*[Relacja/Samolot] Mig 21 - projekt grupowy

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Tak, bardziej więcej niż mniej, wygląda opakowanie taśmy maskującej Tamiyi.


Obrazek
Ostatnio zmieniony sob lip 09 2005, 21:49 przez Edmund_Nita, łącznie zmieniany 1 raz.
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Dziękuje Wam za zdjęcie i za wskazówki co do miejsc jej wystepowania.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3235
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Dostępna jest także taśma o szerokości 18mm. Można kupić także samą taśmę, bez obudowy czy jak to nazwać.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3235
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Kabina pilota prawie skończona. Wklejanie tablicy przyrządów było niezwykle męczące ponieważ najpierw przykleiłem osłonę tablicy (to czarne) a potem dopiero rozpocząłem gimnastykę, której celem było w miarę równe przyklejenie tablicy. Wyszło kiepsko bo pomiędzy górną częścią tablicy a osłoną powstałą szpara. Nie powinno to być jednak widoczne po przyklejeniu osłony kabiny. O wiele łatwiej będzie jeśli odwróci się kolejność klejenia. Drążek sterowy wykonałem ze szpilki oklejonej cienkim papierem. Pomalowany na ciemnoszary kolor właśnie schnie.

No i robi się osłona kabiny. Przed oklejeniem osłony ramkami mam zamiar od spodu pomalować biały papier na kolor aluminium aby to jakoś wyglądało.

Zbędny element opakowania dostarczył materiał na podstawkę. Jej zadaniem jest ochrona wnęk przedniego podwozia podczas różnych prac.

I na koniec ważne pytanie: Jakim klejem przykleić ramę do osłony :?: .

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz sty 01 2017, 20:08 przez Tempest, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
messer
Posty: 725
Rejestracja: śr maja 28 2003, 21:35
Lokalizacja: Piaseczno
x 27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: messer »

Tempest pisze:No i robi się osłona kabiny. Przed oklejeniem osłony ramkami mam zamiar od spodu pomalować biały papier na kolor aluminium aby to jakoś wyglądało.
Raczej skłaniałbym się do koloru, jaki posiada wnętrze kabiny pilota, czyli niebiesko-zielony.
Zobacz tutaj:
http://lotnictwo.net/foto.php?id=111416
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3235
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

messer - dziękuję za link,dodałem do ulubionych

sicore - butaprem po wyschnięciu ma kolor brązowy więc klejenie nim pomalowanej na zielono ramki chyba zepsuje efekt. Muszę wypróbować na kawałku folii. Chciałbym uniknąć malowania wewnętrznej podwrzchni osłony ze względu na pracochłonność takiego zabiegu. Można by też wyciąć ramkę wewnętrzną i wkleić do środka osłony. Może spróbować z hermolem? Jest przezroczysty.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Sebastian B.
Posty: 288
Rejestracja: czw gru 23 2004, 13:35
Lokalizacja: Tichau

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sebastian B. »

Może jakimś polimerem np. UHU hart , też bezbarwny i świetnie "łapie"
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3235
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Oto wynik eksperymentu.

Obrazek

Nie chcę od spodu wklejać ramki (trzeba by ją zresztą dorobić) więc zależy mi na tym, aby jakoś to wyglądało. Najlepszy efekt dało klejenie Hermolem po nałożeniu równomiernie rozprowadzonej warstwy, tak że klej wypełnił całą przestrzeń pomiędzy szybą a klejonym elementem (na zdjęciu Hermol z prawej). Efektem ubocznym był niestety wypływ kleju na boki po dociśnięciu. Hermol z lewej naniesiony punktowo.
Wypróbowałem też Wikol, ale nie trzyma. Bardzo łatwo udało mi się oderwać przyklejony element od szybki. Być może gdyby dłużej poschło - odczekałem najwyżej dwie godziny? Na etykiecie tego Wikolu jest napisane: "Do klejenia na zimno drewna z tworzywami sztucznymi typu UNILAM". Czy ktoś wie co to za tworzywo?
Muszę jeszcze wypróbować micro crystal klear do plastiku.
Po tym eksperymencie skłaniam się ku Hermolowi tylko że za szybko zasycha. Chyba trzeba będzie kleić na raty. A może da się ten klej czymś rozcieńczyć aby się lepiej rozprowadzał?
Ostatnio zmieniony ndz sty 01 2017, 20:12 przez Tempest, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Witam,
co dalej się stało z tym Migiem? Skleiłem go także (moja galeria) i jestem ciekaw efektów Tempesta.
Pozdrawiam,
TAD
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3235
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Czeka aż budowniczy będzie miał natchnienie.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
ODPOWIEDZ