[R] FPSO - Petrojarl Cidade De Rio Das Ostras

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3235
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Gratuluję ukończenia (po tylu latach) modelu, który jak sam napisałeś upakcany jest tu i ówdzie farbą co niestety widac ale prezentuje się jak na moje oko nieźle. Ciekawy temat wybrałeś. Czy coś nowego w Twojej stoczni obecnie powstaje a jeśli nie to jakie masz plany ?
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Śliczna jednostka, świetny model. Żeby coś takiego w 1:200 - ehhhhh marzenia.
Awatar użytkownika
bredzio15
Posty: 41
Rejestracja: śr sie 20 2008, 0:22
Lokalizacja: gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bredzio15 »

Witam :)

Tempest Dziękuje za Pana ocenę. Model ma jeszcze kilka elementów do zrobienia ale wszystko z czasem. Pozostało dokleić lądowisko dla jakiegoś śmigła i pokład z radarami wykonać. Jeśli chodzi o moje wykonanie, przypominam, że jest to mój trzeci lub czwarty model jaki popełniłem w życiu. Wcześniej też również statki z JSC. Jeśli chodzi o plany na przyszłość mam pomysł na zupełnie coś innego, a mianowicie mowa tu o ciężarówce Mercedes-Benz Actros w specyfikacji 4x4 z wywrotką schmitza od Italeri. Prace jeszcze się nie rozpoczęły ale jestem na końcowym etapie zbierania materiałów. Patrząc na moje tempo pewno za rok coś pokaże na forum :lol:

Tomasz D. Marzenia są po to by je realizować :D Jeśli ja porwałem się na skale 1:400 to dla Pana 1:200 to pestka, widząc to co pokazuje Pan tu na forum... Tu taka mała zachęta z niemieckiego forum :D

http://www.kartonbau.de/forum/petrojarl ... t27055-f6/

Dodam, że sumując czas jaki spędziłem nad tym modelem to wyszło mi około 3 do 4 miesięcy, dzień w dzień.

Pozdrawiam, Przemek.
BALROG
Posty: 639
Rejestracja: pt lis 18 2005, 11:51
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BALROG »

Model fajny, wracają wspomnienia.
Ja robiłem tą jednostkę w skali 1:1
KIBOU DAKE WA SHINJITE !!!!!!!!!!!!
Elco 80' Torpedo Boat PT-596
SCHNELLBOT S-100
Awatar użytkownika
Hastur
Posty: 421
Rejestracja: ndz sie 29 2010, 23:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 47

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hastur »

Może i trochę upaćkany, ale te ażurowe konstrukcje w 1:400 robią wrażenie.
Awatar użytkownika
bredzio15
Posty: 41
Rejestracja: śr sie 20 2008, 0:22
Lokalizacja: gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bredzio15 »

Witam,

Muszę przyznać, że jestem w lekkim szoku po zobaczeniu FPSO jako zdjęcie tygodnia. Nigdy nie myślałem, że może trafić mi się tak miła niespodzianka po opublikowaniu zdjęć modelu. Jest to dla mnie jeszcze większa motywacja do pracy i poświęcania się modelarstwu. Dla takich chwil warto żyć :D

Dodaje kilka zdjęć ze szczegółami FPSO.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Pozdrawiam, Przemek :D
Awatar użytkownika
Sklejacz Maciej
Posty: 546
Rejestracja: ndz wrz 08 2013, 9:51
Lokalizacja: Luboń
x 77

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sklejacz Maciej »

Wyszło ładne cacuszko, jest co podziwiać no i gratuluję realizacji marzeń - bezcenne. Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
bredzio15
Posty: 41
Rejestracja: śr sie 20 2008, 0:22
Lokalizacja: gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bredzio15 »

Witam,

przedstawiam kolejny mały kroczek, który zbliża mnie do końca budowy tego modelu. Dodane zostały anteny, radary oraz główny maszt. Z racji tego, że jako młody człowiek, kiedyś się spieszyłem i na początku zbudowałem lądowisko teraz zemściło się to na mnie. Lądowisko z racji upływu czasu i tego, że było rzucane z miejsca na miejsce uległo zniszczeniu. Na zdjęciu widać nową wersje.

Prośba do Was, jeśli jesteście w posiadaniu tego modelu z chęcią odkupie go za dobrą cenę. Potrzeba nowego lądowiska jednak nagli :(

Było kilka pomysłów jak to wykonać z innych materiałów, ale pozostanę wierny papierowi.

Jak zwykle czekam na sugestie i krytykę. :)


Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam,
Przemek.
Awatar użytkownika
bredzio15
Posty: 41
Rejestracja: śr sie 20 2008, 0:22
Lokalizacja: gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bredzio15 »

Witam,

kolejna aktualizacja.

Konstrukcja platformy lądowiska sklejona, pomalowana. Elementy laserowe są źle wykonane, górna pozioma belka jest za długa o ok. 0,5cm i trzeba ją skrócić od strony rufy statku. Jeśli chodzi o samo wykonanie, strasznie papier się zwichrował od farby.

Wklejone są schody zejściowe z lądowiska oraz kończę przyklejać relingi na nich.

Do końca zostało przykleić platformę lądowiska, siatki zabezpieczające przeciw wypadnięciu oraz kilka drobnych elementów takich jak flagi, relingi i imitacje oświetlenia z pomalowanego na biało drucika.

Przepraszam za jakość zdjęć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam,
Przemek
ODPOWIEDZ