*[Relacja/Okręt] BISMARCK - A.Haliński. POWRÓT

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3238
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

To wszystko nie wydaje się tak trudne do zrobienia dopóki człowiek nie uświadomi sobie że to skala 1:200 i dopóki nie zobaczy tej jedno groszówki
A ja sądzę, ze dopiero gdy spróbuje się samodzielnie coś takiego zrobić można uświadomić sobie jaka precyzja i cierpliwość jest konieczna aby osiągnąć taki efekt.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

Racja, to naprawdę proste zabiegi ze „szczyptą” cierpliwości: drobne paski kartonu, druty i krążki z izolacji przewodów.
Jednak nie zazdroszczę wykonania tego wyposażenia w skali 1/100, a niektórych to czeka :)

Dopowiem, że korpusy dalmierzy pochodzą z wydawnictwa Amati, ale ich „oporządzenie” i podstawy wykonałem samodzielnie.

Okazało się, że schodnie wkleiłem inaczej niż być powinno, to znaczy stopnie należało ustawić pomiędzy ażurowe boki, a nie wystawać na zewnątrz. Poprawię. Dziękuję DOBREMU „tajnemu obserwatorowi”.

Aby nie było, iż tylko pływadło pokazuję, widać to lepiej przy maszynie, co „grzeje zawory”.
Schodnie przy stateczniku poziomym są nieprawidłowe, przy kadłubie są ok. ;-) :

Obrazek
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Awatar użytkownika
Haziaj
Posty: 107
Rejestracja: pt lis 26 2010, 14:26
Lokalizacja: Kętrzyn (Mazury)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Haziaj »

Pięknie to wygląda. Wiem co znaczy taka ilość pierdół - przy tym reflektorze co teraz sklejam części w granicach 1-2mm to standard ;-) Najwięcej roboty to właśnie przez te dłubanie.

Gratuluje i czekamy na dalsze zdjęcia.
Awatar użytkownika
gen84
Posty: 24
Rejestracja: sob lis 20 2010, 13:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gen84 »

Witaj Art :D
nie będę się powtarzał bo to nie ma sensu :d każdy widzi jak jest :D
ps. całe szczęście , że czujny wzrok Pana Sz.G. czuwa :D:D:D i schodnie są już ok :D:D:D
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2287
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 149

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Ja nie mam z tym nic wspólnego, a Ty zdaje się miałeś zająć się klejeniem a nie pisaniem nie? :haha:
Ostatnio zmieniony pn sty 10 2011, 23:56 przez Szydercza Gała, łącznie zmieniany 2 razy.
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Ojoj po tym wszystkim ja się domyślam, że Gała mięknie. Jakkolwiek to dwuznacznie brzmi :mrgreen:
Awatar użytkownika
gen84
Posty: 24
Rejestracja: sob lis 20 2010, 13:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gen84 »

tak też mi się wydaje :D a twardy zuch był strasznie :D:D:D a swoją drogą czy SZ G to koniecznie musi być Pan Szydercza Gała?? ;p a za sklejanie zabiorę się zaraz po tym jak zyskam trochę czasu...najwcześniej na wakacje:D więc Panie Sz. G. cierpliwości :D a pisał będę bo lubię :D
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Splendor na takim forum zdobywa się modelami, a nie pisaniną - resztę dopowiedz sobie sam kolego Genosiemdziesiątyczwarty.
Awatar użytkownika
gen84
Posty: 24
Rejestracja: sob lis 20 2010, 13:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gen84 »

doskonale zdaję sobie z tego sprawę :D a w tej relacji bazgrzę sobie czasem z prostego powodu-podoba mi się straszni robota Art-a i podziwiam Jego precyzję :D nigdzie indziej w zasadzie nosa nie wtykam, bo i prawa nie mam...a jak komuś to przeszkadza to nie mój problem :D a co do sklejania to już się na ten temat wypowiedziałem...
pozdrawiam genosiemdzisiątyczwary :D
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2287
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 149

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Widzisz autor tej relacji jest kulturalny i ma opory, nie umie być taki bezpośredni i niemiły jak ja, więc udzielę Ci mojej rady po raz ostatni: Przestań pisać bzdury i zaśmiecać ten wątek, a zajmij się jakąś bardziej konstruktywną działalnością, dla teoretyków modelarstwa są bardziej odpowiednie miejsca w modelarskim internecie, żeby zdobyć sobie pozycję na TYM forum musisz się wykazać poprzez SKLEJONE PRZEZ SIEBIE MODELE a nie poprzez ilość nawypisywanych ochów i achów.
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
ODPOWIEDZ