*[Relacja/Czołg] Pzkpfw V Panther - GPM

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

edipodium

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: edipodium »

Bardzo ładna pantera, brawo :D !
Sweet Nightmare :twisted: !
Awatar użytkownika
HANS87
Posty: 84
Rejestracja: czw paź 04 2007, 21:20
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: HANS87 »

Dziękuję Wam za wpisy i miłe słowa
QN pisze:Gratulacje z ukończenia tego niełatwego modelu. Wyszedł Ci bardzo dobrze, zważywszy na jego niedociągnięcia.
QN sam nie wiem jak powinna wyglądać ta Pantera :haha: , Piterpanzer kiedyś wspominał że tylna płyta jest zaprojektowana dla innej wersji tego wozu. Wielu zdjęć i materiałów trzeba szukać w necie, aby sprawdzić czy na pewno tak wygłądają bo instrukcja z częściami kompletnie ze soba nie pasują, co lepsze kilku elementów brakuję, a znajdują się w instrukcji. Nie polecam składać tego modelu, lepiej dołożyć i kupić od Hala
Pozdrawiam Damian
-------------------------------------------------------
ONLY SKYDIVERS KNOW WHY THE BIRDS SING
-------------------------------------------------------
Awatar użytkownika
Bartek D
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 11 2008, 19:35
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek D »

No i mi też się podoba.Z czego lina i co następne w planach ?? :) pozdrawiam ...
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

HANS87 .

Wybrałeś do sklejenia model który , w porównaniu z obecnie wydawanymi , jest modelem dla początkujących modelarzy (skleiłem go jako jeden z pierwszych swoich modeli kartonowych) i tak należy go traktować . Dobrze że nadal znajduje się w ofertach modelarskich sklepów internetowych .
Nie ryzykowałbym , tak jak Ty , słów recenzujących model a mianowicie :
" Nie polecam składać tego modelu, lepiej dołożyć i kupić od Hala " .

Model "od Hala" absolutnie nie był , nie jest i nie będzie wycinanką dla początkujących . To jeden z najtrudniejszych i najbardziej pracochłonnych modeli czołgów ( przede wszystkim to model z wnętrzem ). Jest cztero/pięciokrotnie trudniejszy od tego z GPM , znacznie też różni się ceną . Ta różnica to "jedynie" ok. 40 PLN ...

Dlatego uważam że Twja opinia jest nieuprawniona .

Wujek .

P.S. Model Pantery całkiem przyzwoicie udało Ci się skleić . Brawa za decyzję o wykonaniu skomplikowanych w budowie gąsienic ( aczkolwiek z ich powodu przepadła koncepcja "wykonania w pełnym standardzie" o której wspominasz na stronie pierwszej relacji ). Życzę powodzenia i zadowolenia z kolejnych modeli kartonowych !
Awatar użytkownika
HANS87
Posty: 84
Rejestracja: czw paź 04 2007, 21:20
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: HANS87 »

Bartek D pisze:Z czego lina i co następne w planach ?? :) pozdrawiam ...
Witam Bartku, liny zrobiłem ze sznurków na pranie pomalowane oczywiście srebrzanką. Następnej relacji w najbliższym czasie nie będzie z racji że 4 listopada idę do wojska, ale w planach po powrocie będzie pzkpfw. I ausf B z Modelika i jak na każdego porządnego spadochroniarza przystało MI-17 z GPM w malowaniu Słowackiej firmy TECH-MONT HElicopter Company (może mi wyjdzie :twisted: )

Wujek Andrzej Dziękuję za wpis i miłe słowa odnośnie modelu. Ma pan rację model planowo miał być wykonany w standardzie, ale w trakcie budowy postanowiłem w miarę sił go trochę podwaloryzować.
Odnosnie wycinanki to rozumiem jaka jest róznica pomiędzy tymi wydawnictwami i czego mozna się spodziewać po modelach z KA dlatego tym bardziej jestem za tym aby odłózyć pieniądze, podszkolić się i spróbować skleić ten model z porządnego opracowania.
Pozdrawiam Damian
-------------------------------------------------------
ONLY SKYDIVERS KNOW WHY THE BIRDS SING
-------------------------------------------------------
ODPOWIEDZ