie wytlumaczone
no i to jest, myślę, przyczyną nerwicy na widok niektórych pytań. nie każdy ma dostęp do monografii, zwłaszcza wąsko wyspecjalizowanych i do tego obejmujących tak wiele różnych dziedzin. może należałoby wnieść poprawkę do regulaminu konkursu, że odpowiedź na pytanie powinna być ogólnie dostępna (czyli najprościej mówiąc mozliwa do wyszukania w sieci, i autor pytania podaje prowadzącemu konkurs link do tego info), względnie dotycząca tzw. wiedzy ogólnej czy ogólnomodelarskiej, względnie wymagająca po prostu wysilenia mózgownicy.
* teoria [R.I.P.] i praktyka są zgodne tylko w teorii, a nie w praktyce *
uboottd
Posty: 267
Rejestracja: pn lut 16 2004, 0:57
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: uboottd »

A wiesz ze to w sumie moze nieduzo dac ? Mozna znalezc jedyna stronke gdzie to jest a ktora akurat googiel pominal bo cos tam i juz - mozesz siedziec i godzinami a nie znajdziesz... Ale jedno moge wam obiecac - moje drugie pytanie sprawdze czy jest googlalne (tak jak i sprawdzalem to ).

Ile ja sie naszukalem tego ruska z pierwszego pytania... a znalazlem nawet numer seryjny tego Ju(ck)-88 :) A monografie bardziej potrzebowalem zeby upewnic sie ze pytanie jest jednoznaczne ;)

Swoja droga faktycznie 13-tka jest gratisowa, chyba ze tam jest potworny haczyk jak to na 13-tke przystalo ;)
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Edmund_Nita pisze:Jak się nazywa pokład położony między głównym pokładem a dnem statku? Nazwa ta oznacza również przestrzeń między dwoma sąsiednimi pokładami.
Odnoszę wrażenie, że to pytanie, to "gratis". Ciekawe dlaczego?
Edmund
A ja odnoszę wrażenie, że nadciąga burza.... :)
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Zgadza się Tadeusz. Nawet wiem kiedy.

Uśmiech, jak z jednej z powieści Josepha Conrada,

Edmund
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

u.....odpowiedzialem zle
a co najciekawsze bylem nastronie podanej przez ubootd.... ale cosik nie doczytalem.... trudno ;)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

jerry_bee pisze:
uboottd pisze:Widzisz, ukladajac pytanie korzystalem jednak z monografi o GKW pana Sojdy, i tam jest to ladnie wytlumaczone
no i to jest, myślę, przyczyną nerwicy na widok niektórych pytań. nie każdy ma dostęp do monografii, zwłaszcza wąsko wyspecjalizowanych i do tego obejmujących tak wiele różnych dziedzin. może należałoby wnieść poprawkę do regulaminu konkursu, że odpowiedź na pytanie powinna być ogólnie dostępna (czyli najprościej mówiąc mozliwa do wyszukania w sieci, i autor pytania podaje prowadzącemu konkurs link do tego info), względnie dotycząca tzw. wiedzy ogólnej czy ogólnomodelarskiej, względnie wymagająca po prostu wysilenia mózgownicy.
Nie widzę nic złego w zadawaniu pytań z innych źródeł niż www.
Przecież odpowiedz nie jest obowiązkowa i można się powstrzymać co równa się 0 , albo zaryzykować i uzyskać 2 lub stracić 2 punkty.

Wydaje mi się ze w takiej sytuacji najgorzej położony jest autor pytania, ponieważ mała liczbia odpowiedzi, równa się -2 punkty.


Ja przemilczałem i mam 0 :jezyk2:
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

Edmund_Nita pisze:Jak się nazywa pokład położony między głównym pokładem a dnem statku? Nazwa ta oznacza również przestrzeń między dwoma sąsiednimi pokładami.
Hmmm. A jak okręt albo statek ma więcej niż jeden pokład ?
Czyli:
--------- pokład główny
_______ pokład następny
_______ pokład następny
............ dno okrętu ?

?? :?:
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
ODPOWIEDZ