[Dyskusja] Rozwijanie w Rhino*

krótko mówiąc po polsku: Tutorial

Moderatorzy: kartonwork, Rafal N.

Awatar użytkownika
Scooby
Posty: 112
Rejestracja: pn mar 03 2003, 14:09
Lokalizacja: Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Scooby »

Nieźle Marku !!!
Ale mam pytanie. Na rysunku 3d kopułka wygląda jak połówka kuli. Natomiast na zdjęciu gotowego modelu mam wrażenie że jest ona spłaszczona. Czy to wynika z perspektywy zdjęcia czy faktycznie tak jest?
Pozdrowienia
Scooby
marek b
Posty: 50
Rejestracja: czw lis 25 2004, 19:36

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marek b »

A czy ktoś umie rozwinąć zwój? Oczywiście w rhino.
Pozdrawiam
Marek
Drewal
Posty: 51
Rejestracja: pn mar 10 2003, 8:39
Lokalizacja: Tarnów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Drewal »

Zwoj rozwijasz identycznie jak inne powierzchnie. Dlaczego pytasz?
marek b
Posty: 50
Rejestracja: czw lis 25 2004, 19:36

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marek b »

Jest to chyba ostatnia rzecz, jaką można wykonać automatycznie, resztę trzeba robić „na piechotę”. I czy to będzie rhino czy inny CAD to już niema między nimi dużej różnicy, będzie się liczyć tylko nasza pomysłowość i znajomość geometrii. Myślę, że to już będzie koniec tego wątku. :cry: Jest jeszcze program polskiego autora „siatki”, który był już wymieniany i to jest alternatywą dla amatorów projektowania gdyż rhino jest programem do tworzenia grafiki w 3D, jak każdy zauważył. Z rozwijaniem większości brył raczej mu nie idzie. Poza tym jest bardzo drogi i w porównaniu i możliwościami „siatki” zostaje daleko w tyle. Myślę, że autorom rhino funkcja rozwijania wkradła się przypadkowo. :lol: :lol:
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
jaceksw
Posty: 184
Rejestracja: wt mar 11 2003, 16:34
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jaceksw »

marek b pisze: Jest jeszcze program polskiego autora „siatki”, który był już wymieniany i to jest alternatywą dla amatorów projektowania gdyż rhino jest programem do tworzenia grafiki w 3D, jak każdy zauważył. Z rozwijaniem większości brył raczej mu nie idzie. Poza tym jest bardzo drogi i w porównaniu i możliwościami „siatki” zostaje daleko w tyle. Myślę, że autorom rhino funkcja rozwijania wkradła się przypadkowo. :lol: :lol:
Aleś przywalił, mnie położyło to przypadkowe wkradnięcie.
Z jakimi bryłami masz problem? I mówisz, że możliwości ma niewielkie.

Bardzo rzeczowe sa twoje argumenty przemawiajace na korzyść "siatek".

J.
MaKuz
Posty: 25
Rejestracja: ndz maja 23 2004, 21:22
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MaKuz »

Z moich doświadczeń z Rhino (a nie są one wielkie - to fakt) wynika że Rhino rozwinie każdą powierzchnię, pod warunkiem że jest rozwijalna. Co zrobić z powierzchniami (bryłami) nie rozwijalnymi? Ja przecinam je płaszczyznami w odpowiednich miejscach, znajduję części wspólne płaszczyzn i powierzchni (bryły) nie rozwijalnej, na tak uzyskanych krzywych buduję nowe powierzchnie tworzące bryłę zbliżoną do nierozwijalnej i po kolei rozwijam poszczególne powierzchnie. Pózniej te kawałki łącze (już w Corelu)
pzdr Marcin
marek b
Posty: 50
Rejestracja: czw lis 25 2004, 19:36

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marek b »

Witam
Kolega jackekw napisał, „Z jakimi bryłami masz problem” ja z żadnymi.
Ale niech kolega pokaże mi, w jaki sposób rhino rozwinie zwój jednym naciśnięciem mysz?
Potrzeba powtórzyć czynność 11 razy!!! W siatce tylko 1 raz!!!
„Ten wątek miał być INSTRUKTAŻEM dla ludzi, którzy zaczynają się bawić tym programem, najpierw zrobiliście tu śmietnik, a potem jeszcze trzeba było nas.....ć. Ech...”
Dlaczego śmietnik? Czemu to nie można podyskutować o plusach i minusach programu czyż to jest pewnego rodzaju instruktaż?Czy to nie jest FORUM? Jeśli tak bardzo uraziłem kolegę „qrchak” to WIELKIE SORKI i wycofuję się z tego wątku.:(
Pozdrawiam
Marek
Drewal
Posty: 51
Rejestracja: pn mar 10 2003, 8:39
Lokalizacja: Tarnów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Drewal »

Marku, masz racje nie podalem argumentow, za co Cie przepraszam. Jezeli chcesz mozemy zrobic maly tescik kto w mniejszej ilosci krokow (ew. czasu) rozwinie dana bryle, ja na Rhino czy Ty w Siatkach.

PS Qrczaczq to juz zapomnial byk jak cieleciem byl... ;-)
car
Posty: 57
Rejestracja: wt cze 01 2004, 0:35
Lokalizacja: kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: car »

a ja uzywam Siatek polskiego autora i powiem szczerze ze jestem zadowolony...moze to kwestia podejscia do tematu, moze pewnego planowego działania, moze...moze to ze nigdy nei bawilem sie Rhino. siatki potafią wiele..przynajmneij tam gdzie sa 2 plaszczyzny..mozliwosc przeniaknia, bryl, rowijanai elemntow np - skrzydzlo kadlub, koncowek platow itp bylaby szczytem marzen..tzreba trzymac kciuki za Jakuba, moze nam kiedys i taka niepodzianke sprawi...
ODPOWIEDZ