*[Relacja/Okręt] USS Missouri 1:200 GPM nr. 9/1998

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
bazyl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bazyl »

No ładnie ci to wychodzi - czysta robota. Jedynie ten nieszczęsny pokład troszkę to powiedzmy psuje. :cry:
Samolot za rufą...hm. Moim skromnym zdaniem pomysł ciekawy (jestem za), jednak jeżeli samolot miałby znacznie wystawać poza obręb kadłuba, to możę być on narażony na różnego rodzaju uszkodzenia.
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Fajnie, fajnie! Czy mi sie wydaje czy rufowa nadbudówka jest jakas taka troszke pognieciona?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
<misiu>
Posty: 147
Rejestracja: pt lut 25 2005, 19:45
Lokalizacja: Przemyśl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: <misiu> »

Witam

Nadbudowki prezentuja sie bardzo fajnie, tylko zastanawia sie czy "zainstalujesz" relingi...pewnie tak bo jestes naprawde dobry.

Ogolnie to model prezentuje sie zajebiozo, ma fajna bryle kadluba co widac na jednej z fotek.

POZDRAWIAM i czekam na dalszy ciag relacji
Awatar użytkownika
kapek
Posty: 207
Rejestracja: wt paź 19 2004, 13:21
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapek »

Heh dzięki bardzo :D A kat666 o co dokładnie chodzi z tym pognieceniem.Jak napiszesz dokładniej to spróbuję odpowiedzieć. :D Pozdr.

PS.Misiu - relingi oczywiście będą, tylko zamocuję je na końcu, bo miałbym trudności z montażem uzbrojenia i temu podobnych rzeczy.Acha.Relingi będę robił samodzielnie (pokazałem to w którymś z wcześniejszych postów).

Misiu-kibicuję przy budowie Vanguarda (wszak model sprzed kilkunastu lat do prostych nie należy :D )
Na stoczni - HMS King George V skala 1:200.
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Na ostatnim zdjęciu widać o co mi chodzi, prawa część wieży na nadbodówce wydaje sie pognieciona.
Ale za to wyszły Ci bardzo ładne burty :)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr kwie 20 2005, 21:50 przez Kat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kapek
Posty: 207
Rejestracja: wt paź 19 2004, 13:21
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapek »

Hmmm kat666.Jeśli Ci chodzi o ścianę (styk z pokładem głównym) to masz świętą rację bo ściana ta faktycznie się trochę wyobliła.Natomiast, jeśli chodzi ci o tą wieżyczkę co znajduje się nad ta ścianą to faktycznie nie jest idealnie wyprofilowana.Na pewno da sie to zrobić, lecz model ten jest tak opracowany , że nie posiada "ŻADNYCH" szkieletów nadbudówek :cry: Więc gdy się ma tylko dolną i górną podstawę to jest to dosyć ciężkie do zrobienia.Ale dziękuję za uważne oglądanie zdjęć.
Na stoczni - HMS King George V skala 1:200.
Rogal
Posty: 54
Rejestracja: pn maja 17 2004, 23:08

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rogal »

Podoba mi sie ten model, no i wreszcie porządne zdjecia.
Jak widać Missouri to piękny okret, moim marzeniem jest nowe opracowanie tego okretu, najlepiej przez Hala.....kupiłbym w ciemno
Awatar użytkownika
syjek
Posty: 113
Rejestracja: wt cze 22 2004, 10:26
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: syjek »

wiem z nieoficjalnych źródeł że USS Missouri jest właśnie w "abrabotkie" przez człowieka ze stajni GPM, więc może niedługo ...
Awatar użytkownika
kapek
Posty: 207
Rejestracja: wt paź 19 2004, 13:21
Lokalizacja: Oświęcim

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kapek »

Dzięki laszlik że tu zajrzałeś (zwarzając na poziom wykonania).Jak już pisałem model jest dość stary (pochodzi z 1998r.), kiedy to wydawnictwo GPM wydawało modele kreślone ręcznie i....niezbyt dokładnie :( Oczywiście na początek przykleiłem pokład a potem zabrałem się za burty. Zacząłem od dziobu i o dziwo-spasował się świetnie z pokładem.Lecz gdy dopasowałem następny fragment (dopasowywałem tak, żeby koniec pasował do dziobu a drugi koniec aby stykał się z pokładem).I tu właśnie zaczęły się schody, bo przy takim dopasowaniu część burt wystawał nad pokład.Ale cóż.Wolałem zrobić tak, a obcinać tego nie będę-bo wtedy wyglądałoby to fatalnie z boku.Myślę, ze jak poprzyklejam relingi to nie będzie tego tak widać.Pozdr.
Na stoczni - HMS King George V skala 1:200.
Awatar użytkownika
Ethelfrid
Posty: 269
Rejestracja: wt cze 22 2004, 21:01
Lokalizacja: Warszawa --> Kobenhavn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ethelfrid »

Witam. ładnie ci to idzie. Wydaje się ,że kolor do retuszu wybrałeś dobrze.
Ale mam pytanie czy nadbudówka na 3 fotce ( ta z okienkami tzn. mostek ,ale nie dam głowy :D) troche nie trzyma pionu czy mi sie wydaje ??
ODPOWIEDZ