MM King George V 1986 zmiana na Prince of Wales

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
okram12
Posty: 82
Rejestracja: pt lis 26 2010, 10:42
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: okram12 »

Oto fotka z nowym kolorem i ostatecznym pokładu. Bardzo jestem zadowolony z uzyskania właśnie tego odcieniu, bo posiadam masę fotek pokładów tekowych RN gdzie właśnie suchy wygląda blado, taki siwy wyblakły odcień żółci. Przeszlifowałem pokład, ale nie papierem tylko nożykiem (skalpelem) pocierając ostrzem pod pewnym kątem. Następnie polakierowałem i znowu przeszlifowałem.


Obrazek
okram12
Posty: 82
Rejestracja: pt lis 26 2010, 10:42
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: okram12 »

No niestety poddaje się (( Szpar nie dam rady prosto załatać jeszcze spróbuje jednej metody, ale jak nie wyjdzie zostanie jak jest i ostatecznie zrobię dioramę, czyli wstawię okręt tak, że dna nie będzie widać. Oczywiście będzie można go z niej wyjąć.

Poprawiłem włazy i rygle. Włazy wykonałem z cieńszego materiału a rygle z drutu zbliżonego do 0,1 mm. Denerwują mnie tylko trochę zawiasy. Nie miałem pomysłu na nie robiąc z papieru, ale i tak nie wygląda to najlepiej. Może macie jakiś pomysł ?
Ukończyłem też żebrowanie hangaru i położę teraz przewody i rury i pomaluje.

oto parę fotek.


ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2936
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 868

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Na zawiasy weź puszkę z browara tylko cienką i jeszcze wycięte paski poszlifuj na drobniutkim papierze ściernym. Cieniutkie paski wytniesz przeciągając linię nożem/skalpelem ze dwa razy i odłamiesz wyginając po naciętej linii w tę i nazad. W palcach raczej nie da rady - pasek do odłamania chwycisz pensetą. Blaszka trzyma zadany jej kształt. Jakbyś chciał jeszcze cieńszy materiał to np bibułki do skręcania fajek są delikatniejsze.

pzdr Grzegorz
okram12
Posty: 82
Rejestracja: pt lis 26 2010, 10:42
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: okram12 »

Mam do szanownych modelarzy pytanie:
chciałem zrobić trapy i poręcze relingu z cienkiego drutu miedzianego o średnicy 0,1 mm, ale jest to miękki drut i łatwo się wygina. Moje pytanie to, czy ktoś zetknął się z Was z takim drutem:
<http://www.drutoporowy.pl/135�µ�©cm ... c-131.html>
ze składu wnioskuje, że jest on twardszy od miedzianego, ale wolę się zapytać nim wydam kasę. Czy jest on twardszy i bardziej sztywny ?
okram12
Posty: 82
Rejestracja: pt lis 26 2010, 10:42
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: okram12 »

Prace trwają dalej nad modelem. Podłapałem świetny pomysł podsunięty przez jednego z Was, aby zamaskować szczeliny w poszyciu wykonam podstawkę jako wycinek morza i wstawię tam okręt. Będzie on wyjmowany, ale normalnie będzie stał na morzu ))
coś takiego:
<http://www.modelshipgallery.com/gallery ... index.html>
Jest to jakiś pomysł, a czy wyjdzie zobaczymy kiedyś.
Teraz zajmę się jednak modelem ))
Poprawiłem zawiasy. Za radą modelarzy wykonałem je z foli aluminiowej.
Wykonałem też hangar i część jego wyposażenia oraz zacząłem robić taki element na dziobie. (sorki ale nie wiem jak się zwie)
Znalazłem też fajny materiał na rolety do hangaru, oczywiście nie zasłonię całych bo zakrył bym to co zrobiłem w środku ))
Oto fotki:
Poprawione zawiasy
Obrazek
Hangar przed malowaniem. Widać drabinki, rury i kable.
Obrazek
Po malowaniu.
Obrazek
Wspomniane rolety
Obrazek
I ten element na dziobie.
Obrazek
okram12
Posty: 82
Rejestracja: pt lis 26 2010, 10:42
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: okram12 »

Hangar już wykończony )) Teraz zadaszyć i lecimy dalej z nadbudówką )
W między czasie wykonałem nowy kabestan (jak się dowiedziałem) i falochron (chyba).

