Skąd wziąść drut 0,2-0,3 mm na relingi

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 460
Rejestracja: pt lis 28 2003, 22:20
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pablo »

A mój sposób to drut z cewek. Jest różnej grubości i łatwo się obrabia. Najlepszy jest z cewki która uległa przepaleniu. Można to kupić w prawie każdym sklepie elektrycznym. Jednakże są one dość drogie. Najprostszym sposobem jest udać się do firmy która zajmuje się naprawą sprzętu AGD. Tam powinni mieć takich cewek sporo i przypuszczam, że jeśli nie dadzą za darmo to odstąpią po cenie złomu.
Drut z tej większej wykorzystuję do budowy relingów w Darze. Ta mniejsza miała zastosowanie jako relingi przy Nastojczywym.
Obrazek
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Małe średnice są bardzo giętkie, szczypcami można je zgiąć i zostaną w zamierzone pozycji. Jeśli chodzi o łuki to drut będzie dążył do wyprostowania ale myślę, że przy klejeniu relingów da się go opanować. Z małej średnicy można zrobić pętlę o średnicy około 5cm ale będzie dążył do wyprostowania. Ciężko z niego wygiąć jakieś skomplikowane kształty oraz większe średnice, b. ciężko go przeciąć - trzeba uważać na dom i domowników bo odcięte kawałki wystrzeliwują spod obcęg. Tak jak mówiłem na anteny jest wyśmienity a na relingi nie wiem bo moja stocznia póki co na etapie projektu ;-)
Obrazek
Obrazek
Lucastg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lucastg »

Ja polecam drut spawalniczy do mini-maga jest bardzo sztywny ale da sie spokojnie profilować , jest łatwy do malowania bo drut z cewek jest lakierowany , a i jeszcze jedno taki drut z mini - maga chromo niklowy jest koloru srebrnego co moze przypominać stal i nierdzewieje oczywiście :D
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kadlubek
Posty: 114
Rejestracja: pt paź 08 2004, 19:09
Lokalizacja: Dublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kadlubek »

Druty nawojowe od 0,05 do 2,00 mm mona kupi

Kod: Zaznacz cały

 w dobrych hurtowniach elektronicznych Jezeli jeste
Obrazek
Awatar użytkownika
kadlubek
Posty: 114
Rejestracja: pt paź 08 2004, 19:09
Lokalizacja: Dublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kadlubek »

Drut nawojowy można kupić w dobrych hurtowniach elektronicznych. Jeżeli jesteś z Warszawy to na Wolumenie w pawilonie nr 47 jest spory wybór. Od 0,15 mm w górę. Szpulka 0.5 kg to koszt 20 -30 złotych, taka ilość wystarczy Ci na bardzo, bardzo długo. Mniejsze ilości można dostać tylko w warsztatach.
Poprzedni mój wpis można usunąć, bo pisałem go na przypadkowym kompie który nie obsługiwał polskich znaków i koniec końców wyszła taka nie doróbka. :oops: :cool:
Obrazek
car
Posty: 57
Rejestracja: wt cze 01 2004, 0:35
Lokalizacja: kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: car »

a w krakowie - ktos wie gdzie kupic mozna takie gadżety??
irQ
Posty: 119
Rejestracja: czw gru 09 2004, 5:37
Lokalizacja: EPBC

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: irQ »

--
ODPOWIEDZ