USS Wasp CV7 - budowa od podstaw

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Vlad

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vlad »

nie wiem czy się to wklei ,mam z tym problemy :)). Jak by co to będzie w galerii u mnie
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

Wielkie dzięki za skany. Nie jestem wiele mądrzejszy po ich obejrzeniu ale może jeszcze kiedyś wpadnę na jakies inne materiały na ten temat.
Póki co zabiorę się chyba do oklejana poszycia. Da mi to trochę czasu do rozmyślań na temat hangaru.

P.S. Vlad, masz jakiś problem z samolotami do swojego Akagi?
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

Dalsze prace przebiegają dwutorowo.
Po pierwsze powstaje poszycie. Narazie dodaję zakładki. Na poszycie kupiłem specjalny karton w sklepie dla plastyków - kolor dobrałem najbardziej odpowiedni do tego, wynikajacego z planów.
Po drugie powstała podłoga hangaru. I tu prośba o ewentualne sugestie. Zrobiłem ją w kolorze szarym sugerując sie licznymi zdjeciami wykonanych modeli lotniskowców Trumpetera. Wiem, że w opracowaniach kartonowych naszych wydawców podłoga w hangarach jest granatowa. Kto więc się myli?
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
Awatar użytkownika
Sleepwalker
Posty: 185
Rejestracja: śr maja 19 2004, 18:25
Lokalizacja: Singapore

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sleepwalker »

Poklad w hangarze drewniany?... Przegladajac zdjecia modeli Trumpetera i paru innych firm wydawalo mi sie ze poklad byl pokryty prostokatnymi plytami, i to zarowno w przypadku typow Yorktown, Wasp i Essex.
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

Sleepwalker pisze:Poklad w hangarze drewniany?... Przegladajac zdjecia modeli Trumpetera i paru innych firm wydawalo mi sie ze poklad byl pokryty prostokatnymi plytami, i to zarowno w przypadku typow Yorktown, Wasp i Essex.
Masz rację, drewna tu być nie powinno. Nie chciałem, żeby tak to wyglądało. Ma to być coś w rodzaju wykładziny - nie wiem z czego ale raczej nie z drewna. Faktura może przypominać deski ale taką mam na zdjęciu poniżej.
Jeśli masz coś więcej w temacie to proszę, daj znać.
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
Awatar użytkownika
jerry_bee
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 20 2004, 23:12
Lokalizacja: tczew

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jerry_bee »

to pewnie krata pomostowa, taki stalowy ruszt... względnie blacha żeberkowa
* teoria [R.I.P.] i praktyka są zgodne tylko w teorii, a nie w praktyce *
Vlad

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vlad »

Tak nie mam samolotuw w takiej ilosci w jakiej bym chcial ,zbyt pracochlonne i nie wychodza tak jab chcial :((
Jak na razie prace wstrzymano na czas nie okreslony,powod?
kierownictwo wyjechalo do Holandii zarobic na klej i tektorke by polozyc stepke pod modelik w skali 1:100,a co takiego to moze ktos zgadnie???
Awatar użytkownika
Sleepwalker
Posty: 185
Rejestracja: śr maja 19 2004, 18:25
Lokalizacja: Singapore

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sleepwalker »

Zlomowanie USS Yorktown:

http://www.navsource.org/archives/02/06b.htm

Tu znajdziesz pare ciekawych fotek hangaru. Widac tam plyty o ktorych wczesniej wspominalem. Twoje zdjecie jest bardzo ciekawe gdyz zapewne jest to wykladzina przeciwposlizgowa i jest ona rowkowana.
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

jerry_bee: krata czy ruszt to też chyba nie. W połączeniu ze smarem, którego pełno się pewnie walało dokoła byłoby troszkę ślisko i niebezpiecznie, zwłaszcza jesli wziąć pod uwagę, że zdarzało się, że samoloty bywały wstępnie rozgrzewane jeszcze w hangarze - otwarte ściany hangarów dawały niezbędną wentylację.

Vlad:
czy ten tajemniczy projekt w 1:100 to jakiś lotniskowiec?

Sleepwalker: Dzięki za link. Super fotki i chyba mam juz pomysł na wzmocnienia kadłuba. Że też nie zauważyłem tego na swoich fotkach!

A co do wykładziny, bo to chyba jednak wykładzina, pozostaje zasadnicze, wręcz kluczowe dla dalszych prac pytanie: jaki kolor?
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
Awatar użytkownika
Sleepwalker
Posty: 185
Rejestracja: śr maja 19 2004, 18:25
Lokalizacja: Singapore

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sleepwalker »

Na lamach SMML byla cala dyskusja poswiecona malowaniu hangarow. O ile do tego ze sciany byly biale nie bylo dyskusji, to co do koloru pokladu byly rozbieznosci. Od bialego do Deck Blue (20B). Akrgumentem za tym ostatnim byl brak roznicy w odcieniu podnosnika samolotow i pokladu hangarowego.
Jesli chcesz to cala dyskusje mozesz przesledzic na
http://www.smmlonline.com w dziale Archives i tam skorzystac z wyszukiwarki wpisujac np. hanger deck.

Moim zdaniem byl to kolor Deck Blue...
ODPOWIEDZ