*[Relacja/Samolot] polski MIG-29

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 74
Rejestracja: sob gru 03 2005, 19:12
Lokalizacja: Mińsk Maz.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ukasso »

Dysze wylotowe silników gotowe. Był to element, który sprawił mi jak dotąd najwięcej frajdy podczas budowy. Poszczególne części przylegały do siebie wzorowo, a efekt końcowy okazał naprawdę niezły. Dysze bardzo dobrze odwzorowują oryginał.

Na pierwszym zdjęciu pokazane są części, z których składa się pojedyncza dysza.

Obrazek Obrazek Obrazek

Poniżej przedstawiam sposób, w jaki rozwiązałem problem opisywanego wcześniej uskoku na ostatniej wrędze kadłuba.

Obrazek

A tak dysze prezentują się na swoim miejscu. Jak widać przesunięcie ostatniej wręgi zostało całkowicie zakryte.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Partyzant
Posty: 58
Rejestracja: sob kwie 15 2006, 14:01
Lokalizacja: MIŃSK MAZOWIECKI

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Partyzant »

Ukasso mam nadzieje że te zdjęcia trochę ci pomogą przy budowie podwozia bo ja mimo że pracuję przy tym samolocie to sklejając szparkę z GPM co jakiś czas musiałem podejść do samolotu i upewnić się że dana część ma właściwy kształt.Nie są to zdjęcia sam 77 który nie był osiągalny w tym dniu w którym robiłem zdjęcia ale spróbuję zrobić jeszcze zdjęcia tych "dodatków" na płatowcu.Pozdrawiam i kibicuję dalej
ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Partyzant
Posty: 58
Rejestracja: sob kwie 15 2006, 14:01
Lokalizacja: MIŃSK MAZOWIECKI

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Partyzant »

A :roll: przepraszam zapomniałem jeszcze o tych trzech fotkach.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 74
Rejestracja: sob gru 03 2005, 19:12
Lokalizacja: Mińsk Maz.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ukasso »

Dzięki.
Zdjęcia na pewno się przydadzą.
Już niedługo festyn na lotnisku, to się zrobi potrzebną dokumentację fotograficzną ;-)
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 74
Rejestracja: sob gru 03 2005, 19:12
Lokalizacja: Mińsk Maz.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ukasso »

Mig nabrał ostatecznego kształtu. Skrzydła są już na swoim miejscu. Zrobiłem też wyrzutnie flar przed statecznikami pionowymi i trochę drobiazgów. Ten etap budowy nie przyniósł żadnych niemiłych niespodzianek. Wszystko pasowało bardzo dobrze. Na zdjęciach widać jak wygląda cały kamuflaż. Mi osobiście bardzo się podoba aktualne malowanie naszych migów, a w szczególności to, że każdy egzemplarz ma inny układ plam. Można by sobie skompletować całą eskadrę i każdy wyglądałby inaczej!

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

W dalszej kolejności zajmę się budową podwozia.
Awatar użytkownika
Marzen
Posty: 335
Rejestracja: pt wrz 19 2003, 6:54
Lokalizacja: z Kielc

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marzen »

Naprawdę bardzo przyjemnie ogląda się kolejne etapy budowy tego MiGa - świetna robota Ukasso :)
Czekam z niecierpliwością na efekt końcowy.
Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 74
Rejestracja: sob gru 03 2005, 19:12
Lokalizacja: Mińsk Maz.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ukasso »

Dzisiaj na lotnisku w Janowie odbył się, jak co roku, festyn lotniczy. Oto kilka jeszcze ciepłych zdjęć, zrobionych w czasie mojego pobytu na lotnisku.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

A tutaj mała reklama. Takiego oleju hydraulicznego używa się w naszych samolotach. Widok na wlot silnika od przodu i samolot w całej okazałości.

Obrazek Obrazek Obrazek

A w pokazie dynamicznym mała niespodzianka. Wystąpił mig z numerem 77. Ten, którego model jest przedmiotem relacji.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 74
Rejestracja: sob gru 03 2005, 19:12
Lokalizacja: Mińsk Maz.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ukasso »

Prace przy migu ostro ruszyły do przodu. Ostatnio nie miałem okazji na bieżąco pokazywać postępów, ponieważ przez pewien czas nie miałem w domu aparatu.
Mig stoi już na własnym podwoziu. Był to najbardziej pracochłonny etap budowy, gdyż golenie składają się z dużej liczby drobnych części. Wykorzystałem tu gotowe, wytoczone z drewna koła firmy Gomix. Opony pomalowałem czarnym matem.
Efekt prac widać na fotkach poniżej.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wykonałem także wszelkiego rodzaju anteny, zaczepy, uchwyty i inne drobne elementy na kadłubie, a także pylony uzbrojenia. Niektóre drobne części zostały zmienione w stosunku do oryginalnego modelu. Mam tu na myśli anteny przed kabiną i na dolnej części dzioba. Na grzbiecie i gondolach silników dodałem nowe anteny oraz czerwone światła pozycyjne, takie jak na polskich Migach.

Poniżej kilka fotek całości.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Model w zasadzie jest już ukończony. Do zrobienia został jeszcze tylko podkadłubowy zbiornik paliwa i cztery rakiety R-60. Zbiornik zrobię na pewno. Rakiety prawdopodobnie zrobię po to, żeby zobaczyć jak wyglądają, ale raczej nie będę ich zakładał.
Awatar użytkownika
Marzen
Posty: 335
Rejestracja: pt wrz 19 2003, 6:54
Lokalizacja: z Kielc

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marzen »

Kawał porządnej, czystej i estetycznej roboty Ukasso. Pierwsza rasowa polska 29tka na forum - bardzo mi się podoba. Co będzie następne ? :) Załóż rakiety - dodadzą modelowi pazura :D Ostatnio nasi z nimi latali na Litwie więc nie będzie to czysta fikcja :twisted:
Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 74
Rejestracja: sob gru 03 2005, 19:12
Lokalizacja: Mińsk Maz.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ukasso »

Zbiornik z paliwem już zrobiony. Po pierwszych przymiarkach w ogóle mi się nie podobał. Jednak po dłuższych oględzinach stwierdziłem, że nie jest aż taki zły jak wcześniej myślałem. Wprawdzie nie jest on dokładnie taki jak w prawdziwym samolocie, ale wygląda w sumie dobrze. Chyba go jednak zostawię.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Do zrobienia zostały już tylko rakiety.
ODPOWIEDZ