Galeria modeli kolejowych

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
metio
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 20 2006, 14:09
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: metio »

Mógłbyś pożyczyć dziewiątkę do Dyrekcji na Joannitów?Byłbym Ci dozgonnie wdzięczny!!! Mają tam świetne gablotki!!!
Papier jest najszlachetniejszym tworzywem modelarskim.
Awatar użytkownika
Maverick33
Posty: 420
Rejestracja: śr cze 22 2005, 14:28
Lokalizacja: Opole
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maverick33 »

przemyśle propozycje - na razie wożę ją na wystawy jako ciekawy model
Na warsztacie
Sm48 1:25 - 100-%
Parowóz Ty51 - 60%
Jelcz P662D.43 1:25 - 100%
Awatar użytkownika
metio
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 20 2006, 14:09
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: metio »

Maverick33 pisze:przemyślę propozycję
Dzięki. Od razu zapiszesz się do Biblioteki :D Fajnie że mieszkasz w Opolu bo masz blisko do Wrocka. Jak Epoka będzie wolna to pisz na priv ;-)Jak ją widzę to mnie wykręca z podziwu!!! Żałuj że EP09 nie jeździ w nowym rozkładzie już do Warszawy przez Opole! A ja nadal je widuję na najpiękniejszym dworcu pod słońcem- Wrocławiu Głównym-Kocham ten dworzec!!! :eek:
Papier jest najszlachetniejszym tworzywem modelarskim.
Awatar użytkownika
metio
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 20 2006, 14:09
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: metio »

Przepraszam za te odbicia ale w rzeczywistości są na odchylaczach małe nierówności i powodują w razie odbicia nieoczekiwane efekty w oryginale to aż tak nie wygląda.
Pomosty zrobiłem nowe wg sposobu p. Jasia - firanka na tekturce.
Reflwektory także wg Precyzyjnego z polerowanej blaszki.(tu jeszcze przed modernizacją)
Może przesadziłem z tym połyskiem nie wiem proszę o jakieś komentarze bardzo mi zależy na waszych słowach krytyki (szczególnie p. Jasia) !!
Pozdrawiam serdecznie kochający kolej METIO

Obrazek
Ostatnio zmieniony śr maja 02 2007, 10:18 przez metio, łącznie zmieniany 1 raz.
Papier jest najszlachetniejszym tworzywem modelarskim.
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Połysk rzeczywiście nieco "za bardzo". Taki ma parowóz nowiuteńki. Model kartonowy malowany z połyskiem ma jedną wadę: uwidaczniają się wszelkie nierówne gięcia czy załamania - a takich w nowym parowozie raczej nie ma. Co innego w parowozie po remoncie: stare blachy się maluje i wtedy może tak się zdarzyć, że się błyszczy na zagnieceniach. czyli w sumie może być. Nie zawsze zaś parowóz po remoncie nie błyszczy się równo cały - stare blachy na których już coś zdziałała korozja - ale pozostawione będą się błyszczały inaczej.
Ale moja oelka też się świeci ;-)
Awatar użytkownika
Adamowicz
Posty: 153
Rejestracja: pt lut 18 2005, 8:28
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki
x 13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adamowicz »

Witam,
Ponieważ ostatnio mało dzieje się w mojej relacji z budowy "cegiełki" :spioch: jako rekompensatę chciałem jeszcze raz zaprezentować swoją kolekcję. Postarałem się o trochę lepsze zdjęcia.

Pierwsze moje dzieło, Krauss 3570 z Cukrowni Kruszwica, na podstawie planów ze starego Modelarza:
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

SM03-189 jest chyba moim trzecim podejściem do modelu tej lokomotywy. Dokumentacją bazową były rysunki z "Modeli kartonowych..." T. Dąbrowskiego, parę dodatkowych rysunków z serwisu z planami Uboota oraz obserwacje egzemplarza w Karsznicach i domysły własne (zwłaszcza dotyczące przedziałów silnikowego i aparatury):
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek

No i ostatnia produkcja, czyli kutnowski TKa242, błędnie oznaczany jako OKa1-2. Dokumentacja także oparta o plany z Modelarza i domysły własne:
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Wszystkie modele wykonane są własnoręcznie w skali 1:20 z kartonu. Posiadają pełną mechanizację elementów układu jezdnego, hamulcowego, większość klap daje się otworzyć, zderzaki w SM03 i TKa242... jak to powiedzieć... "sprężynują" :D , dodatkowo w TKa242 nawrotnica śrubowa faktycznie spełnia swoją funkcję.

Kartonowy "ZNTK" zajmuje honorowe miejsce na półce pod sufitem:
ObrazekObrazekObrazek
O Mbd130-1 widocznym w głębi nie będę się wypowiadał. O tym modelu wolałbym zapomnieć... :devil1:
Awatar użytkownika
Łukasz_G
Posty: 93
Rejestracja: czw sty 12 2006, 17:37
Lokalizacja: Piaski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz_G »

Mam pytanie w jakiej skali jest ta SM03 ?? Bardzo ładnie zrobiona :boje:
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Łukasz_G pisze:Mam pytanie w jakiej skali jest ta SM03 ?? Bardzo ładnie zrobiona
Adamowicz pisze:Wszystkie modele wykonane są własnoręcznie w skali 1:20 z kartonu
Awatar użytkownika
metio
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 20 2006, 14:09
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: metio »

Pragnę poinformować że pan Krzysztof Łękawski, maszynista z Krakowa który zajął 1 miejsce modelem EU07-067 (exequo z panem Mariuszem z Oelką) na MTP zajął się budową wagonu pomiarowego z aparaturą diagnostyczną ze znormalizowanym pudłem na bazie wózków 4Anc. Niebawem nowe fotki skończonego wagonu. Skala to standardowo 1:32

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt kwie 18 2008, 12:12 przez metio, łącznie zmieniany 1 raz.
Papier jest najszlachetniejszym tworzywem modelarskim.
Awatar użytkownika
metio
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 20 2006, 14:09
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: metio »

Obiecane fotki-dopiero teraz miałem możliwość przepraszam za zwłokę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Papier jest najszlachetniejszym tworzywem modelarskim.
ODPOWIEDZ