PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
arklas
Posty: 135
Rejestracja: sob wrz 01 2012, 18:58
x 4

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: arklas »

A jaki jest przedmiot, który kojarzy się WYŁĄCZNIE z modelarstwem i naprawdę z NICZYM innym? Myślę, że nie ma takiego. Jeśli zestawimy nożyczki i klej albo nożyk i klej, to otrzymamy skojarzenie wystarczająco jednoznaczne, szczególnie w połączeniu z nazwą. Szczególnie że to logo będzie oglądane głównie tutaj, na stronie, i bardzo rzadko gdzie indziej.

Inne, zawsze sprawdzające się rozwiązanie to ułożyć sam napis w jakiś estetyczny sposób. Logo Coca-Cola nie kojarzy się z napojem z powodu kształtu liter, zestawienia kolorów czy z następstwa słów, a stąd, że przez sto lat cały świat o niej słyszał i w każdym sklepie można ten napój kupić. Tak samo logo Facebooka nie nawiązuje w żaden sposób do rozmowy czy znajomości - jest po prostu literą w kwadracie.

Dlatego myślę, że nie ma co się tak spinać z oryginalnością, bo wyjdzie karykatura. Lepiej ułożyć coś nawet do bólu prostego, ale estetycznego.

- grafik kształcący się
mr.jaro
Posty: 569
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

arklas pisze:A jaki jest przedmiot, który kojarzy się WYŁĄCZNIE z modelarstwem i naprawdę z NICZYM innym?
Prosze czytac uwaznie. Wlasnie o to chodzi, ze nie powinno sie kojarzyc ogolnie z modelarstwem, tylko z forum Kartonwork. To istotna roznica. Poza tym nie wydaje mi sie, ze to musi byc koniecznie jakis przedmiot. Dlatego wczesniej napisalem, wylacznie jako przyklad, ze mnie osobiscie z forum Kartonwork bardziej kojarza sie literki KW, anizeli nozyczki. Zaznaczam: wylacznie jako przyklad. Twoj przyklad litery F dla Facebooka zdaje sie tylko potwierdzac moje zdanie. Niby najzwyklejsza literka F, bez zadnych kombinacji, a od razu wiadomo, o co chodzi. Proste, nieprawdaz?

Natomiast spinanie sie zaczyna zwykle miec miejsce w miare zanikania checi/zdolnosci zrozumienia wypowiedzi innych. Ale zeby nie bylo - ja jestem na luzie.
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Mi na ten przykład zestawienie liter KW kojarzy się bardziej z radzieckim produktem zakładów Kirowskich. Forum jakim jest Kartonwork to nie Facebook ani Coca-Cola, czyli marki ogólnoświatowe i nigdy nie będzie tak rozpoznawalny. Myślę więc, że potrzeby są trochę inne niż tych światowych marek. Moim zdaniem jedno z lepszych logo ma forum Modelwork, czytelne i jednoznacznie kojarzące się z modelarstwem plastikowym (i z dopiskiem pod nazwą jakby ktoś miał jeszcze wątpliwości gdzie trafił). Kartoniacy mają trochę trudniej bo papier, nożyczki czy klej są przedmiotami bardziej uniwersalnymi niż ramka wtryskowa, to fakt, ale to nie znaczy, że trzeba je eliminować z logo.
Obrazek
mr.jaro
Posty: 569
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

Wiadomo, ze trudno porownywac sie z markami znanymi kazdemu dziecku na calym swiecie. Ale z drugiej strony Kartonwork jako Forum modelarskie nie jest az tak malo znany, jak niejednemu mogloby sie wydawac. W Niemczech napotykam czesto na modelarzy, ktorym Kartonwork nie jest obcy.

W sumie nie moje malpy, nie moj cyrk, chociaz jednak troche szkoda byloby tak dobre forum jakim jest Kartonwork pod wzgledem wygladu rownac do przecietniakow, bo jak by sie lepiej przyjrzec, symbole nozyczek, nozykow, linijek, tubek z klejem i podobnych bzdetow wystepuja z grubsza liczac na co drugim Forum modelarstwa kartonowego. Oto kilka przykladow:
http://www.der-pappenbauer.de/html/links.html
Ani to specjalnie piekne, ani oryginalne, a czesto zbyt przeladowane i tym samym kiczowate.

