*[Relacja/Inne] Katapulta - 1:25 Renova Model freemodel

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Maverick33
Posty: 420
Rejestracja: śr cze 22 2005, 14:28
Lokalizacja: Opole
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maverick33 »

Gratuluje super zrobionego modelu.
Choć patrząc na niego zastanawiam się czy nie przesadziłeś z brudzeniem - szczególnie nalotem brązowym na drzewie - wygląda to jak rdza ale drzewo nie rdzewieje :)
Na warsztacie
Sm48 1:25 - 100-%
Parowóz Ty51 - 60%
Jelcz P662D.43 1:25 - 100%
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Moje podwójne gratulacje , za dwa modele łapiące się z powodzeniem w mojej klasyfikacji jako dziwolągi :lol: . Za ten i za łódke podwodną ;-) Sklej nam Wk teraz też jakiegoś cudaka proszę .
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Witam Was Serdecznie :D
Jest mi niezmiernie miło, że wydawałoby się tak prosty model może wzbudzić takie zainteresowanie, którego naprawdę nigdy bym się nie spodziewał :shock: :)
Bardzo serdecznie dziękuję Wam wszystkim razem i Każdemu z osobna za tak miłe słowa :)

herbaciany
herbaciany pisze:Można by teraz tam kogoś posadzić i sprawdzić zasię i celność :arrow:
przydałyby się Twoje ludziki spod domku na drzewie :) Materiałowo by na pewno do siebie pasowały (choć katapulta tylko drewno udaje :) )

pulpetto
pulpetto pisze:Czytając takie słowa i widząc taki efekt nachodzą mnie chęci, żeby znowu zaprojektować coś w podobnym klimacie
To bardzo dobry pomysł, bo przecież nie ma tego typu tak opracowanych modeli, a z pewnością jest w czym wybierać bo w dawnych czasach lubili wymyslać takie machinki :) Uważam też,że sklejenie takiego modelu to prawdziwa przyjemność i troszkę odskocznia od setek czy tysięcy drobnych elementów, nad którymi trzeba pracować przy bardziej złożonych projektach :)

Edmund_Nita
Dziękuję Edmundzie :) teraz też mam swoją prywatną osobistą katapultę :)

Padawan
Padawan pisze:Gratuluje ukończonego modelu i zdjęcia tygodnia
Dziękuję Ci też podwójnie :) I szczerze nie spodziewałem się, że mogę trafić z tym modelem na zdjęcie tygodnia... To naprawdę ogromny zaszczyt :)

niki68
niki68 pisze:Kunszt i perfekcyjną technikę można zaprezentować dopiero wtedy, gdy nie można nic zaszpachlować i pomalować. Może kiedyś odważę się na budowę modelu w standardzie.
Tak jak pisałem na początku, to był mój tak naprawdę pierwszy model - nie malowany - wracając do modelarstwa skleiłem Polikarpova I-16, którego po sklejeniu polakierowałem :) krawędzie miał retuszowane na czarno bo wyczytałem, że takie coś też jest dopuszczalne, ale po przejrzeniu setek zdjęć Waszych modeli postanowiłem kolejne malować - katapulta była próbą sprawdzenia się co wyjdzie, gdy karton ma zostać kartonem :)

Maverick33
Maverick33 pisze:Choć patrząc na niego zastanawiam się czy nie przesadziłeś z brudzeniem - szczególnie nalotem brązowym na drzewie - wygląda to jak rdza ale drzewo nie rdzewieje
Skąd wiesz? :) Może w średniowieczu mieli drzewo co rdzewiało :lol: A tak na serio, to rzeczywiście miejscami może to wyglądać troszkę nienaturalnie - jeśli nie bardziej niż troszkę :) Sądzę jednak, że to nie tyle tylko wina brudzenia, ale też tego, że model drukowałem na nie białym lecz kremowym papierze i kleiłem vikolem - a vikol zrobił swoje przebarwił miejscami wydruk - na kołach wyszedł więc kolor nie tylko brązowy, ale też rudawy a nawet zielony (ten jednak moim zdaniem aż tak nie przeszkadza bo od wilgoci na prawdziwym drzewie też "wyskakują" różne kolorki :)

Grzegorz75
Grzegorz75 pisze:Moje podwójne gratulacje , za dwa modele łapiące się z powodzeniem w mojej klasyfikacji jako dziwolągi Laughing . Za ten i za łódke podwodną Wink Sklej nam Wk teraz też jakiegoś cudaka proszę
:D tym razem już koniec z dziwolągami - zabrałem się za ładowarkę, którą miałem już napoczętą - chociaż kto wie co za dziwoląg może mi z niej wyjść :lol:

Jeszcze raz Wszystkim bardzo Serdecznie dziękuję jednocześnie gorąco pozdrawiając :)
:papa:
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Witajcie :)

zrobiło się troszkę cieplej więc dzisiaj jeszcze przygotowałem wcześniej zapowiadane zdjęcia plenerowe. :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I tym razem to już koniec :)
Jeszcze raz dziękuję wszystkim odwiedzającym moją relację i zapraszam w przyszłości do kolejnej :)

Pozdrawiam Was bardzo Serdecznie
:papa:
Wojtek
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
ODPOWIEDZ