"Blaszki" niefototrawione

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Andrzej Ziober
Posty: 483
Rejestracja: sob lut 11 2006, 16:30
x 58

Blaszki niefototrawione

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Ziober »

... naciskaj mocno na pedaly i nie zatrzymuj sie pod gorke...
No to „nie zatrzymując się pod górkę, nacisnąłem mocno pedały" i - zawieszki zawieszone:

Obrazek
Obrazek

To co na zdjęciach jest oczywiście x2, bo prawa strona jest taka sama.
Gdy stajesz przed problemem, szukaj rozwiązania, a nie obejścia.
Awatar użytkownika
Piotr Wawer
Posty: 17
Rejestracja: wt lis 18 2008, 19:13
Lokalizacja: Zegrze Pomorskie-Rosnowo/ Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr Wawer »

Witam Serdecznie Panie Andrzeju.
Ogarnął mnie wielki SZOK..... gdy zobaczyłem te zdjęcia jestem naprawdę pełen podziwu i wytrwałości . To co tutaj pan nam ukazuje podczas pracy przy tak PIĘKNYM MODELU jest naprawdę dla nas modelarzy lekturą która czytam z wielką ciekawoscią od DESKI DO DESKI. A czasami nawet po kilka razy. Zawsze gdy przejrze forum i zobaczę w tym wątku coś nowego to odrazu mam motywację by usiąść do swojego MODELU...
Pozdrawiam i życzę dlaszych sukcesów podczas budowy modelu :)
Mig-21bis 9 plm Zegrze Pomorskie - I LOVE
Awatar użytkownika
lehcyfer
Posty: 485
Rejestracja: pt lis 11 2005, 18:19
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lehcyfer »

Widząc "klamki" w naturalnym środowisku nabieram pewnego takiego innego spojrzenia na detale i ogólną skalę tego cuda z (w przyszłości) wirnikami.

Miałem taką cichą nadzieję że na WLKP5 pokażesz na żywca jakieś drobiażdżki - np. na taśmie przylepnej na dnie pudełeczka z przezroczystym wieczkiem. Niestety skończyło się na nadziei.

To teraz mam taką prośbę - może na następne spotkanie przyjdziesz z takim pudełeczkiem? Przez miesiąc możesz nawet wybrać i zmajstrować jakiś detal specjalnie w tym celu :)

[Uśmiech kota ze Shreka]
- Do not try to make a model. Instead only try to realize the truth.
- What truth?
- There is no model. Then you will see that it's not the model that you make, it is only yourself.
Andrzej Ziober
Posty: 483
Rejestracja: sob lut 11 2006, 16:30
x 58

Blaszki niefototrawione

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Ziober »

...Miałem taką cichą nadzieję że na WLKP5 pokażesz na żywca jakieś drobiażdżki...
Spróbuję, a na razie maskowanie do malowania. Trochę czasu to zajmuje. Najpierw na krawędziach i w miejscach trudnych do osłonięcia - taśma Tamiya, przezroczysta folia spożywcza – tam, gdzie nie wolno nacisnąć, żeby czegoś nie zgnieść, a sreberko do pieczenia dodatkowo na końcówkach – na wszelki wypadek. Dzięki dokładnemu maskowaniu nie będzie zacieków i niedoróbek. Teraz komora silników schnie i czeka na brudzenie i werniksowanie:
Obrazek
Obrazek
Gdy stajesz przed problemem, szukaj rozwiązania, a nie obejścia.
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Mam taki nie do opanowania tik - widząc nowy post Andrzeja, mój palec zaraz robi "klik"... :D :D :D
Awatar użytkownika
lehcyfer
Posty: 485
Rejestracja: pt lis 11 2005, 18:19
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lehcyfer »

Widzę że wykorzystałeś folię spożywczą do wykonania próbnego natryśnięcia. Czy sreberko ma jakąś dodatkową zaletę nad folią (można by przecież wszystko nią zamaskować)?

No i cieszę się ze "spróbuję" - no bo jak Andrzej mówi że spróbuje to rezultat jest przewidywalny :)
- Do not try to make a model. Instead only try to realize the truth.
- What truth?
- There is no model. Then you will see that it's not the model that you make, it is only yourself.
Andrzej Ziober
Posty: 483
Rejestracja: sob lut 11 2006, 16:30
x 58

Blaszki niefototrawione

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Ziober »

Czy sreberko ma jakąś dodatkową zaletę nad folią
Ma. Łatwiej nim owinąć model i w związku z tym mniej taśmy Tamiya trzeba zużyć na uszczelnienie. Ponieważ podczas malowania trudnodostępnych aerografem miejsc trzeba szybko i sprawnie operować modelem, starałem się „oznaczyć” czymś przezroczysyum miejsca, których nie wolno mi dotknąć. A popryskane fragmenty folii to miejsca szybkiego dobierania wychylenia spustu aerografu, żeby tylko delikatna mgiełka z niego poszła (ale bez pylenia). Ale zapewne są jeszcze inne sposoby maskowania takich miejsc.
Gdy stajesz przed problemem, szukaj rozwiązania, a nie obejścia.
Andrzej Ziober
Posty: 483
Rejestracja: sob lut 11 2006, 16:30
x 58

Blaszki niefototrawione

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Ziober »

Małe uzupełnienie. Po dwóch dniach malowania, przecierania, pigmentowania, akwarelowania i pastelowania obie połówki przedziału napędu są już „ubrudzone i tłuste&#8221 ;-) Najbardziej mnie umęczyły takie zachlapania (dobrze widoczne na pierwszym zdjęciu) na bocznej ściance w drugiej połówce przedziału. W naturze pod różnymi kątami fajnie widać „grę cieni”, a na zdjęciach trochę tak nie bardzo :oops:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Gdy stajesz przed problemem, szukaj rozwiązania, a nie obejścia.
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Wchodzę na forum. Co widzę? Nowy post Andrzeja. To co? To klik. I co mam? Balsam na moje sterane oczy. Dzięki Andrzeju... :D :D :D
Awatar użytkownika
lehcyfer
Posty: 485
Rejestracja: pt lis 11 2005, 18:19
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lehcyfer »

Kurcze, Andrzej gdybym nie wiedział co to za skala to bym pomyślał że 1:25 albo co.

Być może uchwycisz tą grę cieni na filmiku (wrzut na YouTube) - 10 sekund wystarczy aż nadto żeby pokazać coś takiego...
- Do not try to make a model. Instead only try to realize the truth.
- What truth?
- There is no model. Then you will see that it's not the model that you make, it is only yourself.
ODPOWIEDZ