*[Relacja/Kolej] Wagon 401Ka Gags-t - projekt własny

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Maverick33
Posty: 420
Rejestracja: śr cze 22 2005, 14:28
Lokalizacja: Opole
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maverick33 »

niki68 - malowano te wagony na taki kolor czerwono brązowy - mnie tam wyszło że to bardzo zblizony do RAL 3009
A to co tam zaznaczyłeś to pogięta blacha dachu :) taki refleks w aparacie :) bo na żywo tak to nie widać. Tak to jest jak się męczy model do testu aby wszystko pasowało to i czasami coś się za mocno dociśnie :)
Na warsztacie
Sm48 1:25 - 100-%
Parowóz Ty51 - 60%
Jelcz P662D.43 1:25 - 100%
Awatar użytkownika
Maverick33
Posty: 420
Rejestracja: śr cze 22 2005, 14:28
Lokalizacja: Opole
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maverick33 »

I tak klejenie i malowanie dobiegło końca.
Wagon poczeka teraz sobie na kalkomanie i na resztę rysunków.
Farba może niezbyt matowa ale lepszej nie udało się namieszać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Znaleźli się też pomocnicy - pootwierali drzwi i ? gdzie towar ?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Model po skończeniu rysunków pójdzie do wydawcy.
Wersja 1:45 jest w trakcie rozrysowywania - choć na tapecie mam coś fajnego ale o tym niedługo w nowej relacji :)
Na warsztacie
Sm48 1:25 - 100-%
Parowóz Ty51 - 60%
Jelcz P662D.43 1:25 - 100%
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Cześć Mavericku :cool:

Cały pic polega na tym , żebyś kalki kładł właśnie na błyszczącej powierzchni . Są dwie opcje .

1.Malujesz model farba błyszczącą i kładziesz kalki i dopiero na koniec kładziesz bezbarwny mat albo półmat w celu zabezpieczenia kalek i nie błyszczenia się modelu jak psu... torba .

2.Malujesz farbą matową , półmatową bo akurat innej nie ma pod ręką , na farbę kładziesz bezbarwny połysk ( często sidolux- rozwiązanie które stosują plastikowcy ) , kładziesz kalki i na koniec analogicznie w celu zabezpieczenia i nie świecenia bezbarwny mat lub półmat .

Jeżeli kalki położysz na powierzchnię matową , będzie widoczny szpetny film kalki który psuje okropnie efekt całości . Napracowałeś się przy budowie , więc poświęcenie dodatkowego czasu na te krótkie zabiegi wiele Cię już nie będzie kosztowało , a zadowolony będziesz jak gwizdek :lol: .

Zrób proszę sobie małe doświadczenie z boczku na jakimś kawałku czegoś , kładąc kalkę na mat i tak jak ja tu pisze .

Oprócz tego warto zastosować płyn do zmiękczania kalek , zupełnie inaczej się układają . Na płaskich powierzchniach wystarczy nawet sam ocet ...

Gratulacje , zawsze z przyjemnością oglądam Twoje prace .
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witaj

Wagon wygląda super. Ale faktycznie świeci się jak psu jajka na wiosnę. Po nałożeniu kalek zapodałbym mu warstwę matu, a następnie aerkiem, nakładając brązowy wash, zmieniłbym wagonik na bardziej brązowy. Potem już tylko brudzenie i inne ślady eksploatacji. Urealistycznienia wymagają też zderzaki, bo takie czerwone na całości są sztuczne.
Podsumowując, zaprojektowałeś i wykonałeś świetny wagon, który zapewne w przyszłości dołączę do swojego składu kolejowego. Projekt nie jest ani zbyt prosty, ani zbyt trudny. Średnio zaawansowanym, a nawet początkującym uda się go fajnie zrobić, a tym bardziej zakręconym pozostawiłeś pole do popisu.
Z niecierpliwością czekam na kolejne projekty.

No i jeszcze jedno. Ciekawym pomysłem jest wydawanie modeli kolejowych w wersji czarno-białej. Sam osobiście byłbym bardzo zainteresowany taką opcją. Gdyby jeszcze do modelu można było dokupić gotowy zestaw kalek i elementów ciętych laserem to byłaby pełnia szczęścia.

Pozdrawiam i życzę kolejnych sukcesów modelarskich.
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Awatar użytkownika
Maverick33
Posty: 420
Rejestracja: śr cze 22 2005, 14:28
Lokalizacja: Opole
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maverick33 »

niki68 - w realu nie świeci się tak - efekt pogłębiła lampa błyskowa :)
ale na pewno położę na końcu lakier matowy - model jeszcze nie jest skończony - troszke tam mam do poprawek lakierniczych :) - a co do brudzenia - postanowiłem że nie bedę brudził :) - juz mam na tapecie następny model do którego Gags będzie pasowął
Na warsztacie
Sm48 1:25 - 100-%
Parowóz Ty51 - 60%
Jelcz P662D.43 1:25 - 100%
Driver24
Posty: 34
Rejestracja: sob lip 08 2006, 11:51
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Driver24 »

Maverick33 ET21? ;-)
Awatar użytkownika
Maverick33
Posty: 420
Rejestracja: śr cze 22 2005, 14:28
Lokalizacja: Opole
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maverick33 »

Mały update

- nałożyłem kalkomanie białe

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz czekam na kolorowe kalki aby zakończyć etap oznakowania.
Potem model do mycia :) - przy fleszu widać jak wypalcowałem model :)
a na koniec położę lakier matowy
Na warsztacie
Sm48 1:25 - 100-%
Parowóz Ty51 - 60%
Jelcz P662D.43 1:25 - 100%
ODPOWIEDZ