Zgubne skutki zagranicznych wojaży czyli "makieta"

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

erkamo
Posty: 74
Rejestracja: pt sie 17 2007, 16:12
Lokalizacja: EU

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: erkamo »

Niezle wdepnales Tempest,
czasami ogladam kolejki w miejscowym sklepie. Sa fajne, piekne, perfekcyjne i... drogie jak pieron.
Widzialem takie lokomotywki Marklin za kilkaset Euro, a chyba jeszcze nie wszystko widzialem.
Pozdrawiam

erkamo
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3232
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Ano wdepnąłem :D

Dziś postanowiłem trochę poszaleć

Obrazek

Żona jak to zobaczyła zapytała tylko "Ale to nie będezie tu tak na stałe ?"

Zapewniłem że na święta i urodziny będzie znikało ;-)

A poważnie mówiąc to pomysł jest taki aby 8 segmentów o długości około 85 cm dało się złożyć w torta i połączyć z boków łukami , tak aby wcisnąć to do pokoju o szerokości 450 cm.

Czyli

wersja rozłożona - szlak kropkowany to dodatkowe moduły, które kiedyś powstaną. Całość mieści się na 8 - 8.5 metrach

12345678
|========|
| . . . . . . . . |

wersja skrócona

3456
|====|
|====|
1278

szerokość 450 cm

Z tego co poukładałem wynika, że trzeba to będzie trochę skrócić. W wersji rozłożonej można będzie wstawić dodatkowy segment w środek stacji (między 3 a 4 lub 4 a 5 ).

Stwierdziłem, że żadne malowanie na papierze czy projektowanie specjalnymi programami nie daje mi takiego obrazu całości kompozycji jak poukładanie torów i przyjrzenie się jak to wygląda w pomieszczeniu przeznaczonym na przechowywanie tej zabawki.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
DamianD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DamianD »

Witam

uuuuu... Giga projekt się robi :)chyba jakaś epidemia panuje bo mój kolega też się wziął za makietę kolejową. Jestem ciekaw jak to pójdzie dalej i czy starczy ci cierpliwości, bo mi się znudziło przy samym projektowaniu :D

Pozdrawiam serdecznie
Damian
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3232
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

erkamo pisze:Niezle wdepnales Tempest,
Faktycznie wdepnąłem. Na razie gigantomanię zastąpił minimalizm i powstało takie coś

Obrazek

w środku tory z TT-tki i z N-ki. Musiałem wypróbować jak to wygląda w innych skalach niż H0 :D

Muszę stwierdzić że w TT wygląda to zachęcająco

Obrazek

choć mój egzemplarz loka trochę rzęzi jadąc w jedną stronę. Ponoć często się w Tilligach zdarza, że mają jakieś felery albo są za słabo nasmarowane. Zobaczymy jak trochę więcej pojeździ.

Na N-kę czekam już ponad miesiąc więc na razie nie wiem jak jeździ. Z zamówienia sklep ynternetowy przysłał na razie nie wszystkie tory i jeden wagon - całkiem ładny zresztą. Wrzucę zdjęcia jak wreszcie przyjdzie paczka.

Szpejarz miał rację - jak się w to w depnie może zabraknąć na chleb. Spokojnie można wydawać kilka tysięcy złociszy miesięcznie. Wystarczy ze 2 loki i kilka wagonów. A wybór modeli jest ogromny i takich które chciałoby się mieć są dziesiątki. Muszę na razie dać sobie "na wstrzymanie" :D Trzeba się nawrócić na karton - będzie duuuużo taniej :D
Ostatnio zmieniony śr lis 28 2007, 12:54 przez Tempest, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
erkamo
Posty: 74
Rejestracja: pt sie 17 2007, 16:12
Lokalizacja: EU

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: erkamo »

Tempest pisze:Na razie gigantomanię zastąpił minimalizm i powstało takie coś
No, tzn., ze jeszcze mozesz sie wyleczyc :twisted:
Pozdrawiam

erkamo
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3232
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

erkamo pisze:No, tzn., ze jeszcze mozesz sie wyleczyc
Próbowałem ... ale biały personel odstąpił od łóżek skutkiem czego było zamówienie ICE1 w HO. Ale to dla syna oczywiście.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Ooooczywiścieeee... :chytry:
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3232
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

To jest oczywista oczywistość albowiem nowoczesne loki mi się niezbyt podobają. Poza tym musiałem znaleźć jakieś zastosowanie dla tych zabawek w H0 które wylądowałyby w szafie gdybym zdecydował się na inną skalę.

A na razie wszystko w fazie planów jedynie.

Obrazek

Mój pomysł na kolejkowanie to tzw. "tort" i moduł/segment w jednym. Moduł zgodny z jakimś profilem przejściowym wkręcany pomiędzy części stałe z łukami. na rysunku tego nie ma ale narożniki powinny byc ściete aby się na nie nie "nadziewać". Jest to równocześnie i tort i stanowisko do pracy nad modułem/segmentem z możliwością pojeżdżenia sobie. Jak moduł/segment zostanie skończony lub się znudzi wymienia się go na nowy goły/inny gotowy i można bawić się od nowa. :D
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
erkamo
Posty: 74
Rejestracja: pt sie 17 2007, 16:12
Lokalizacja: EU

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: erkamo »

No to jesli tak, to widzialem kiedys, na wystawie w Dortmundzie fajne Lokomotywy wykonywane jako jednostkowe modele, z elementow trawionych. Oczywsicie z napedem, recznie toczonymi, odlewanymi itd. kolami.
Cena wahala sie cos miedzy 2,5k a 5k Ojro.
Ale fajne...byly.

Cala nadzieja w tym, ze dzis robia je np. w Szanghaju.
Pozdrawiam

erkamo
Andrzej Ziober
Posty: 483
Rejestracja: sob lut 11 2006, 16:30
x 58

Zgubne skutki zagranicznych wojaży, czyli "makieta"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Ziober »

No nie! Muszę się tu dopisać, bo nie wytrzymam. :lol: Tempeście, chyba faktycznie wdepnąłeś. Ja jak widzę kolejki (a co jakiś czas oglądam niesamowite wręcz kolejkowe dioramy, to za każdym razem natychmiast uciekam stamtąd, bo wiem, że jakbym chociaż odrobinę dłużej postał, to walnąłbym całym swoim modelarstwem i zaczął składać kasę na pierwsze tory, i przynajmniej jeden parowozik i wagonik. Bo to jest moje niespełnione nigdy marzenie z dzieciństwa! Za moich młodych lat każdy chyba „normalnie normalny” chłopak marzył o kolejce. Mnie się to nigdy nie udało, bo najpierw nawet najprostszy zestaw był zupełnie po za moimi (a właściwie rodziców) możliwościami, a później to już jakoś tak w te lotnictwo wsiąkłem na amen, że w końcu aż zacząłem „w nim” pracować zawodowo. Dlatego skoro udało Ci się wdepnąć w „kolejkowstwo” to ja Ci szczerze gratuluję, bo ta forma modelarstwa to jest coś tak pięknego że aż słów brak. Gratuluję!!!!!!!!! :tancze:
Czyż to nie jest piękne? I qurde JEŹDZI :lol:
Obrazek
Gdy stajesz przed problemem, szukaj rozwiązania, a nie obejścia.
ODPOWIEDZ