*[Relacja/Pojazd] Sd.Kfz.7

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Przeglądając materiały dotyczące moich dalszych prac nad modelem trafiłem na klejny element ciut niezgodny z oryginałem. Na szczęście bardzo łatwo to naprawić :D. Ale taki błąd u Hala to naprawdę coś dobijającego, może to dlatego że to takie stare opracowanie.
A oto fotki :
Tak powinno być
Obrazek

A tak jest w modelu ( fotka wykonania podwozia Sd.kfz7/2 ze strony Kartonowego Arsenału - tak samo jest w instrukcji mojego modelu). Jak widać w oryginale uchwyty są w poziomie a w modelu są w pionie.
el14
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 23 2005, 23:45

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: el14 »

Moze po prostu ten zaczep jest ruchomy ;]
Bardzo fajnie Ci to wychodzi, moze jednak bys sie pokusil o waloryzacje, pare szczegolow, a model by sie prezentowal lepiej - ze wzgledu na swoj wiek tez chyba malo konkursowy, zeby czysty standard zapodawac :]
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Kuszący jest pomysł z waloryzacją , ale model ten miałbyć dla mnie sprawdzianem czy potrafie zrobić model który będzie coś przypominał w standarcie.Może kiedyś zdecyduje się na ostre waloryzacje i przebudowy, ale to jeszcze nie w przypadku tego modelu. Brakuje mi zdolności do tego :(
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Koncząc moje marudzenie na dziś :D wrzucam fotki z konca weekendowych prac. Mam nadzieje że sie spodobają. Obecnie zastanawiam się nad wykonaniem ukladu wydechowego, który w standarcie to raczej wykonany nie bedzie, bo ja plaskich rur nie widziałem :D. Wcześniej jednak zabiore się za testy drugiego typu kół, tym razem tylko 6 sztuk , ale też składają się z dużej ilości elementów.

Obrazek
Obrazek

Widok na wyciągarkę oraz zbiorniki z paliwem. Na tym etapie prac nie było problemów z wycinanką :D
Awatar użytkownika
Jeziorek
Posty: 118
Rejestracja: pt mar 11 2005, 15:51
Lokalizacja: Kalisz(<_>)Sieradz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeziorek »

[quote="Ethelfrid"] Ale taki błąd u Hala to naprawdę coś dobijającego, może to dlatego że to takie stare opracowanie.
F0210.jpg[/img]
[/quote]

Ten zaczep musi być ruchomy, bo w przypadku nierówności terenu, po prostu by się urwał. Mieszkam na wsi i tak jest we wszystkich traktorach rolniczych.

Może też zrobisz to ruchome. :?: :lol:
Na warsztacie:
7TP - Mirage Hobby - 1:35
Panzer IV F2 - Italeri - 1:35
Wznowiony Panzer IV D - GPM - 1:16
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

He he Konan czytasz w moich myslach. Wczesniej mialem tylko wycinaki 4, 5 i 6 mm a dzis kupilem sobie malutkie do 0,8 mm :D
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Aby relacja nabrała troche rumieńców pokaże po krótce jak powstają koła typu drugiego. Elementy A są obklejanie 2 paskami , jednym białym a drugim szarym a śreodki malowane na szaro gdyż to co widzicie ( czarne kółka) to jest xero. Cześc wymaga ostrego retuszu bo normalnie zostaje białe z jednej strony. Częśc B - tez bedzie oklejana jednym paskiem , zółtym skierowanym do środka i szarym na zewnatrz.Zostały one wyretuszowane gdyż w wycinance są one białe, ale ponieważ w oryginale i w modelu częśc C ma dziurki , musiałem pomalować aby to wyglądało w miare naturalnie. Część C juz częściowo wycięta musi zostać wyretuszowana, sklejona i wmontowana w całość. Na to wszytko nakleja się jeszcze 2 części których nie ma na fotce , ale to są ozdoby :D wiec zobaczycie to na końcu. Prace nad tymi kołami mimo , iż bardzo zbliżone do typy pierwszego idą szybciej ( robie na pamięć :D) . Mam nadzieję, że ten krótki opis przybliży wam moje zmagania z tym modelem

Obrazek

Pozdrawiam
Ethelfrid

P.S
Dziś moje podejście do tego modelu uległo głebokiemu przewartościowaniu. Znalazłem strone z ok 100 fotkami tego pojazu po renowacji i prac remontowych. Na zdjęciach jest chyba każda śrudka i każdy detal jaki można było sfotografować. Według mojego skromnego zdania model ten jest jedynie artystyczną wariacja na temat Sd.Kfz. 7 i do oryginału to mu brakuje Ho HO HO . Szkoda , że materiały te dotarły do mnie na tym etapie prac kiedy to już włożyle sporo wysiłku w wykonianie tego modelu w standarcie i nie zamierzam go modernizować . Ale dla naszych mistrzów od pojazdów z tymi materiałami to ogromne pole do popisu. http://www.kmk-scaleworld.be/WalkAround ... index.html . A ja skromnie bede sobie dalej dziubdział moj modelik :(
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Witam
dzis skonczylem prace wycinarskie i co bylo trzeba pomalowalem. zostal tylko lekki retusz i dopasowanie osi oraz montaz wszystkich elementow w calosc. Dzis wieczorem ( bo juz po polnocy jest hehe ) wrzuce fotki kol, zestawow nosnych oraz zamontowanych zestawow na modelu. Po dokonaniu tych czynosci zajme sie ukladem wydechowym,tylko musze dojsc czy montowac go przed czy po silniku :D

Pozdrawiam
Ethelfrid
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Witam ponownie!
Prace trwają o wiele wolniej niż planowałem , ale to z powodu małej ilości czasu oraz pewnych problemów z modelem. Osie kół typu pierwszego okazały się za długie względem całego mocowania i muszą być skracane przez piłowanie, gdyż są za mocno usztywnione aby je ciąć.Również zakłądkowe montowanie zespołów nośnych jest dość uciążliwe ale jakoś idzie. Dziś może uda mi się wykonać tą część prac. A to fotki z obecnego etapu. po lewej 2 moduły a po prawej jeden moduł Moduły są zamontowane na sucho więc nierówności postaram się zlikwidować

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jeziorek
Posty: 118
Rejestracja: pt mar 11 2005, 15:51
Lokalizacja: Kalisz(<_>)Sieradz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeziorek »

:D Pięknie :D

Jest na co popatrzeć. Czekam na więcej.
Na warsztacie:
7TP - Mirage Hobby - 1:35
Panzer IV F2 - Italeri - 1:35
Wznowiony Panzer IV D - GPM - 1:16
ODPOWIEDZ