Podobnie z roznymi obrazkami. Jak nie na forach modelarstwa kartonowego, to przynajmniej na forach o innej tematyce modelarskiej da sie napotkac pelno takowych. Jak nie autka, to okreciki, samolociki, wagoniki, czy co tam jeszcze:
http://scaleworld.de/
http://www.ig-schiffsmodellbau-forum.de/
http://www.modellbauforen.de/cgi-bin/ikonboard.cgi
Wspomniany Modelwork nie stanowi w tym wzgledzie zadnego wyjatku.

Starzeje sie, wiec moze dlatego moj umysl uparcie nie daje sie chwycic na kiczowate obrazki.


Jakby sie dokladniej przyjrzec, literki KW juz od lat towarzysza naszemu Forum, chocby w formie symbolu do linku:

Obrazek

A na domiar ten maly symbolik zdaje sie dosyc dobrze pasowac do dwoch z wyzej przytoczonych przeze mnie propozycji Logo.
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Również nie lubię przeładowanych motywów, te linki forów z Niemiec to raczej przypadki ekstremalne jak nie należy robić forum. Nie wiem co jest kiczowatego w logo Modelwork, dopasowane kolory, całkiem dobre grafiki (raptem 3 wplecione w ramkę z nazwą), czytelność? Co drugie forum ma coś w logo związane z modelarstwem bo to jest ich tematyka, tak na chłopski rozum. Można zrobić sam goły napis, plus litery KW, ale minimalizm do przesady też nie jest dobry. Takie logo nie będzie zapamiętane, ani kojarzone z konkretnym forum, nie będzie wyrożnikiem, ot taki sobie napis.
Obrazek
mr.jaro
Posty: 569
Rejestracja: wt lip 10 2007, 8:40
Lokalizacja: Hannover
x 11

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mr.jaro »

Trudno dyskutowac, bo w tym temacie zasadniczo wszystko obraca sie wokol osobistych upodoban kazdego z nas, a te moga byc z natury rzeczy bardzo rozne. Naturalnie, ze rozumiem Twoje argumenty, a takze argumenty innych kolegow. Inaczej ujmujac, dla jednego trzy wplecione w ramke obrazki zdaja sie byc w porzadku, dla innego juz jeden taki obrazek stanowi o jeden za duzo.

Mysle, ze ja na tym poprzestane. Moje spojrzenie na sprawe Logo juz znacie i nie za bardzo chce mi sie tracic energie na przekonywanie kogokolwiek o czymkolwiek. No i nie chcialbym, by z powodu takiego drobiazgu jaka awantura powstala.
Jarek M
___________________________________________
NIE OTWIERAM MINIATUREK!
Awatar użytkownika
Hastur
Posty: 421
Rejestracja: ndz sie 29 2010, 23:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 47

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hastur »

Witam,

Obrazek
Awatar użytkownika
Witek S.
Posty: 400
Rejestracja: śr kwie 22 2009, 10:05
x 21

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witek S. »

W/g mnie, to co pokazał Hastur powinno zamknąć dyskusje wszelakie. Jest w sam raz. Amen.
Star 20 PinkSpit STAR 21 HP-3
Szanuję swój czas i nie klikam w miniaturki zdjęć!
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2873
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 823

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Dla mnie również projekt Hastura jest świetny. :spoko:

pzdr Grzegorz
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2067
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 111

Re: PROJEKT NOWEGO LOGO FORUM KARTONWORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Także dla mnie prokekt Hastura wydaje się najlepszy. Możnaby jeszcze ewentualnie spróbować odwrócić kolory, tzn tło w gradiencie niebieskim takim jak ramka portalu, napis na biało i białe kontury wręg w tle a ten trójkąt z ostrzami w środku np. szary. Tak dla próby, ale ogólnie projekt chyba najlepszy z dotychczasowych.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
ODPOWIEDZ