*[Relacja/Statek] Dar Młodzieży GPM 1/2004

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Bundy pisze:Właśnie praca w tym wspomnianym przez ciebie gąszczu części jest esensją naszej pracy
Tomku ale należy odróżnić kwintesencję modelarstwa od masochizmu. Jeżeli Tymoty coś sugeruje to może warto się nad tym pochylić. Jego wspaniałe żaglowce pokazane w galerii potwierdzają naocznie że doskonale rozeznaje się w tej materii.... :)
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Tomku ale należy odróżnić kwintesencję modelarstwa od masochizmu.
Tadziu, masochizm powiadasz ? - to jest to co lubię. Nie zawsze upraszczanie sobie pracy jest dobre, i to co dla jednego jest łatwiejsze dla drugiego może się okazać dość trudne ;-)
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Wracając do tematu to właśnie nałożyłem pierwszą warstwę tego specyfiku pokazywanego wcześniej, a wygląda to tak:

Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony pn maja 14 2007, 17:45 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Prosto z piwnicy, jeszcze na świeżo, pierwsze fotki kadłuba pomalowanego już farbą pokładową.

Obrazek[/url] Obrazek[/url] Obrazek[/url]
Ostatnio zmieniony pn cze 06 2011, 10:11 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Abyście nie zapomnieli o moim wątku i nie myśleli że nic nie robię przy modelu to niżej pokazuję wam efekty dzisiejszej pracy (jeszcze robię).

Obrazek Obrazek Obrazek

otwory wycięte wycinakiem z zestawu zakupionego na Allegro, a obręcze bulajów wykonane metodą niejednokrotnie pokazywaną na forum.
Ostatnio zmieniony pn maja 14 2007, 17:46 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Bundy powiedz tylko ludziskom jak żeś obcinał kółeczka i jak masz zamiar zrobić aby nie było widać połaczenia.... :jezyk2:
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

A więc Vivit tak: kółeczka obcinałem przyrządem, który zrobiłem ze złamanej tarczy od piły tarczowej, a jeśli chodzi o łączenie kółeczek to nie będzie go widać ponieważ będą one malowane w kolorze burt :haha:
Ostatnio zmieniony czw gru 09 2004, 22:41 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jari
Posty: 430
Rejestracja: wt sty 13 2004, 16:49
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jari »

Bundy bedziesz malował tylko bulaje czy całe burty??

Mówiłem ze będe upierdliwy!! :D
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Słusznie Jari że pytasz bo mało precyzyjnie to napisałem - będę oczywiście malował tylko bulaje.
Awatar użytkownika
Jari
Posty: 430
Rejestracja: wt sty 13 2004, 16:49
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jari »

Bundy jeszcze jedno pytanko!! Zapewne głupie ale chciałbym w przyszłosci popełnic model takiej skali jak twoje i wole pytac o wszsytko!!
Wiec .... na fotce "dar33" widac element burty z napisem "dar młodzierzy" i tam bulaj umiejscowiony jest bardzo blisko krawedzi!! Zastanawia mnie jak bedziesz łączył elementy burt?? Bo jesli bedziesz to robił na sklejke to jesli wytniesz w niej taka sama dziure jak na bulaj to po podklejeniu szybką bedzie widac róznice?! i to moje pytanie jak bedzie je łaczył?? Chyba ze zrobisz przerwe w sklejce na wysokosci bulaju?? Chyba ze zrobisz je na styk korzystajkac z warstwy pianki?? aha i jeszcze jedno pytanko!! Czy pianke pod bulajami planujesz jakos malowac dla uzyskania efektu głebi (tzn wnetrza)??

Ale sie rozpisałem!! :lol:
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.
ODPOWIEDZ