Whippet częściowo kartonowy w skali 1:15

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Witam w tej edycji zdaje się że przedostatni raz :oops: .. Już już prawie koniec ....Założyłem kurcze w końcu te wredne gąsienice , ale katorga z dopasowaniem na styk upsssss. Jedna strona przypasiła idealnie za to druga ......Sam już też nie wiem jak malować gąsienice ... Zardzewiałe źle , błyszczące metale też jakoś nie za bardzo ...O ile wiem z przekazów to w okolicach Sommy , etc było paskudne błotko ....i praktycznie pojazd działający tam powinien być uświniony jak wszyscy diabli ... ale .....ale :). Cóż zostało mi jeszcze kilka dupereli delikatnych oraz ostateczne brudzenie :shock: - daję sobie góra 3 dni na wykonczenie i spadam na dwór z aparatem i modelem dla potomnych zdjęcia porobić ... :oops:
Kliment dziękuję za dobre i nadzwyczaj miłe słowo .. Pokazałabyś swoje 3D jak to wygląda w twoim wykonaniu ?? Myślę że zapewne niejeden z kolegów by sobie chętnie obejrzał takie cuś.. :roll:
Pozdrawiam wszystkich serdecznie ...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Metalmic
Posty: 272
Rejestracja: sob mar 26 2005, 12:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Metalmic »

Witaj Bigtank. Zdetalizowanie sroby napinajacej jest fantastyczne. A ten numerek fabryczny powalil mnie na kolana, wymysliles go sobie czy jest "oryginalny"? :). Tak na serio to jestem pod coraz wiekszym wrazeniem nie tylko dokladnosci zbudowanego pojazdu ale tez swietnego malowania. Gratuluje kolejnego pieknego modelu.
Awatar użytkownika
kliment
Posty: 200
Rejestracja: śr sty 04 2006, 11:43
Lokalizacja: kielce
x 32

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kliment »

Rzeczywiscie, nr seryjny powalił i mnie:) a co do moich 3d pracek to dla zainteresowanych wrzucam linka do mojego topiku z panterą na forum max3d.pl
http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=20518
Obrazek
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Witam :) ..
Cóż wszystko co miłe sie kiedyś kończy :razz: .. Oto końcowe fotki modelu .. Więcej jest na my worshop na my web site :)Jak ktos chce zobaczyć więcej to łatwo trafić ....
Dzięki Kliment za pokaz 3D.. Nooo , nawet jest to dość ciekawe i zapewne pracochłonne - Gratulacje małe :)....
Hmm , literki akurat to nie jest taki wielki problem nałożyc .. wystarczy .. eee tam kiedys opiszę jak to się robi łatwo i przyjemnie ..Może przy okazji budowy TKSa , tam zdaje się są jakies fabryczne napisy ....
Powodzenia wszystkim :oops:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Czołem. Bez zbędnych "upiększaczy" gratuluję świetnego modelu.
ZŁO SQUAD
Witek
Posty: 109
Rejestracja: pn mar 10 2003, 22:11
Lokalizacja: Wałbrzych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witek »

Oniemiałem. Coś pięknego!!!!
Pozdrawiam Witek
-------------------------------
Samoloty, Okrety, Pojazdy
-------------------------------
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1090
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Ta śruba do napinania gąsek z numerem rzeczywiście powala, dobrze, że widziałem w Stugu napisy na bandażach kół to osłupienie miałem nieco mniejsze.

O absolutnym mistrzostwie Bigtanka świadczy fakt, że patrząc na niektóre zbliżenia można mieć wrażenie, że patrzy się na oryginał. Cieszy fakt, że Bigtank chciał się z nami podzielić, technikami wykonania takich cacek, bo niejeden pewnie coś wykorzysta, martwi natomiast to, że wykonanie modelu zbliżonego do tego co nam pokazał będzie napewno bardzo trudne (jeśli o mnie chodzi to największa trudność to taka realistyczna walorka).

Czekam na nowego TKS, bo zapowiada się jazda na supermaxa jak zrobisz następnego w oparciu o te nowe materiały, a przecież poprzednio zrobiony powodował u mnie wytrzeszcz oczu.
Awatar użytkownika
bigtank
Posty: 542
Rejestracja: pn lis 01 2004, 16:35
Lokalizacja: wrocław
x 35

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bigtank »

Ehmmm , bardzo dziękuję za słowa otuchy i no wiecie :oops: ....Ale calkiem serio to nie jest aż taka wielka sztuka zrobić taki model - przede wszystkim jest dość spory ...ma długość ok 40 cm i ze dwa kilo waży - musiałem nafaszerować model ołowiem żeby się nie gibał do przodu..:). W dużym jak wszyscy wiecie jest o wiele łatwiej robić różne takie drobiazgi niż w np skali 1:35 ..I w sumie robiłem go dwa raptem miesiące z przerwą na Święta i na lenistwo na które też ładnych kilka dni poświęciłem :P, i jest w nim też kilka baboli które z premedytacją popełniłem :) a których nie widać w zasadzie , a nie zrobiłem bo mi się nie po prostu chciało :oops: i już ...No dobra , dokładam jeszcze kilka fotek do obejrzenia i ... czymcie się do następnego razu :)...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Już ten momęcik na 7 TP
http://bigtank120.blogspot.com/
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1090
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Niech mi ktoś powie, po czym poznać, że to co jest na zdjęciach to model :?: ;-)

Bigtank! Czekamy na TKS. Z wnętrzem.

ps. i żebyśmy za długo nie czekali..... :D
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Po tych blokach mieszkaniowych, co to do kadru się przeszwarcowały.
Dlatego bigtanku proszę o to byś jeszcze raz odbył sesję plenerową i wstawił tu ze dwie, trzy fotki obejmujące cały model, ale bez tych wątpliwej urody betonowych upiększaczy. Wiem, że potrafisz, a i fatyga chyba nie aż taka straszna. A jaka radocha dla forumowiczów. No, nie daj się prosić.....

Uśmiech, jak zwykle w takich okolicznościach, jak sto karabinów....
ODPOWIEDZ