Włoski atak - SM-79 TRUMPETER

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

Awatar użytkownika
Artur Domański
Posty: 476
Rejestracja: ndz mar 07 2004, 12:20
Lokalizacja: Włocławek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artur Domański »

Galwani pisze:tak patrze i patrze...... i zawsze myslalem ze aerograf nie jest mi do niczego potrzebny....ale jak widze efekty malowania takim sprzetem.... to stwierdzam ze po prostu miec go MUSZE :D:D:D krotko i zwiezle: pięęęeknie :D:D
DZIEKI mnie tez zaczyna sie to podobac, bez aerografu nie wyobrazam sobie jak teraz moglbym pomalowac model
Galwani pisze:btw- czym zasloniles kabine??? bo zamalowane to wszystko i nie widze co tam jest :) zawsze sie zastanawialem jak zaslonic kabine pilotow zeby jej nei zapryskac farba :))
pozdrawiam :)
Generalnie mozna maskowac prawie kazda tasma ale........
Najlepiej do tego celu nadaje sie tasma Tamiyi i ewentualnie papierowa tasma malarska, osobiscie uzywalem do tego modelu masek do malowania firmy Montex, znakomite i o wiele lepsze od masek Eduarda
Powoli coś tam dłubię
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

efekt malowania aerografem naprawde mnie powala...
chociaz z drugiej strony.... taka zabawka jednak jakies tam pieniadze kosztuje [a obecnie raczej groszem nie smierdze ;>].... a ja sie bawie glownie w 1:72..i to zwykle pancerka + smiglowce..czasem jakis samolocik...no i mam dylemat... bo w zasadzie od zawsze maluje to pedzlami i jakos wyglada [moim zdaniem dosc dobrze].... msuze to jeszcze przemyslec dokaldnie :D pozdrawiam :)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
Artur Domański
Posty: 476
Rejestracja: ndz mar 07 2004, 12:20
Lokalizacja: Włocławek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artur Domański »

Lepiej zaoszczedz pare zloty i kup sobie aerograf, zobaczysz wtedy modele beda naprawde lepiej wygladac
Powoli coś tam dłubię
Awatar użytkownika
Artur Domański
Posty: 476
Rejestracja: ndz mar 07 2004, 12:20
Lokalizacja: Włocławek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artur Domański »

Nowa porcja zdjec z postepu prac nad SM-79, po chwilowych kłopotach z aerografem nadszedł czas malowania i teraz tak wyglada savoika
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Powoli coś tam dłubię
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Łoooo matko, ale pstrokacizna, cos pięknego. Powiedz jedno: z ręki chyba tego nie malowałeś?

gulus - jaki problem z aerografem? Może swojemu zrobię coś takiego, to będzie też tak malował? :lol:
Awatar użytkownika
Artur Domański
Posty: 476
Rejestracja: ndz mar 07 2004, 12:20
Lokalizacja: Włocławek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artur Domański »

gulus pisze:Łoooo matko, ale pstrokacizna, cos pięknego. Powiedz jedno: z ręki chyba tego nie malowałeś?
heeee faktycznie lekko pstrokate, amalowanie w calosci z reki, zadnego maskowania
gulus - jaki problem z aerografem? Może swojemu zrobię coś takiego, to będzie też tak malował? :lol:
Przerywał mi jak malowalem, zafundowalem mu dwudniowa kapiel w krecie i lekka regulacje i teraz jest w miare OK, ale jeszcze wymaga lekkiej regulacji jak to ruskie aero maja w zwyczaju
Powoli coś tam dłubię
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Żartowałem z tym aerografem, niestety zdaję sobie sprawę z tego, że 10% efektu to aerograf i farby, a pozostałe 90 % siedzi w ręku i doświadczeniu malującego.

gulus - jak na razie 5% doświadczenia
Awatar użytkownika
Marzen
Posty: 336
Rejestracja: pt wrz 19 2003, 6:54
Lokalizacja: z Kielc

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marzen »

Lent, czy mi się zdaje, czy kolor piaskowy jest półmatowy albo błyszczący a reszta matowa ? ...
Rozumiem, że kładziesz jeszcze bezbarwny na całość po naklejeniu kalkomanii ??
paperman
Posty: 283
Rejestracja: wt cze 15 2004, 14:21
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: paperman »

Galwani pisze:efekt malowania aerografem naprawde mnie powala...
chociaz z drugiej strony.... taka zabawka jednak jakies tam pieniadze kosztuje [a obecnie raczej groszem nie smierdze ;>].... a ja sie bawie glownie w 1:72..i to zwykle pancerka + smiglowce..czasem jakis samolocik...no i mam dylemat... bo w zasadzie od zawsze maluje to pedzlami i jakos wyglada [moim zdaniem dosc dobrze].... msuze to jeszcze przemyslec dokaldnie :D pozdrawiam :)
Lepiej uzbieraj trochę kasy i kup. Efekty w porównaniu z malowaniem pędzlelkiem są zdecydowanie lepsze. Ostatnie modele , które malowałem pędzelkiem wygłądają w miarę ok ale przy modelu malowanym aerografem wyglądają kiepsko.
Na warsztacieCrown Vic '78-'88 i
Fiat 1800 z MM
W avatarku Warszawa 224
Awatar użytkownika
Artur Domański
Posty: 476
Rejestracja: ndz mar 07 2004, 12:20
Lokalizacja: Włocławek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artur Domański »

Marzena pisze:Lent, czy mi się zdaje, czy kolor piaskowy jest półmatowy albo błyszczący a reszta matowa ? ...
Rozumiem, że kładziesz jeszcze bezbarwny na całość po naklejeniu kalkomanii ??
Masz racje piaskowy to Model Master RLM79 i jest on polmatowy a reszta matowa, na zakonczenie pojdzie blyszczacy lakier, potem kalki i matowy lakier
Powoli coś tam dłubię
ODPOWIEDZ