ORP Wicher - 1:100 [relacja z budowy]

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 460
Rejestracja: pt lis 28 2003, 22:20
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pablo »

No cóż..... :roll: . Ja mogę tylko pogratulować takiego wykonania :!: . Zastanawiam się nad tym jak będzie wyglądać sterówka w środku? Po tym co dzisiaj zobaczyłem to chyba doznam :shock: . Jarek świetna robota :spoko:.
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1090
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Zabrałem się za świetliki. W bulajach brak szybek, zostaną wsadzone jak naostrzę przebijak, który zbytnio strzępi brzegi folii. Cały czas nie wiem czy bulaje tak zostawię. Pierwsza koncepcja była taka aby na rurki nasunąć kryzy zamiast nalepiać okrągły w przekroju drut na krążek (stąd te dziury). Ale z drugiej strony przy rurkach problemem jest osadznie szybki. Przy tych widocznych wycięta szybka idealnie pasuje do drucika. Myślę że przeszlifuję szczyty drucika to efekt będzie lepszy.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

I co ja Ci Jarek mam napisać ? Rzeknij co , to napiszę ... :usmiech:

Wujek . Andrzej .
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Jarek jak ty to w końcu zrobiłeś :shock:
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

Normalnie rewelacja!!! :wooow:

Jarek, możesz spokojnie wszystkich zrobić w balona. Na zdjęciach wygląda jak gdyby te szybki były już na swoim miejscu. :haha:

Tak myślę, że gdybyś chciał osadzić szybkę w rurkę to trzeba by najpierw w tą rurkę włożyć do środka drugą, mniejszą w przekroju i odrobinę krótszą rurkę – jako bazę oparcia dla szkiełka. Zresztą ... komu ja to podpowiadam?

.--. --- --.. -.. .-. .- .-- .. .- --
Piotr
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
Pitt35
Posty: 21
Rejestracja: sob lis 12 2005, 17:19
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pitt35 »

Super, super, super.
Chyba faktycznie oglądając Twoją relację można dostac niezłych kompleksów. :D
Zdradz Jarku tajemnicę z czego dokładnie i jak to wykonałeś.
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1090
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Witam i dzięki za pochwały. Byłbym hipokrytą, gdybym pisał lub mówił, że mi niezależy, choć jeszcze bardziej zależy mi na dobrych pomysłach jak coś zrobić lepiej lub prościej (a najlepiej jedno i drugie naraz) i dlatego, skoro Wujek Andrzej pyta to niniejszym odpowiadam:

POMYSŁÓW! Nawet jak ich już nie będę mógł wykorzystać w Wichrze to nic, bo nie zamierzam zakmykać stoczni po jego skończeniu a i innym się przydadzą.

Piterskii Pitt35! Wykonanie jest proste jak budowa cepa. Wyciąłem krążki z papieru nasączonego glutem i pomalowanego na czarno. Na krążki przykleiłem pierścienie z drucika. Wystające brzegi krążka pomalowałem złotą farbką Gunze. W drucik włożę krążek folii (teraz ich nie ma). Miało być inaczej tzn. Tak jak napisał Rutek63. Tak byłoby ładniej i zgodniej z rzeczywistością bo te płaskie brzegi bulaja powinny być na równi z klapą świetlika. I nie jest to w zasadzie problem bo można w klapach zrobić otwoy tym samym wybijakiem co robiłem krążki i potem bulaja osadzić w takim otworze (ale nie pomyślałem o tym wcześniej). Jeszcze zobaczę czy tak jednak nie zrobić, bo bulaje są tylko leciutko przylepione i nie ma problemu aby je odlepić. Być może tylko spiłuję drucik od góry oraz krążek od dołu, żeby poprawic efekt i machnę ręką. Tak czy inaczej te próby wiele mnie nauczyły.

Zarzucony i opisany przez Rutka pomysł byłby dobry w praktyce gdyby mieć takie rurki aby jedna pasownie wchodziła w drugą. Próbowałem takie zrobic z papieru nasączanego glutem. Jest to możliwe ale piekielnie trudne(żmudne) w wykonaniu(osadzanie szybek) choć efekt byłby jeszcze lepszy. Te nawiercone otwory świadczą o tym, że próbowałem ale moja cierpliwość też ma swoje granice.
Następnym razem kupię minitokarkę (coś ok 2500,00) i wtedy no problem :lol:
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Masz raję że prosta, ale lepiej się upewnić :). Szczególnie po tym jak w którejś relacji zobaczyłem deskowanie pokładu. Padło pytanie z jakiego to drewna, bo że deseczki są drewniane wydawało się oczywistym :!: . No i jak to napisał Syzyf modelarstwo to sztuka iluzji, tak to była kartka naklejona na tekturkę i potraktowana dwoma odcieniami bejcy. Tak więc różnie to może być :)
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Warcin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Warcin »

Tak się spytam nieśmiało czy z tymi papierowymi deseczkami to nie chodzi może o moje HMS Bunty :?: :D
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Dokładnie tak :D
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
ODPOWIEDZ