Yamato w skali 1:10.

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderator: kartonwork

Awatar użytkownika
origami
Posty: 282
Rejestracja: pt mar 05 2004, 12:38
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: origami »

Witaj,

Z tego co wiem, to parę osób na forum do tego się przymierzało. generalnie jedyny problem w tej operacji, to problem... lokalowy. Podejrzewam, że dlatego dotychczas nikt sobie takiego Yamato nie zafundował.
Pozdrawiam
_____________________

W stoczni:USS Wasp CV7 (1:200) - projekt własny
Ra-Deck

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ra-Deck »

Taki to rzeczywiście ciut dużawy by był... Ale powiedzmy 1:144?
Meldowałem już na PWM, że pojawiła się takie cudo. Pozwolę sobie zacytować własny post:

Firma Fujimi ma od 26 XII 2005 w ofercie "łódkę" p.t. YAMATO w nienajgorszej skali 1:144
Tylko się wszyscy na raz nie rzucajcie na zakupy, bo na razie jest etap zbierania zapytań/zamówień, a modelu jako takiego w katalogu jeszcze niet.
Ogólny wygląd zabawki można obejrzeć na bannerze na górze strony www.fujimimokei.com. Jest tam też cena wywoławcza netto/brutto 860/903K jenów. Cóż są i samochody w podobnej cenie... Ale gorzej pływają ;P

Z niejasnych przecieków wynika, że prototyp majstrowano w Hong-Kongu. Tu do obejrzenia: http://www.soarart.com/catalogue/yamato/p1.htm; a tu do kupienia: http://tinyurl.com/bu5kh

No cóż... chyba widziałem ładniej wykonane modele ;)) i Tańsze :D

Pozdrawiam,
Radek
BALROG
Posty: 639
Rejestracja: pt lis 18 2005, 11:51
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BALROG »

Z tego co pamietam to ktoś buduje Yamato w skali 1:100 były nawet zdjęcia modelu ( kadłub )

Wielkość też nie jest duża w bloku budowałem model fregaty o długości 3.30 metra zajmowała raptem jedną ściane jak zeskanuje to wrzuce z 2 zdjęcia obrazujące wielkość ( Niestety model okazał sie niewypałem gdyż był budowany segmentowo , kadłub składał sie z 3 segmętów no i niestety po czasie zaczoł sie łamać na łaczeniach )

Ja przymierzam sie do budowy Yamato skali na razie nie zdradze, zaczełem od przeskalowania wycinanki ( podstawowym wzorcem będzie dla mnie model wykonany przez japońców w skali 1:10 i opracowanie Skulskiego ) :twisted:
KIBOU DAKE WA SHINJITE !!!!!!!!!!!!
Elco 80' Torpedo Boat PT-596
SCHNELLBOT S-100
Witek
Posty: 109
Rejestracja: pn mar 10 2003, 22:11
Lokalizacja: Wałbrzych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witek »

Wita
Skoro mowa o Yamato to powiem ze buduje ten model w 1:200 na podstawia ostatniego modelu z AH i własnej dokumentacji ale praktycznie wszystko przerabiam i poprawiam. ma wiele brakow i uproszczen. A ten model 1:10 sluzy jako wzor ktory powinno sie nasladowac ale w 1:200.
Pozdrawiam Witek
-------------------------------
Samoloty, Okrety, Pojazdy
-------------------------------
Awatar użytkownika
Pedro_Gdynia
Posty: 19
Rejestracja: pn paź 11 2004, 14:05
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pedro_Gdynia »

Witku,

ja buduję Yamato w skali 1:100.

Do budowy kadłuba wykorzystuje AH 1:200 po przeskalowaniu. Na tym etapie też stwierdzam, iż opracowanie jest trochę niedokładne ale nie ma dramatu!!! :D
Jeżeli chodzi o nadbudówkę to będę bez wątpienia w głównej mierze kierował sie Skulskim, mam to opracowanie i lepszego jeszcze nie widziałem (chyba że Japońcy cosik tam wydali po ichniemu :lol: ).
Jako ciekawostkę podam, iż moja stocznia mieści się w piwnicy o wymiarach 3,00 x 1,10 m, tak więc dużo zabawy miałem z zaadoptowaniem tegoż lokalu.
Model z założenia będzie RC a budowa kadłuba już ruszyła!! :razz:
Fotki wrzucę trochę później.

Pozdrawiam,

Piotr.
... budowa Yamato 1:100 ... reaktywacja ... istny Matrix :)
Witek
Posty: 109
Rejestracja: pn mar 10 2003, 22:11
Lokalizacja: Wałbrzych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witek »

No to super. Czekamy na fotki.
Pozdrawiam Witek
-------------------------------
Samoloty, Okrety, Pojazdy
-------------------------------
Ra-Deck

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ra-Deck »

proszę o usunięcie tego posta. Pomyłka :-|
Ostatnio zmieniony ndz sty 29 2006, 11:40 przez Ra-Deck, łącznie zmieniany 1 raz.
Ra-Deck

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ra-Deck »

Pedro_Gdynia pisze: ja buduję Yamato w skali 1:100.
Do budowy kadłuba wykorzystuje AH 1:200 po przeskalowaniu. Na tym etapie też stwierdzam, iż opracowanie jest trochę niedokładne ale nie ma dramatu!!!
<...>
(chyba że Japońcy cosik tam wydali po ichniemu :lol: ).
<...>
Model z założenia będzie RC a budowa kadłuba już ruszyła!!
No to żal straszny, żeby takie przedsięwzięcie nie miało własnej relacji z budowy - załóż proszę, nowy wątek, bo yamatoholików jak widać i na tym i na innych forach są całe stada ;D
Mam trochę japońskich publikacji - może będę mógł coś czasem podpowiedzieć, a i inni koledzy zapewne się włączą :)
Osobny temat to RC. Karton => RC ... odważny jesteś :D
BTW - KartonnetWork i RC... No nie wiem, za krótko jestem na tym forum.. ;)

Pozdrówka,
Radek

p.s. Nie zapomnij podać linka do relacji z własnej budowy! :)
ODPOWIEDZ