[Relacja] BISMARCK w skali 1:100 / Rekonstrukcja legendy

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piotr_k
Posty: 72
Rejestracja: śr lut 18 2009, 13:56
Lokalizacja: MALBORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotr_k »

Witajcie bracia niedoli modelarski!!
Jak na razie to od nosze wrażenie iż to ty tomaszuolemski źle zrozumiałeś. Na tym polega wymiana zdań i poglądów między owymi panami;p
I jak na razie to twój wywód był nieetyczny i niestosowny jeśli twierdzisz że jesteś na etapie raczkowania.
Pozdrawiam;p
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Tomasz D. pisze:... Zaraz dowiemy się, że nie to kolega miał na myśli, że źle sformułował swój tekst itp, itd...
tomaszolemski pisze:...nie o to mi chodzilo...
;-)
tomaszolemski pisze:...to w jaki sposob skomentowal komentarz Arta odnosnie oznakowan kabli bylo nieetyczne
oznaczenie kabli ma być zrozumiałe dla mnie, a nie dla oglądających, poza tym nie widzę nic szczególnego w tym jak odpowiedziałem
tomaszolemski pisze:... poprostu tylko zejdzmy na ziemie i nie zachowujmy sie jak bysmy pozjadali wszystkie rozumy..
Przedstaw nam kolego swoją wizję modelarskiego scratch'u w formie praktycznej, a staniesz się w pewnym sensie partnerem do rozmowy bo w tej chwili nim nie jesteś. Jeśli uważasz że w jakiś sposób naruszyłem internetową etykę to widać opierasz się na jakiś konkretnych przepisach to wyjaśniających więc prosiłbym o linka do nich. Jeśli zaś masz uwagi co do mojego postępowania czy też stylu pisania to zapraszam do dyskusji na PW, a w temacie prosiłbym tylko i wyłącznie o podejmowanie dyskusji w sprawie modelu.
Borek1234
Posty: 30
Rejestracja: czw lut 07 2008, 12:25
Lokalizacja: Czarny Bór

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Borek1234 »

Bardzo ładnie wyszło to całe ustrojstwo Panie Tomaszu. Już podczas budowy Regulusa pokazał Pan, że jest Pan modelarzem przez duże M. A teraz ten Bismarck... Tylko pozazdrościć ;-)
Co do owej burzliwej opinii. Kolega tomaszolemski napisał posta gdzie wykazał swoją dużą niewiedzę w temacie i myślę, że wszelkie komentarze co do tego są zbędne. Sam obecnie wykonuję mój pierwszy model malowany i wiem jaka jest masakra, aby po malowaniu efekt był taki jak u Pana Tomasza. Każde niedociągnięcie, najmniejszy farfocel, wszystko wychodzi po malowaniu.
A co do sposobu wypowiedzi i komentowania. Z takiego modelu trzeba być dumnym ;-) Ja osobiście po wykonaniu takiego czegoś czuł bym się jak modelarski cesarz :D Jeżeli kolega dalej uważa, że chwalimy niepotrzebnie i wszystkie ochy i achy są przesadne - zapraszam do spróbowania, aby taki model wykonać i zaprezentować swoje umiejętności.
Pozdrawiam
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Na PANA to trzeba mieć wygląd i piniędze !!!! :haha: Chyba , że mowa o PANU SZATANIE , to co innego .

tomaszolemski - albo to jest prowokacja opozycji i pod tym nickiem ukrył się poseł Brudziński albo Macierewicz , albo tomaszuolemski pokaż poniższy artykuł pięćdziesiąty szósty swojemu dealerowi ,żeby wiedział co mu grozi , za futrowanie Ciebie swoim Towarem . :arrow:

Art. 56. 1. Kto, wbrew przepisom art. 33-35 i 37, wprowadza do obrotu środki odurzające, substancje psychotropowe lub słomę makową albo uczestniczy w takim obrocie,
podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
3. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających, substancji psychotropowych lub słomy makowej, sprawca
podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do lat 10.
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

A co ty Grzesiu taki obtrzaskany jesteś akurat z tych przepisów, a..? ;-)
tomaszolemski
Posty: 53
Rejestracja: sob cze 26 2010, 23:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomaszolemski »

Panowie prosze nie zloscie sie tak... poprostu wyrazilem swoje zdanie i juz...a pozatym w tej relacji milo bylo by bylo jak by pokazana byla technika wykonywania tych trudnych rzeczy....bo same zdjecia to tylko ladnie dla oka ale nie pomaga ni jak dla innych....
cierpliwosc to skarb jakiego nie mozna kupic...

W budowie: Bf 109 E-4

zbudowane: Ju 87 d-3

Olo
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

tomaszolemski pisze:... poprostu wyrazilem swoje zdanie i juz...
Widzisz kolego, dalej nic nie rozumiesz. Wylałeś w tym pierwszym wpisie tutaj jedną z większych bredni na temat malowania modeli, a teraz dodatkowo domagasz się pokazywania technik wykonywania "trudnych" rzeczy. Powiem tak, dla modelarza nie ma trudnych rzeczy do wykonania, są tylko mniej lub bardziej pracochłonne lecz wszystkie łączy jedno - wyciąć>uformować>skleić. Jeśli krzywo wytniesz to nie uda Ci się uformować, a jeśli krzywo uformujesz to nie uda Ci się dobrze skleić. O malowaniu nie piszę bo to technika dla mięczaków w celu ukrycia błędów wykonania detali.
Modelowanie z polistyrenu różni się od modelowania z papieru tylko materiałem - techniki pozostają identyczne.
sławomir kromer
Posty: 747
Rejestracja: wt maja 25 2010, 18:42
Lokalizacja: Pabianice
x 240

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sławomir kromer »

Tomek jak ktoś niema pojęcia o modelarstwie to łopatologia też będzie nieskuteczna pokazuj dalej jak do tej pory
ArturN
Posty: 126
Rejestracja: pn lut 27 2006, 12:42
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ArturN »

Tomuś mięczaku jeden :) (po prostu nie mogę się powstrzymać :) ) Jak już skończysz maskować te swoje niedoróbki farba, to pamiętaj co obiecywałeś i mnie i innym :) w sprawie relacji :) i technik w niej stosowanych :). Więc wpierw pokaż krok po kroku jak popełniasz "błędy", czyli jak je projektujesz :P jak przenosisz na ten "błędny" materiał zwany twardym polistyrenem ( dla mięczaka twardy polistyren :) ). Potem pokaż jak się tnie te błędy a potem jak się zamaskowuje - sorki maluje. Uwierz mi wielu ludzi tu będzie siedzieć i wywalać gały na te twoje "błędy". To przynajmniej wspomoże tych co będą chcieli pójść tą błędną drogą, lub zaspokoi ciekawość tych co chcieli by ale nie mogą lub nie potrafią się przyznać nie stać ich na to by się nauczyć :P
Z miękkimi pozdrowieniami
Też malujący - czyli mięczak :P
Artur N
Ostatnio zmieniony pn sty 24 2011, 18:45 przez ArturN, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
piotr_k
Posty: 72
Rejestracja: śr lut 18 2009, 13:56
Lokalizacja: MALBORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotr_k »

Witajcie
Zgadzam się co do joty z poprzednikiem, ja za takie cudeńka się nie zabieram iż mam za słabe dłonie przez zanik mięśni.
Z poważaniem kolejny mięczak;p
ODPOWIEDZ