[Relacja] Su-22 FITTER MM 10-12/2003 [by struna]

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

osxxx-18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: osxxx-18 »

Wtam i pozdrawiam.
Coś mimówiło, że to forum jest dla mnie. Relację będę śledził z uwagą dlatego że SU - 22 to mój chleb powszedni był. Jeżeli interesują kogoś orginalne zdjęcia to służę pomocą.
3715... kilkanaście lat temu przy nim "robiłem".
osxxx-18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: osxxx-18 »

Właśnie znalazłem zdjęci fotela. Nie oddaje jego całej budowy.... wiem że trochę po czasie, jednak może się przyda :)

Obrazek
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

Witam.

Milo mi zobaczyc kolejna osobe sledzaca moja relacje. Jezeli chodzi o zdjecia to mam ich masakrycznie duzo. Co wiecej oddajacych wszytkie szczegoly jakie potrzeba nawet ostatnio dorwalem 2 monografie.

Hide: no niestety jezeli chodzi o kabine to bylo by tam bardzo duzo dlubania. Narazie nie mam fotela wklejonego poniewaz jest jeszcze nie ukonczony. Natomiast sama "rura" nie przeszkadza tak bardzo w operacjach wykonywanych przy kabinie. Tak sie zastanawiam czy ja bardziej waloryzowac. Niestety jak narazie prace nad modelem stanely poniewaz mam bardzo duzo pracy. W miare mozliwosci chwili wolnego czasu i korzystajac z przerw na kanapke itp. staram sie zagladac przynajmniej na forum. :oops:
Dlategoz tez zastanawiam sie na wieksza jakas waloryzacja samej kabiny. Ale przynajmniej musze narazie skonczyc to co robie aby miec wreszcie wolnego czasu.
Napewno dorzuce do kabiny wajchy przepustnic itp. Oraz postaram sie o bardziej realistyczny drazek oraz pedaly.
No a na horyzoncie mamy konkurs na ktorym trzeba by sie przynajmniej zjawic poogladac i pokibicowac innym. :cool:

:!: :?: Jeszcze porusze sprawe z tymi kolami gomixowymi czy ktos tego probowal do tegoz modelu??

Pozdrawiam
StRuNa
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

Witam.

Jako ze wczoraj nie mailem weny do pracy a do modelu tak ;-) postanowilem zatem troszke przy nim popracowac.
I oto efekty mojej pracy.
Zaczelo sie od przerysowania od nowa oslony systemu KLEN tak aby "spaw" modelu byl od spodu a nie jak to zostalo zaprojektowane w modelu. Oraz bardziej realistyczne okienko.

Obrazek Obrazek

Mysle ze w nastepnym odcinku bedzie juz gotowa cala oslona wzraz z 2 przednimi czesciami brakujacymi.

Dla wszytkich chcacych postaram sie pod koniec relacji udostepnic wszytkie poprawione przeze mnie elementy w formacie pdf. Jesli oczywiscie chetni sie zglosza. :cool:

Pozdrawiam
StRuNa
osxxx-18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: osxxx-18 »

Jeżeli może Ci to w czymś pomóc to tutaj widać dokładnie to co wykonujesz.
Obrazek
Jest to stożek dyfuzora wlotowego. Natomiast KLON (a nie KLEN) jest ukryty wewnątrz tegoż stożka.
nika

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nika »

To jaka to będzie skala? Do płatowca czy do fotela? :haha:
A tak ogólnie, to Ci kibicuję :spoko:
Pawli
Posty: 126
Rejestracja: wt maja 02 2006, 21:56
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawli »

Witam.

Mógłbyś powiedzieć ile ten model ma części?
Pierwszy Model - Messerschmitt Bf 109 G-10
Catalina – Relacja

Kto czyta ten błądzi, kto skacze ten rządzi - Le Parkour
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

Witam.

I znowu nie mam zbytnio czasu aby dalej zajac sie modelem. Ale za to mam chwilke na odpowiedz i juz odpowiadam wszytkim.

Osxxx-18: jezeli chodzi o nazwe to nie wzielem jej z powietrza. Na dowod tego oto jak wyglada ta nazwa w monografii anglojezycznej i polskiej. A jako ze to skrotowo (jak mniemam) bo pelnej nazwy nie udalo mi sie znalezc moze sie roznic.

Obrazek Obrazek

Nika: tak dokladniej to mozesz sie okreslic z ta skala bo nie zrozumialem tego zartu. ;-) Oczywiscie model jest podobno w skali 1:33

Pawli: Numeracyjnie konczy sie na 65, oczywiscie sa tam elementy typu L i P oraz inne a, b, c ... . Mysle ze lacznie bedzie tam ich ladnie ponad 100 a nawet bym powiedzial ze 150 choc nie chce mi sie tego liczyc ;-). Plus jeszcze troszke dodatkowych wg. mojej inwencji tworczej.

Jestem dostepny na forum w godzinach miedzy 10 a 17. Niestety w domciu nie mam aktualnie netu mam problem z doborem providera po Wifi. Wiec jak cos to w tych godzinach odpowieadam.

Pozdrawiam
StRuNa
Awatar użytkownika
Azawakh
Posty: 31
Rejestracja: pt cze 02 2006, 23:23
Lokalizacja: Będzin

MM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Azawakh »

Ja też się wychowałem na MM i wiem, ze to bardzo znane i porzyteczne wydawnictwo a do tego bardzo zasłużone dla modelarstwa mógłbym rzec nawet światowego (jesli chodzi oczywiście o kartony) ale niestety, jest kilka modeli, które mają swoje jakieś mneijsze czy większe mankamenty ale poza Migiem-25 prawie zawsze fajnei się kleiło. Mam nadizeję, zę ten własnie Fitterek jest modelem naprawde ładnym i dobrze wykonanym podobnie jak Typhopon czy Spitfire (w tej chwili nie potrafię podac jakie to były numery MM).Miałem poprzednią edycję tego modelu (albo nawet jeszcze wcześniejszą) i pamiętam, zebył to model w szarym malowaniu... to było nieco dziwne dla mnie ponieważ te samoloty miały malowanie w plamy. Czy mi to ktoś wyjaśni dlaczego ten model był jakiś szary skoro to był Su-22M4? (Su-20 były pozostawione w naturalnej barwie metalu)
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

Witam.

Azawakh: powiem szczeze iz nie wiem dlaczego poprzednie wydanianie su-22 z MM bylo akurat w takim malowaniu szaro-nibieskim. Co prawda bylo to chyba pierwsze opracowanie tego samolotu w ogole. Natepne bylo z Hobby Model a potem juz to ktore wlasnie kleje. To wydanie kleje z tego wzgedu iz nie posiadam juz poprzedniego bo zostal sklejony i niestety zniszczony ale w jakich okolocznosciach tego juz nie pamietam.

Natomiast co do mojego modelu po prawie 3 tygodniach znow ruszyly do przodu. Jeszcze w tym tygodniu beda fotki z nowej czesci oslony KLONu.

Niestety szykuje mi sie znowu dalsza praca i ponownie bede musial odlozyc prace przy modelu.

Pozdrawiam
StRuNa
ODPOWIEDZ