Hummer po wypadku (Italeri + Academy 1/35) [w budowie]

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Niestety to prawda, że koło nie dotyka ziemi, ale to chyba wina modelu, bo jak się go dociąży z przodu, to koło wraca do właściwej pozycji. Dodatkowo dach też ma problem z przyleganiem do przedniej ramy okna. Jest po prostu wykrzywiony. :-? Mam nadzieję, że klej go jakoś złapie.

A co do Mad Maxa, to filmy te lubię, ale pojazdu z nich robił nie będę. :)
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Tomek_K pisze:koło nie dotyka ziemi, ale to chyba wina modelu, bo jak się go dociąży z przodu
A moja babcia mawiala, ze zlej baletnicy nawet rabek u spodnicy przeszkadza :roll:
ESP
Posty: 136
Rejestracja: pt sty 14 2005, 12:20
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ESP »

Marcintosh pisze:
Tomek_K pisze:koło nie dotyka ziemi, ale to chyba wina modelu, bo jak się go dociąży z przodu
A moja babcia mawiala, ze zlej baletnicy nawet rabek u spodnicy przeszkadza :roll:
offtopic - pzepraszam ale nie moglem sie powstrzymac ;p
moj sp strner zwykl mawiac:
"Zlej baletnicy to nawet jaja przeszkadzaja" :lol:
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

A że się tak spytam Marcintoshu, czy jakość Twojego wiekowego Chieftaina z Tamiyi to taka super jest? :D
To, że części w moim modelu nie są najlepszej jakości, to zaraz musi być moja wina? Na razie Hummer jest w trakcie budowy, a liczy się chyba efekt końcowy. Jak pojazd dociążę, to wtedy się wyprostuje i uniesione koło nie będzie już problemem.
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Wydaje mi sie że podniesione koło to nie problem bo model i tak będzie stał na dioramce, a żeby drogi w tamtym rejonie świata były idealnie proste i równe to nie uwieżę. (Lepiej daj wiarę)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Tomek_K pisze:A że się tak spytam Marcintoshu, czy jakość Twojego wiekowego Chieftaina z Tamiyi to taka super jest?
Jest badziewiarska. Dla tego wlasnie w ruch idzie pilnik i szpachla. 100 przymiarek i dopiero klejenie. Nie raz niestety okazuje sie, ze trzeba czesci odrywac i pasowac jeszcze raz.
W modelach czolgow kola pasuje na mokrym kleju. Najpierw 2 przednie i 2 tylne. Zanim klej nie wyschnie dociskam lekko do stolu, aby ktores nie odstawalo. Nastepnie wklejam srodkowe kola na podobnej zasadzie.
Zawieszenie w twoim Hummerze tez pewnie mialo odrobine luzu.
Awatar użytkownika
Maciej
Posty: 593
Rejestracja: śr maja 05 2004, 19:41
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciej »

Marcintosh pisze:Zawieszenie w Hummerze tez pewnie mialo odrobine luzu...
Niekoniecznie...
Producent wykonał podwozie w sposób, który powoduje właśnie taki błąd.
Można to korygować dwojako:
albo na etapie montażu zawieszenia podszlifować jedno z ramion wahacza ( ale należałoby zdawać sobie z tego sprawę - a w tym przypadku jest to trudne do zauważenia ),
albo w trakcie przyklejania kół podciąć bolec monatażowy i wkleić koło na stałe.

Pozdrawiam,
Maciej
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Część postów dotycząca Leoparda została przeniesiona do "schowka". W momencie, jak ruszą prace nad modelem, znajdą się w temacie.

gulus
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Odcinek 7 czyli nareszcie na piaskowo

Od ostatniej części mojego serialu minął już ponad miesiąc i pora wreszcie pokazać jakieś rezultaty mojego dłubania, żebyście nie myśleli, że się totalnie obijam. :lol:
Niestety moje tempo robienia modeli nie jest zbyt duże i nie potrafię tego zmienić. Ale wracając do tematu - najpierw zacząłem oczywiście od psiknięcia całej karoserii, dachu, drzwi i wyposażenia Surface Primerem. Następnie wszystko to pomalowałem piaskową Pactrą A118. Pociski, wyrzutnię TOW, trójnóg, kanister z benzyną (pochodzące z modelu Academy) popędzelkowałem Humbrolem 155 Olive Drab. Nie wiem, czy jest to odpowiednia farba, ale mam pełną puszkę z dawnych czasów i gdzieś ją muszę wykorzystać. :) Zresztą instrukcja z Academy podaje dla tych elementów opisowo kolor Olive Drab, bez precyzowania nr farby i producenta. Kanister na wodę zrobiłem czarny.
Nie wiem jeszcze, na jaki kolor pomalować mam fotele. Na zdjęciach Hummerów z zielonym wnętrzem widziałem siedzenia zielone, szare i khaki no i nie wiem, jak mam je zrobić u siebie.

Niestety ani Italeri ani Academy nie dają żadnych kalkomanii z napisami eksploatacyjnymi do wnętrze pojazdu, a z tego co można zobaczyć na fotkach oryginałów, to jest ich tam całkiem sporo. Tak więc napisów nie będzie miał mój Humvee.

Próbowałem też brudzić Hummera w środku, ale efekty które uzyskałem są średnie z tendencją do kiepskich. :( A już na zdjęciach, to prawie wcale tego brudzingu nie widać.

Z optymistycznych spraw, to jak można zauważyć zabrałem się za wykorzystywanie zestawu współczesnego wyposażenia amerykańskiego, który przedstawiałem w moim In-boxie. :D To te graty, które leżą na tylnej klapie. Dojdzie ich tam jeszcze trochę. Także do środka planuję wrzucić karton MRE. A swoją drogą, to powaliło mnie to, co zobaczyłem we wnętrzu i w koszach tego modelu M113:
http://www.mach2.hpg.ig.com.br/M113A3.htm
Czy ktoś nie wie czasem, skąd można wziąć takie fajne kartony?

Na koniec życzę miłego oglądania i proszę o jakieś komentarze. :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak widać na ostatniej fotce, z przyklejeniem dachu będę miał trochę kłopotów, bo jest sporo wykrzywiony. :-?

P. S.
Jeszcze nie wszystkie elementy są do końca pomalowane.
Ostatnio zmieniony śr lut 07 2007, 13:33 przez Tomek_K, łącznie zmieniany 1 raz.
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
peter
Posty: 561
Rejestracja: wt sty 06 2004, 15:25
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peter »

no, Misiu!
kończyć, kończyć, nie lenić się!
:)
zapraszam na Forum Historyczne
ODPOWIEDZ