ORP Wicher - 1:100 [relacja z budowy]

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
-ukash-
Posty: 96
Rejestracja: czw sie 25 2005, 0:43
Lokalizacja: Pruszkow
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -ukash- »

Co do modelu to nie bede sie wypowiadal bo byloby to tylko powtarzanie innych wpisow :) Prawie 100 tysiecy odwiedzin mowi za siebie.

Chcialbym natomiast, bardzo pochwalic wykonane zdjecia. Jest to poprostu wzorowy przyklad dla wszystkich komorkowcow i webcamowcow, ktorzy ciagle przepraszaja za jakosc zdjec i pisza ze lepiej sie na komorce nie da.. Otoz da sie!!! Prosze tylko spojrzec. :)

Pozdrawiam i 3mam kciuki za dalsze prace.

PS. Madolo, nie przejmuj sie ogonkami, ja mam i nie uzywam.. :oops: Odzwyczailem sie poprostu:) ale chyba zaczne bo nie wszystkie jezyki moga sie poszczycic takimi ladnymi ogonkami :razz:
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1090
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Madolo! Cieszę się się, że odwiedziłeś moją relację i mam nadzieję, że nie ostatni raz i że zaczniesz swoją kolejną budowę i relację.

Ukash! Te zdjęcia to nawet nie z komórki tylko z dyktafonu olympusa, który działa także jako kamerka internetowa. Mając ciągły podgląd obrazu na monitorze dałem przed obiektyw lupę o trzykrotnym powiększeniu. Jakość zdjęcia można jeszcze nieco poprawić bo te powyższe są nieco pruszone ale jest poważny problem z utrzymaniem nieruchomego dyktafonu i lupy nad obiektem i do tego we właściwej odległości. Gdybym miał tak robić zdjęcia zawsze musiałbym zmajstrować jakiś uchwyt imitujący statyw.
Awatar użytkownika
-ukash-
Posty: 96
Rejestracja: czw sie 25 2005, 0:43
Lokalizacja: Pruszkow
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -ukash- »

Wiem wiem, że to dyktafon :). Tym większy mój podziw. Z tą lupą to wiem coś o tym. Kiedyś próbowalem robić makro przez okular od mikroskopu... masakra... :D
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1090
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Nareszcie mam aparat i nie muszę kombinować z dyktafonem i lupą.
Niewiele nowego zrobiłem bo zamiast kleić pojechałem do Porąbki. Oczywiście nie żałuję bo miałem okazję poznać osobiście wielu modelarzy z tego i czarnego forum. Ponieważ wiele osób chciało zobaczyć Wichra w realu toteż Ci co też byli w Porąbce mogli porównać swoje dotychczasowe odczucia z rzeczywistym wyglądem. Dla tych, którzy nie byli a dotychczasowe zdjęcia ze względu na wielkość nie zadowalały wstawiam kilka większych zdjęć.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Witam, miałem okazję zobaczyć to cudeńko w Porąbce, efekt piorunujący! Przy okazji miałem okazję wysłuchać wykładu Wujka Andrzeja ;)

Powodzenia życzę w dalszej budowie
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

Jako jeden z tych którzy nie byli w Porąbce, podziwiam nową serię zdjęć. To ekstra, że zdecydowałeś się na miniaturki. Mam nadzieję że dzięki temu będziesz pokazywał więcej ujęć. O wykonaniu już nic nie piszę, może tylko tyle, że drugie zdjęcie od góry zagościło na dłużej na moim ekranie.

Pozdrawiam!
Piotr
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
Waldek K
Posty: 61
Rejestracja: wt lut 10 2004, 12:17
Lokalizacja: Gliwice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waldek K »

Przyznam, że miałem nadzieję zobaczyć to cudo i porozmawiać z Tobą w Porąbce, ale nie udało mi się :cry:
Albo przegapiłem, albo już Cię tam nie było (byłem w niedzielę około południa). Bardzo żałuję, zwłaszcza jak oglądam te nowe zdjęcia.
Majstersztyk!

Pozdrawiam
Najlepsza skala to...?
1:100!!!
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1090
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Dziękuję wam za docenienie moich starań. Nie da się ukryć, że miło słyszeć pochwały a szczególnie dlatego, że to bardzo mobilizuje.

Piotr! Jestem zaszczycony, że moje zdjęcie wstawiłeś na pulpit :oops:

Waldek K! Też byłem w niedzielę aż do rozdania nagród. Jesetm pewien, że pewnie się mijaliśmy wielokrotnie. Często przebywałem w okolicach stoiska Modelarstwa Okrętowego (obok stoiska Answeru), gdyż dzięki uprzejmości Sylwka (vel. Syjek z konradusa) na jego stoisku położyłem nadbudówki Wichra do oglądnięcia przez zainteresowanych. ja w tym czasie mogłem spokojnie oglądać wystawiane modele i pogadać z wieloma modelarzami i wydawcami.

Wezmę nadbudówki do Skawiny, więc jeśli masz ochotę na pogawędkę i oglądanie (liczę, że też coś pokażesz) to już niedługo będzie okazja.
Waldek K
Posty: 61
Rejestracja: wt lut 10 2004, 12:17
Lokalizacja: Gliwice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waldek K »

Jhradca, nie zatrzymywałem się przy stoiskach w przejściu, bo mnie ludziska chciały zadeptać (zwłaszcza, że byłem z dziećmi), więc pewnie przegapiłem...
Na razie się niestety nigdzie nie wybieram, choć za rok jest nadzieja, że się znowu zjawię w Porąbce.

Pozdrawiam
Najlepsza skala to...?
1:100!!!
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1090
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Wygląda na to, że wyposażenie pomostu sygnałowego skończone. Teraz przystapię do druciarni i drabinek. Wkm na końcu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