Kabestan i falochron
Obrazek

Hangar pomalowany, wash i elementy wyposażenia. Ostateczna wersja.
ObrazekObrazek
okram12
Posty: 82
Rejestracja: pt lis 26 2010, 10:42
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: okram12 »

Witam po raz kolejny )).
Nadeszła wiekopomna chwila, za dwa tygodnie minie rok jak zacząłem składać to "dziwadło"
Jak ten czas szybko leci ((. Tak wiec przyszła chwila nad podsumowanie budowy.
Na załączonych fotkach zamieszczam stan na dzień dzisiejszy, ale niestety do nowego roku nie będę miał możliwości dalszej budowy.

Trzy pierwsze zdjęcia przedstawiają dziób okrętu, jest tutaj jeszcze wiele pracy z paroma małymi elementami, ale wykonane zostały te większe z falochronem włącznie.

ObrazekObrazekObrazek


Tutaj zrobiłem specjalnie dwie fotki od spodu okrętu, by zaprezentować bryłę kadłuba.
Nie wiem czemu nie widać miniaturki rufy, ale fotka się otwiera.

Obrazek
Obrazek


Kolejne zdjęcia przedstawiają nadbudówkę z hangarem, kolejne etapy i gotowa do malowania. Teraz zastanawiam się jeszcze jak oświetlić hangary ? Widać też część nadbudówki głównej, ale fazę przed tym co będzie na pozostałych fotkach.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Nadbudówka dziobowa stan na dzień dzisiejszy.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

I na koniec zdjęcie całego modelu prezentujące stan po roku budowy. Jak widać wiele jeszcze pracy przede mną. Mam nadzieję, że uda się go skończyć i udowodnić, że nie jest to dziwadło. )))

Obrazek
okram12
Posty: 82
Rejestracja: pt lis 26 2010, 10:42
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: okram12 »

Witam ponownie w nowym roku. Walczę dalej z modelem )) Skaczę z jednego elementu na drugi by czymś nacieszyć oko. Tak więc pomalowałem hangar oraz podstawy pod działa. Te ostatnie nakleiłem na pokład (nie mogłem się doczekać by coś przykleić). Po zamocowaniu dodałem trochę śladów eksploatacji. Nie chciałem za mocno przesadzić w końcu to duże elementy więc tylko delikatnie pobrudziłem. Na dziobie wykonałem mocowanie łańcuchów. Oto parę fotek z przebiegu prac. Do wykonania tych fotek użyłem też swojego lusterka by uwidocznić bardziej kolory jakie są w rzeczywistości bo automat tego tak nie oddaje.


ObrazekObrazekObrazek
okram12
Posty: 82
Rejestracja: pt lis 26 2010, 10:42
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: okram12 »

Mały update.
Przednia nadbudówka połączona i poszpachlowana )) Musiałem pociągnąć farbą by sprawdzić czy wszystko ładnie się oszlifowało. Jestem osobiście z niej zadowolony ))
Zacząłem robić też wierze głównej altylerii. Kupiłem lufy w GPM, ale wyczytałem, że w oryginale miały 16 m a tutaj mam 46 mm. I teraz nie wiem gdzie jest prawda. Zmierzyłem też po przeskalowaniu lufy w KGV Hala i PoW GPM i wygląda że też mają po 46 mm.
Więc skoro w 3 miejscach się zgadza to ... )))
Oto fotka zbiorcza.
Obrazek
okram12
Posty: 82
Rejestracja: pt lis 26 2010, 10:42
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: okram12 »

Siedziałem parę dni, ale prowizorycznie już pazurki księciunio posiada )))
Do pełnego wyglądu jeszcze daleko. Mam pytanko może ktoś posiada takie dane, jakiej średnicy mogły być te nity(kołki) mocujące płytę pancerną na wieżach artylerii głównej. Chciałbym zrobić imitację tego nitowania, ale trudno będzie tak na oko.
Tutaj fotka odnośnie widoku tego nitowania
http://imageshack.us/photo/my-images/20 ... y5xv4.jpg/

I fotka moi wypocin:
Obrazek
ODPOWIEDZ