ORP Wicher - 1:100 [relacja z budowy]

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1090
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Mimo szumnych oświadczeń, że pomost skończony, okazało się, że nie.
Zapomniałem o "szprech rurach", o których przypomniał mi Kari z konradusa. A zatem mostek ze szprech rurami i tyłem mostka.

Obrazek
Awatar użytkownika
TheSnake
Posty: 36
Rejestracja: ndz maja 16 2004, 0:42
Lokalizacja: Kołobrzeg, Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TheSnake »

I to sie nazywa modelarstwo na najwyzszym poziomie. Jednak musze sie jeszcze duzo nauczyc. Gratuluje pieknego modelu.Wykonanie fantastyczne!!
BujaK
Posty: 20
Rejestracja: czw kwie 13 2006, 8:49

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BujaK »

jak oglądałem te ostatnie fotki przed przeczytaniem Twojego postu to myślałem, że to jakaś grafika z kompa. Wspaniała robota.
pzdr
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1090
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Ostatnie zdjęcie przed zakryciem pomostu. Na nim lepiej widać szprech rury. Niestety, mimo otwartych drzwi na pomost, po wykonaniu sufitu, będzie marna widoczność. Szkoda :-?

Obrazek
Awatar użytkownika
TheSnake
Posty: 36
Rejestracja: ndz maja 16 2004, 0:42
Lokalizacja: Kołobrzeg, Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TheSnake »

Na szczescie sa zdjecia. A nie ma mozliwosci zdejmowania dachu :?: napisz prosze jak wykonales szczekaczke. Sam ostatnio myslalem jak wykonac taki element i nic nie wymyslilem. No i tak mysle by na stol nawigacyjny jaka mape wrzucic :D
sq2ihw
Posty: 106
Rejestracja: czw lip 14 2005, 14:57
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sq2ihw »

Witam :)
Szczęka mi już dawno z powodu twojego tematu opadła ale to teraz..... :shock: ObrazekObrazek
Ale miałbym takie pytanko połączone z prośbą - czy mógłbyś dać większe zdjęcia wyposażenia pomostu? Jakoś nie mam pod ręką lupki aby to wszystko dokładnie obejrzeć :( a chciałbym bardzo :)
Pozdrawiam
Jarek

Niniejszy post jest zgodny z dyrektywami UE, a pisząca go osoba przeszła odpowiednie szkolenia i pozytywnie zdała egzaminy dające uprawnienia w zakresie pisania wiadomości w internecie.
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1090
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

TheSnake! Dolna szprech rura to dość gruby miedziany drut na końcu którego przylepiłem rozciągniętą na wykałaczce. Wykałaczkę przyciąłem w taki sposób aby szpis był krótki i spłaszczony. Górna jest zrobiona z kawałka polistyrenu nawierconego od środka i opiłowanego od zewnątrz a jego końcówkę z drutu. Połączenia rur z drutem oblałem klejem cyjanoakrylowym i oszlifowałem.

Sq2ihw! Proszę, oto kolejne ujęcie w znacznym już powiększeniu.

Obrazek
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1090
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Zamiast spokojnie kleić, odkryłem parę zaskakujących szczegółów, których nie ma ani PM ani w wycinance. Brakowało aż pięciu bulaji na dziobowej nadbudówce! (trzech na pomoście nawigacyjnym w części nie oszklonej i dwa w dolnej części na tylnej ściance ) Oczywiście te bulaje było widać na zdjęciach w Monografii i są zaznaczone na planach stoczniowych. Potem odkryłem, że właz na tylnej części nadbudówki (dolna, tylna część) powinien być taki jaki widać na zdjęciu a nie taki jak pokazują Plany i wycinanka czyli z owalnym wgłębieniem, czyli zamiast przylepić już zrobiony trzeba było dorobić inny. I na koniec stwierdziłem, że po bokach nieoszklonej części pomostu nawigacyjnego mają być jakieś obiekty w kształcie skrzynek. Nie ma ich w wycinance nie ma ich w PM ale widać je na zdjęciach tyle, że niezbyt dokładnie, widać kształt, ale czy to są schowki z pokrywami czy coś innego to trudno stwierdzić. Może ktoś coś wie na ten temat :pomoc:

Obrazek
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1090
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Dłuższa przerwa wakacyjna nie sprzyja postępom prac a powrót też wymaga odrobienia zległości w pracach więc na razie chciałbym Wam pokazać jak wygląda dotychczasowy stan okrętu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Waldek K
Posty: 61
Rejestracja: wt lut 10 2004, 12:17
Lokalizacja: Gliwice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waldek K »

ech..., piękny... :spoko:
Najlepsza skala to...?
1:100!!!
ODPOWIEDZ