ORP Wicher - 1:100 [relacja z budowy]

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Całe szczęście, że nie zdążysz dokończyć Wichra do końca roku. Inaczej miałbym poważny dylemat na co głosować w Grand Prix Kartonworka 2008. :lol:
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1100
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Witam wszystkich w Nowym Roku.

Ponieważ wykonałem już wszystkie osłony dział, więc zabrałem się za kończenie samych armat. To co widać na zdjęciach to część osprzętu armaty w wersji testowej. Jeśli wszystko będzie w porządku, osprzęt będzie służyć jako wzorzec do wykonania pozostałych egzemplarzy. Jest to konieczne bo zamek jest ruchomy i podobnie będzie z podajnikiem pocisku. Wykonywanie czterech elementów od razu nie ma sensu bo jeśli coś nie pasuje to trzeba poprawiać wszystkie. Następnym razem reszta osprzętu i znowu przerwa w relacji na wyposażenie pozostałych armat.

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Kopciu
Posty: 86
Rejestracja: ndz sty 02 2005, 14:26
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kopciu »

To już jest rusznikarstwo,a nie modelarstwo!
Niesamowity efekt!
Graf Spee w stoczni.
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Sobie patrząc, pomilczę... :!:
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

Re: ORP Wicher - 1:100 [relacja z budowy]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

Brak mi słów Jarek!
Znając ambicje Pana Halińskiego, to podejrzewam, że będzie chciał wydać Wichra od nowa ;-), po tym co tutaj ogląda.
Pozwolę sobie jeszcze na jeden cytat z Twojej relacji:
jhradca pisze:Po dwudziestoletniej przerwie, nabrałem ogromnej chęci do klejenia modeli kartonowych
I to jest właśnie TO. Tak wygląda podejście do modelarstwa na serio. Podziwiam, gratuluję a czasami podejrzewam, że masz jakąś zawartość kartonu we krwi, bo inaczej jak to możliwe? :D

Pozdrawiam!
Piotr
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
Awatar użytkownika
kryp
Posty: 46
Rejestracja: śr sie 13 2008, 10:55
Lokalizacja: Białystok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kryp »

Poziom wykonania po prostu wymiata. Przecież to jest 100 pkt na konkursie modelarskim! Czy będziesz go gdześ wystawiał? Chętnie przejadę całą Polskę żeby Twojego Wichra na żywo zobaczyć. :-)
--
Kryp

W stoczni: ORP Piorun z MM
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Jarek proszę o szybki kontakt ze mną, znalazłem ci wykonawcę słupków do relingu, ino że nie odpowiadasz na gg.
jurek.w
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 25 2009, 16:04
Lokalizacja: kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jurek.w »

Witaj Jarku!
Znalazłem Twoją relację z budowy Wichra i przesiedziałem nad nią całą noc. Ogladam i ogladam i po prostu nie wiem co napisać. Jestem i wstrząsnięty i zmieszany. Wstrząsniety, bo to co zobaczyłem przeszło wszelkie moje oczekiwania a zmieszany bo podobnie jak Ty również wracam po latach do budowy modeli kartonowych i pomyślałem sobie , że byc może słuszną jest teoria, że im dłuższa przerwa w działalności tym lepsze się osiaga się efekty po powrocie. Ty wróciłeś po 20 latach ja prawie po 30, ale po tym co zobaczyłem wiem już , że ta teoria jest fałszywa. Mam ten model do zrobienia (czeka już 10 lat) i teraz zastanawiam sie czy w ogóle brać się za niego. Po tym czego dokonałeś i co zobaczyłem to może być trauma. Pozdrawiam serdecznie i czekam z niecierpliwością na koniec budowy.
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Jarek pewnie ponawierca druty z drucianej szczotki na te słupki z relingów ;-) A jeżeli nie będzie mu się chciało, to zajrzy tutaj:

http://www.rbmodel.com/index.php?action ... &group=074
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

kierownik pisze:Jarek pewnie ponawierca druty z drucianej szczotki na te słupki z relingów ;-) A jeżeli nie będzie mu się chciało, to zajrzy tutaj:

http://www.rbmodel.com/index.php?action ... &group=074
Niestety RBmodel odmówiło Jarkowi zrobienia słupków pod wymiar, Jarek pisze o tym na czarnym forum. Ja ze swojej strony chyba nie zdradzę wielkiej tajemnicy jeśli powiem że słupki relingu są już gotowe i nie chwaląc się mam w tym swój skromny udział; zastanawiam się tylko dlaczego Jarek jeszcze Wam ich nie zaprezentował :D
ODPOWIEDZ