Most kolejowy

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
nebucadneccar
Posty: 74
Rejestracja: ndz lip 24 2011, 18:12
Lokalizacja: Kołobrzeg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nebucadneccar »

Nareszcie dotarły do mnie nity :D Efekt jest super! Dzięki temu konstrukcja nabiera niesamowitego realizmu. Przeraża mnie tylko liczba tych nitów - na razie szacuję ją na ok. 2500-3000 szt. :shock:

Oto efekt:
Obrazek
T 1/30; F5.6; ISO 200
Dla zainteresowanych będę podawał parametry wszystkich zdjęć które robię.
Lucjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr cze 08 2011, 9:00

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lucjusz »

Piękne, napisz co to za nity, gdzie kupowałeś i jak możesz zrób fotkę samych nitów, niepomalowanych.
Awatar użytkownika
nebucadneccar
Posty: 74
Rejestracja: ndz lip 24 2011, 18:12
Lokalizacja: Kołobrzeg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nebucadneccar »

Nity kupiłem na stronie model-kom.pl Są wykonane z żywicy. Zdjęcie ze strony producenta Obrazek
Te które ja stosuję są w rozmiarze 2mm. Jednak zamierzam sam zabrać się za produkcję bo cena 8zł/100szt. nie jest niska przy ok. 3000 :!: Jednak produkt świetnej jakości dobrze się klei (BCG). Trochę z malowaniem problem bo maluję pędzlami (nie dorobiłem się jeszcze areo) i farba się ślizga, ale 3-4 warstwy i jest OK.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3281
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 103

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Jednak produkt świetnej jakości dobrze się klei (BCG)
Czy ten klej do papieru klei również żywicę ? Czy nie jest to przypadkiem połączenie raczej tymczasowe ? Po pomalowaniu farba powoduje, że żywiczny nit zostanie z podłożem jeszcze bardziej związany ale czy to będzie połączenie trwałe ? Pewnie czas pokaże. Nie ma nic bardziej wzbudzającego we mnie poczucie nicości tego świata od modelu z oblepionymi kurzem naciągami i odpadniętymi częściami ;-)

A same nity wyglądają świetnie. Jednak faktycznie wydanie 240 PLN na ten most może spowodować powstanie pokusy uruchomienia domowej produkcji.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 520
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Nie było by prościej odlać cały taki element z nitami , zamiast bawić się w odlewanie nitów .To wzmocnienie prawdopodobnie także było elementem powtarzającym się .Zaglądam do Twojej relacji ,bo lubie takie duże projekty.
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

kup sobie jakiś podkład w sprayu. Znacznie to ułatwi malowanie jeżeli masz problem z kryciem pędzlem.
Awatar użytkownika
nebucadneccar
Posty: 74
Rejestracja: ndz lip 24 2011, 18:12
Lokalizacja: Kołobrzeg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nebucadneccar »

@Tempest
Co do trwałości połączenia to nie wiem jak to będzie za kilka miesięcy czy lat. Natomiast na chwilę obecną trzyma rewelacyjnie. Cztery warstwy farby też robią swoje. :D

@PITERPANZER
Dzięki za doping :D Co do odlewania całego elementy to masz rację, było by łatwiej jednak tych które są na zdjęciu jest tylko 4, mniejszych jest 8, potem 4, 4, 8 itd. Nie są to generalnie długie serie. Robienie tak wielu form było by też dość czasochłonne i droższe. Poza tym nie do końca jestem w stanie określić w którym miejscu będzie dany nit. A dokładność jest tu pożądana (zresztą jak wszędzie). Traktuję ten projekt jako badanie naukowe do zrobienia kolejnego mostu, bardziej profesjonalnie i z większą ilością części powtarzalnych możliwych do odlania z żywicy.

@Łosiu
Dzięki za radę :) Malowałem już podkładem w spreyu, ale ma on wiele wad: przede wszystkim zbyt duża ilość farby jest wytryskiwana w jednym momencie i można łatwo zalać model a w szczególności nity które są dość małe. Pędzlem daję radę całkiem dobrze, ale areo na pewno ułatwiło by sprawę. :-?
Awatar użytkownika
lehcyfer
Posty: 485
Rejestracja: pt lis 11 2005, 18:19
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lehcyfer »

Możesz potraktować odlanie takiego elementu również jako badanie naukowe :)
- Do not try to make a model. Instead only try to realize the truth.
- What truth?
- There is no model. Then you will see that it's not the model that you make, it is only yourself.
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Sprayem mozna zrobić całkiem cienką warstwe, swój Od2 malowałem czarnym sprayem + lakier w spraju i nie miałem problemu z zalewaniem nitów.

Swoje nity do czajnika mam takie same jak Ty - część kupiłem z tego samego źródła, część zrobiłem sam :)
A forma? Na starą karte płatniczą nakleiłem rządek nitów i robiłem wielokrotność tego w plastelinie :) Może całe płytki też tak można? po co chrzanić się z niewiadomo jakimi formami :)
Awatar użytkownika
Rosynant
Posty: 132
Rejestracja: pn lip 17 2006, 18:43
Lokalizacja: Mysłowice
x 13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rosynant »

Witam!
Łosiu a nie miałeś potem problemów z przyklejaniem się tych nitów do plasteliny, czy stosowałeś jakiś rozdzielacz?
ODPOWIEDZ