ORP Wicher - 1:100 [relacja z budowy]

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Pewnie martwi się o nasze kopary... :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Oj spadną Wam, spadną :shock:
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1100
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Witam wszystkich cierpliwych.

Znowu praca zawodowa nie pozwala mi na kontynuowanie prac modelarskich. Ale finalizuje się kwestia, która spędzała mi sen z powiek czyli wykonawstwo słupków. Rola Tomka w tej sprawie jest niedoprzecenienia, bo z własnej inicjatywy wyszukał osobę, która się podjęła dość trudnej roboty, ze względu na wymiary jakie miały mieć słupki.

Tą osobą jest Piotr (znany z forów pod nickiem Piter), ktory prowadzi firmę pod nazwą Master (http://www.master-model.pl/).

Słupków dotąd nie pokazywałem bo otrzymałem na razie tylko kilka próbnych a chciałem pokazać je na nadbudówkach w pełnej krasie. Poprosiłem też Piotra o próbę zrobienia luf do hochkissów 13,3 mm, które będą zamontowane na sponsonach dziobowej nadbudówki. No i otrzymałem zdjęcia wykonanych luf. Jak dla mnie to pełen odjazd, więc już nie mogłem się powstrzymać i pokazuję co Piotr potrafi.

ObrazekObrazek
Umiejętności, cierpliwość i zrozumienie Piotra dla potrzeb poszczególnych modelarzy a nie tylko hurtowników jak inne firmy, rozwiązuje kwestie techniczno-czasowe nie tylko Wichra ale również planowanego Duilio (1:100).
Awatar użytkownika
trash
Posty: 52
Rejestracja: ndz mar 13 2005, 19:49
Lokalizacja: Tczew
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: trash »

właśnie szczena mi spadła......
W budowie:
Santa Leocadia
Modele zbudowane:Cutty Sark Mayflower
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Przyznam Jarku , że słupek widziałem już dużo wcześniej ;-) , po czym Piotrek został natychmiast obarczony moim zleceniem ... Zrobieniem tych drobiazgów , których nie jestem w stanie w domowym warsztacie sam wykonać . Czekam teraz cierpliwie , aż wreszcie mi coś wystruga :cool: .
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Mnie tam nie opadła, bo byłem przygotowany na najgorsze (znaczy się na opuszczenie stawów przez żuchwę). Ale chcę dodać, że jeżeli to jest ten sam Piter, co to Go mam na myśli (tzn. pochodzący ze Szczecina), to mogę zaświadczyć, że to bardzo sympatyczny i uzdolniony gość, co stwierdzam na podstawie dwóch z nim spotkań: raz w Kruszwicy i raz w Goleniowie. Dobrze się z Nim rozmawia i nie dziwię się, że przyszedł w sukurs kolegom. Ma jeszcze jedną zaletę - świetne poczucie humoru... :lol: :lol: :lol:

No chyba, że to nie ten Piter... ;-)
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Tenże sam Edmundzie.
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1100
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

A oto pierwsze próby ze słupkami. Jeszcze trzeba zrobić trochę poprawek tzn. poprostowanie poręczy (górnej i środkowej) które są z drutu miedzianego 0,3 oraz usunięcia paprochów głownie w miejscach przyklejania słupków, które powstały bo dałem za dużo kleju aby słupki się trzymały prosto( tam gdzie słupki są na brzegach pokładu ich końce trzeba było skrócić aby nie wystawały na wylot pokładu).
Dolna poręcz jest z linki przechodzącej po wewnętrznej słupków (w oryginale przez małe koluszka a nie jak pokazali w PM przez 3 zgrubienie).

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1100
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Powoli kończę rufową nadbudówkę, jeszcze tylko szprech rury,, drabinki wejściowe i maszt (a właściwie maszcik).

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

O kurde :!: :D
ODPOWIEDZ