Pantera 1/35 - relacja z budowy

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Mateusz Jonakowski
Posty: 52
Rejestracja: pn sie 07 2006, 14:29

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Jonakowski »

Proponuję psiknąć na koła jeszcze jedną warstwę bazowego + żółty (albo po prostu H94/H93) - ale dość mocno rozcieńczonego (aczkolwiek nie jak filtr). Przełamie to nieco monotonię podwozia - poręczam za to :)

Pozdrawiam
MJ
Piotr Czyżewski
Posty: 78
Rejestracja: pn lis 15 2004, 12:54
Lokalizacja: kiedyś Warszawa teraz Dublin- Ireland

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr Czyżewski »

Podwozie jest jeszcze nieskończone. Ten brąz to tylko baza. Jak skleję i założę gąsienice to pociągnę jeszcze raz tym brązem. A na koniec mam zamiar położyć błoto zrobione z pigmentów. Mam tych pigmentów klika kolorów więc jest nadzieja że nie będzie monotonnie.
Coś na się nam , Mateusz, robi kółko wzajemnej adoracji. Może by się ktoś odezwał?
Z drugiej strony to jeszcze nie ma za bardzo co komentować.
Będziemy atakować małymi grupami- tak po 12, 13 milionów- powiedział chiński generał.
Mateusz Jonakowski
Posty: 52
Rejestracja: pn sie 07 2006, 14:29

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Jonakowski »

E tam, po prostu Panthera to jeden z moich ulubionych pojazdów. Poza tym wybrałeś ciekawe malowanie - zastanawia mnie jak będzie wyglądał kamuflaż zimowy na "bladym" DG.

Co do pigmentów/pasteli - nie za bardzo potrafię się z nimi obchodzić - wolę malować :)
Piotr Czyżewski
Posty: 78
Rejestracja: pn lis 15 2004, 12:54
Lokalizacja: kiedyś Warszawa teraz Dublin- Ireland

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr Czyżewski »

Gąsienice z lewej strony już są.
Tak się ich bałem a nie było czego. Wyszły mi lepiej niż się spodziewałem. Mogę śmiało stwierdzić że skleja się je lepiej niż te nowe Dragona " Magic Track".

Oczywiście wszystko jeszcze nie pomalowane i wygląda trochę dziwnie: czołg piaskowy, koła brązowe a gąsienice czarne.

A oto efekty mojej pracy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I co, zwisy dobre? Za małe? Za duże?
Będziemy atakować małymi grupami- tak po 12, 13 milionów- powiedział chiński generał.
zbovid
Posty: 77
Rejestracja: ndz mar 05 2006, 7:57
Lokalizacja: Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zbovid »

Sklejales pomalowane wczesniej gasienice? Moge widziec czym.
Pozdrawiam.
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Odzywam się, chociaż wolę oglądać. Jest co. :spoko:
Mateusz Jonakowski
Posty: 52
Rejestracja: pn sie 07 2006, 14:29

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Jonakowski »

Oczywiście bandaże i wytarcia na zębach koła napędowego oraz obręczy "wewnętrznych" kół będziesz dopiero robił?
Piotr Czyżewski
Posty: 78
Rejestracja: pn lis 15 2004, 12:54
Lokalizacja: kiedyś Warszawa teraz Dublin- Ireland

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr Czyżewski »

zbovid,
Ogniwa gąsienic pomalowałem wstępnie jeszcze na ramkach czarną, matową Pactrą a kleiłem klejem Humbrol.
Sorry za jakość zdjęcia.

Obrazek

Będę malował wszystko raz jeszcze na ciemny brąz aerografem za kilka dni.
Pomalowałem gąsienice przed sklejeniem dlatego że teraz, po założeniu i sklejeniu, ciężko było by je dokładnie pomalować dokładnie nawet aerografem.

Mateusz,
Bandaży nie będę malował. Mój zamysł jest taki: podwozie całe w błocie, zabryzgane błotnistą mazią. Wszystko ocieka błotem. Po prostu błotnista, zafajdana droga gdzieś u ruskich. Chcę tego błocka dowalic ile się da. I nie będzie widać szczegółów. Nie wiem jeszcze jak to zrobię :cry:
Bałem się tych ogniwkowych gąsienic i dlatego tak wymyśliłem: skleję podwozie i je całe " umorusam" dla zatarcia mojego braku kompetencji.
Mam zamiar na początek pomalować wszystko ( całe podwozie: koła i gąsienice) raz jeszcze ciemnym brązem ( Pacrta -czarny mat + Pactra A105 - RAL 8017 Panzer Schokobraun, w stosunku 50/50) a na to nałożyć błoto z pigmentów.
Trzymajcie kciuki.
Będziemy atakować małymi grupami- tak po 12, 13 milionów- powiedział chiński generał.
Mateusz Jonakowski
Posty: 52
Rejestracja: pn sie 07 2006, 14:29

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Jonakowski »

Brudne bandaże też wydają mi się nieco nieprawdopodobne:

Obrazek

Z "Panther" wyd. Militaria

Obrazek

Obrazek

"Panther" wyd. Concord

Tutaj widać, że są stosunkowo czyste w porównaniu do kół. Tak samo "obręcze" kół - nie świecą się co prawda jak zwykle, ale błota na nich nie ma.

Pozdrawiam
Mateusz
Piotr Czyżewski
Posty: 78
Rejestracja: pn lis 15 2004, 12:54
Lokalizacja: kiedyś Warszawa teraz Dublin- Ireland

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr Czyżewski »

Mateusz,
Obrecze kół pozostaną brazowe (brudne). Błoto będzie tylko wewnątrz kół( na felgach-deklach ?) i na gąsiennicach.
Będziemy atakować małymi grupami- tak po 12, 13 milionów- powiedział chiński generał.
ODPOWIEDZ