Kfz. 15 HORCH-Italeri

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OldMan »

Widzę, że bardzo chcesz postawić na swoim. No cóż, to są Twoje pieniądze i Twoja będzie porażka. Nic mi do tego.
Ja Ci nie każę robić kopii tego co na zdjęciu.
Podałem Ci tylko przykład małej winietki, a nie hektar dioramy.
Ale rób jak uważasz, żeby tylko nie skończyło się TYM.
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

To znaczy napisałem na końcu mojego poprzedniego posta ,że jeszcze sie nad tą dioramą zastanowie.Może rzeczywiście zbyt bardzo "Porywam się z motyką na słońce".No dobra zrobiecoś takiego w podobie co pokazałeś OldMan tyle ,że z innym modelem i w troche innym terenie(Dlatego ,że siwy to moje ulubione niemieckie malowanie :) a wojsko niemieckie ulubionymi modelami[to znacvzy najbardziej mi sie podobaja pojazdy])
Kupie na pewno tego Kfz. 15 HORCH do tej mniejszej dioramy do tego może pózniej te zestawy ale je wykonam jak już sie bede czuł w miare pewnie(czyli gdzieś tak jak skończe tą makiete)
Tylko nie mam właśnie sklepu z tymi akcesoriami...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OldMan »

Mam tego Horcha z pierwszego wydania jakby Cię to interesowało. :lol:
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

:shock: Poważnie?A masz go na sprzedaż??
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Reasumując Serwer ... skorzystaj z np. tej oferty za 36,20 PLN :

http://www.gamahobby.com/x_C_Dz__P_5510 ... LL_20.html

... lub propozycji Starego Człeka . Pozycje mniej więcej równorzędne .
Jak już będziesz miał model , dobrze mu się przyglądnij pod kątem drobiazgów których obróbka i klejenie cię czeka .

Pogadamy o reszcie jak już będziesz miał . Nie pchaj się w dodatki bo cię przerosną .

Pozdrowienia . Wujek.
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

No to mam mały dylemacik bo oby dwa Horchy mi się podobają ;-) Co do dodatków no to nie wiem właśnie mówicie ,że sobie nie poradze a jak już skleje go to chyba nie będzie możliwości póżniej włożenia tych części znalazłem te blachy i silnik w jadarze calość silnik+blachy to 100 zlotych ale teraz nie wiem czy kupować bo jak mówicie nie dam sobie rady to troche problem w sumie nie jestem już tak początkujący ,żebym sobie nie poradził z czymś ale skoro mówicie ,że nie dam rady :-? tak ogółem jak troszke posiedze to jestem w stanie ładnie coś skleić tylko nie mam odpowiednich narzędzi typu aerograf nożyk itp.Ja używam nożyka takiego żółtego najzwyklejszego z takich plastikowych z wysuwanym ostrzem :-? (co do aerografu to będę miał i nie skleje narazie żadnego modelu dopuki nie bede mial aerografu to znaczy kompresora bo aerograf sobie zalatwie a kompresor juz niedlugo...nie wiem w końcu co z tymi dodatkami ja myśle ,że nie jestem już na tyle początkujący bo nie skleić silnika ale powiedzcie przecież trzeba zacząć od czegoś na początek skleje te liny jak mi dobrze pójdzie to chyba z silnikiem dam sobie rade choć jest o wiele trudniejszy niż te liny...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Nie przejmuj się tak Serwer...
Napewno jakoś sobie poradzisz :cool:
I tak każdy następny model w Twoim wykonaniu będzie lepszy.

Pozdrawiam,
Maciej
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Heh dzięki :D
Patrzyłem sobie w tym Jadarze i tam jest bardzo dużo ciekawych dodatków, np. patrzyłem na lufy Abera do Tygrysa I i były 2 rodzaje przy jednej pisało (wczesne), a przy drugiej chyba (pózniejsze), czy jakoś tak. Czym one się różnią na razie i tak nie bedę na razie sklejał bo nie mam nawet funduszy, ale mnie to troche zaciekawiło...
Czy aby na pewno jesteście pewni w 100%, że sobie nie poradzę?
Pozdrawiam
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

Misiu...
zrobisz jak chcesz...
jeśli bardzo chcesz pchać się w dodatki - nikt z nas Cię od tego nie powstrzyma. nikt pewnie nawet nie będzie próbował. pomożemy, jak będziemy mogli...

ja się na żywiczne silniki nie rzucam - uważam, że to za duże wyzwanie jak dla mnie.
zapraszam na Forum Historyczne
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Hmm...No tak skoro ty mówisz ,że nie dasz rady to ja tym bardziej :(
A jak bym narazie złożył go(tego Kfz.) normalnie bez silnika to później będę miał możliwość włożenia go?Wiem ,że jak już go skleje to blaszek nie przykleje później eh no nie wiem co teraz zrobić...Mam ochote coś skleić i mam troche kasy to bym chciał kupić coś i akcesoria do tego modelu ,żeby ładnie wyglądał ale jak mówisz ,że silnik to bardzo trudna rzecz a do blaszek trzeba wprawy to już sam nie wiem :-?
Niby sklejam tego Heinkela z Italeri w 1:72 ale jest taki biedny ,że już mi sie go odechciało sklejać :-? na dodatek nie ma z tyłu tego czegoś na koło tyle nie wiem jak sie to nazywa tego takiego schowka no :razz:
No to może tak co wy byście poradzili ,żeby ten model wyglądał nie najgorzej(chciałem te blaszki i silnik ale jak mówicie ,że nie dam rady to nie wiem)i był dość ciekawy pozatym też zacząłem myśleć o zrezygnowaniu z silnika bo Kfz. ma maske na pół podzieloną i nie podoba mi się ,że nie ma całej otwieranej.Co z blaszkami to nie wiem...
Co do modelarstwa przeżucam się z samolotów na pojazdy(najczęściej czołgi oraz samochody typu Kfz. 15 i podobne do tego może czasem jakaś ciężarówka)
No to prosze poradźcie mi co zrobić aby ten Kfz. 15 wyglądał dobrze...
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