[R] Tiger ausf. H1 w skali 1:200

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Kuba G.
Posty: 164
Rejestracja: śr cze 09 2004, 22:30
Lokalizacja: TRN
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kuba G. »

Elo :usmiech:

Trochę zaniedbałem relację (szkoła), ale żeby wątek całkowicie nie stracił terminu ważności pokazuję aktualny stan prac. Robię trochę-bardzo nie pokolei więc takie przeplatanie i bieganie a to od lufy do karabinu to znowu do gąsek może być uciążliwe, lecz jakoś nie za bardzo wychodzi mi trzymanie kolejności prac (zresztą nie mam instrukcji :-D ) . Tak więc pomiędzy pracami nad kolejnymi wersjami gąsiennic i luf powstały pierwsze kółka. Średnica koła to 4mm, a składa się ono z 3 elementów.

Najpierw podstawy lini produkcyjnej...
Obrazek

...następnie kropla lepiszcza i kółko gotowe :usmiech:
Obrazek

Narazie wsio, co następny się zobaczy :razz: ....
Obrazek
My name is Button, James Button...
Awatar użytkownika
rout
Posty: 299
Rejestracja: wt sty 04 2005, 19:35
Lokalizacja: wroclaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rout »

obejrzawszy , oczy nacieszywszy , zdjeciami sie koledze pochwaliwszy i o przynaleznosc owych kółeczek zapytawszy , ow kolega zaś, prawidlowej odpowiedzi nie udzieliwszy , tak oto rzekł : 'jeszcze łapiesz pare mrówek i masz czołgistów '.

podziwiam twoje samozaparcie. oby tak dalej .
Awatar użytkownika
O.L.O.
Posty: 71
Rejestracja: śr paź 26 2005, 7:54

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: O.L.O. »

eee tam myślałem że na żółte koła nakleisz czarne obręcze a tu lipa :(

A tak na poważnie to kawał dobrej roboty :D Wymyśliłeś już jak poprzyklejasz je do kadłuba ?? I co tą lufą ?? Udało się zrobic nową, lepszą ??
I kiedy zamierzasz wydac wycinankę ?? :razz:
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

:usmiech: ... dobrze Kuba jak te kółka są w pojemniczku . Ale jak je masz przed sobą to chyba ... wstrzymujesz oddech profilaktycznie ?

Wujek pancerny . Pozdrawia .
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

Wujek Andrzej pisze: wstrzymujesz oddech profilaktycznie ?
W takim przypadku dobrze jest założyć na pyszczysko lekką maseczkę np. chirurgiczną albo przeciw kurzowi. Można wtedy oddychać do woli ;-) .

Pozdrawiam!
Piotr
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

:usmiech: ... mądry Polak po szkodzie Rutku .

Jak męczyłem swój papierowy czołg w 1:200 to zdarzało się wycinać jakiś kawałek długo i mozolnie . Jak już ten kawałek był gotowy można było wreszcie ... odetchnąć z ulgą . Po tym westchnieniu ulgi wiadomo było że element jest gotowy ... tylko nie wiadomo gdzie ... :haha:

:usmiech: ... Kubuś : kto wolno idzie dalej zajdzie więc się nie tłumacz . Nadal mnie intrygujesz .

Wujek pozdrawia .
Kuba G.
Posty: 164
Rejestracja: śr cze 09 2004, 22:30
Lokalizacja: TRN
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kuba G. »

:usmiech: wtedy staram się oddychać nochalem.
Maseczka by sie przydała przy gąsienniczkach, te to lubią sobie polatać :razz: .
Co do pośpiechu to rzeczywiscie, gdy sie człowiek śpieszy to sie diabeł cieszy :D

Okejory, można by rzec, ze następny etap prac zostaje zamknięty- Kółka nośnie (?) ukończone. No dobra, przyznam się że źle policzyłem i o dwa rządki (8 kółek) wyszło za mało, ale to się zaraz dorobi. Niemniej jednak uznaję, że tę "partię" zakończyłem.
Ot, takie zdjęcie rodzinne :

Obrazek

Teraz kolej (jak się nic nie zmieni) na koła napinające i popędowę (prawdopodobnie).
Obrazek
My name is Button, James Button...
Kuba G.
Posty: 164
Rejestracja: śr cze 09 2004, 22:30
Lokalizacja: TRN
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kuba G. »

Obrazek

Teraz, dłubię sobie przy kołach popędowych. Dosyć trudny element bo pole manewru ogranicza się do kilku mm. Strasznie główkuje aby to miało ręce i nogi. Ale walcze :usmiech: .
Te obrazek ukazuje bazę do ostatecznego wyglądu koła. Część na kapselku, bo nie mogłem nigdzie znaleźć grosza :razz:

Obrazek

P.S. pszaszam za średnią jakość zdjęcia ale dziwne światło było, bo burzowe.
Obrazek
My name is Button, James Button...
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

:usmiech: ... przyszedł już ten czas Kuba .

Dotychczas zrobiłem to "zaocznie" , teraz oficjalnie mianuję Cię Wujkowym Następcą ... :spoko: :zeby: ... w typowo czołgowej skali kartonowej 1:200 .
Życzę powodzenia precyzji i cierpliwości .

Wujek pozdrawia Świątecznie .

P.s. Przesyłkę którą odebrałeś traktuj jako jajeczny prezent "na zajączka" i pamiętaj ... nic mi nie jesteś winien .
kumbot

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kumbot »

Aż głupio patrzeć i nic nie mówić. powiem krótko bajka, a te kółka i gąski to klasa sama dla siebie. masz wujku godnego następcę.
pozdrowienia od Kumbota
ps tak siedzę, patrzę i złapałem sie na tym ze przestałem oddychać nie wiem czy z wrażenia czy zeby ci kółeczek nie zdmuchnąć :)
ODPOWIEDZ