Logo a sprawa polska :-)

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek P.
Posty: 285
Rejestracja: ndz cze 01 2003, 11:59
Lokalizacja: Olecko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek P. »

Spoko... jeszcze "wariantuję" i dopieszczam :)
Ostatnio "coś" mi się włączyło i nie kończę pracy aż nie stwierdzę, że podoba mi się w 100%. Jeszcze trochę brakuje by mi podobało się do tego wyniku.
Obrazek
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OldMan »

Marek P. pisze: UWAGA! To logo można (nawet trzeba) zwaloryzować o zdjęcia sklejonych modeli: samolotu, czołgu i okrętu.
Nie mam takich zdjęć więc zwracam się o pomoc i udostępnienie takich zdjęć do logo.
NIE, NIE, KATEGORYCZNIE NIE !!!
Żadnych zdjęć, tak jest SUPER !!!
Tylko to nieszczęsne ... wiesz co ;-)
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Awatar użytkownika
petr0v
Posty: 45
Rejestracja: ndz cze 26 2005, 22:50
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: petr0v »

Ok- w takim razie usuwam linie łączące litery z ramką. Zmieniłem też nożyk na bardziej modelarski, żeby nie kojarzyło się już z medycyną ;)

Obrazek

Mam też pomysł na coś zupełnie nowego - jeszcze dzisiaj postaram się wrzucić obrazek.
All science is either maths or stamp collecting.
Awatar użytkownika
MB
Posty: 67
Rejestracja: sob wrz 02 2006, 22:21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MB »

Marku, a czy mógłbyś zamienić pomarańczowy napis na wcześniejszy, bordowy? Chodzi mi wyłącznie o kolor.
Raduss
Posty: 128
Rejestracja: wt cze 14 2005, 21:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Raduss »

Jajko ? :-)
To może zamiast wręgi , tak wkomponować nożyczki, żeby ich "uszy" utworzyły oba O w słowach KartOnwOrk.
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

Mnie również podoba się propozycja Marka. Zgadzam się jednak ze zdaniem żony Krzysztofa co do jajka z wyciętym żółtkiem. Nożyczki mogą ewentualnie rozcinać sam napis zbudowany z liter o takim samym kroju, albo wycinać jedną z literek napisu na zasadzie wycinania części z arkusza.
Paski w tle wizualnie rozciągają cały znak. Może zastąpić je tak charakterystyczną dla naszego hobby matą do wycinania z wzorem linii w kratkę?

W propozycji Petrowa liternictwo przywodzi na myśl plastikowe wypraski bądź części foto-trawione, a wystarczy np. dodać do literek charakterystyczne oklejki, aby przypominały części wycinanki. Byłoby bardziej kartonworkowo.

Pozdrawiam!
Piotr
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
Awatar użytkownika
petr0v
Posty: 45
Rejestracja: ndz cze 26 2005, 22:50
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: petr0v »

Zgodnie z obietnicą wrzucam kolejny projekt - znowu czarno-biały. W zasadzie to zrobiłem go raczej dla zabawy bo uważam że poprzedni lepiej się nadaje na "logo" ze względu na prostotę. Chociaż tak naprawdę to nie wiadomo pod jakim kątem projektować, bo OldMan nie zdradził nam przeznaczenia projektu ;)

Obrazek

pozdrawiam!
All science is either maths or stamp collecting.
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Bede odosobniony w tym co napisze :lol: Osobiscie najbardziej lubie proste, ascetyczne loga. Cos na przyklad w tym stylu.
Obrazek
Awatar użytkownika
petr0v
Posty: 45
Rejestracja: ndz cze 26 2005, 22:50
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: petr0v »

Nie będziesz Marcintosh - też najbardziej lubię ascetyczne loga. Tylko przydałby się jakiś akcent modelarski jednak w tym wypadku. To twoje kojarzy mi się bardziej z jakimś funduszem ubezpieczeniowym albo producentem oprogramowania (ale i tak mi się podoba!).
All science is either maths or stamp collecting.
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Akcent, a wlasciwie akcenty modelarskie znalazlyby sie w banerze. Zauwaz, ze najbardziej rozpoznawalne loga w historii byly zawsze bardzo proste: Apple, IBM, Mercedes, Ford... wystarczy sie rozejrzec wokol, przykladow jest bez liku. Alcatel-Lucent zaplacil niedawno zapewne paredziesiat tysiecy dolarow za swoje nowe logo i co w zamian dostali? Mazniecie pedzlem? ;-) Czyzby nie bylo ich stac na logo z serwerami, centralami, kablami i wtyczkami?
ODPOWIEDZ