*[Relacja/Czołg] Modelik PzKpfw.III Ausf.M

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Bartek D
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 11 2008, 19:35
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek D »

A co sądzicie o normalnych sprayach olejnych i akrylowcych.Które można nabyć w sklepach chemicznych.? Psikał już ktoś tym swoje modele ?
Awatar użytkownika
Bartek D
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 11 2008, 19:35
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek D »

Dalszym etapem prac jest wieża dowódcy...Oczywiście nie jest ona dokładna,za małe są paski z których jest ona zrobiona. Dla ułatwienia paski kleimy na styk...poza wieżą dorobiłem zawiasy na błotniki przednie i uchwyty na klapach kierowcy i pasażera :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Bartek D
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 11 2008, 19:35
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek D »

Wieża już skończona, trochę ja poprzerabiałem.Mianowicie dodałem dwa białe paski i zeszlifowałem boki peryskopów,oto fotki...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Bartek D
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 11 2008, 19:35
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek D »

Jeszcze tylko przymocować ekrany, polakierować w gablotkę i gotowe....

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niektóre fotki wyszły jakoś nie ostro...będę musiał nad tym popracować ...Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bartek D
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 11 2008, 19:35
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek D »

Czym bliżej końca tym bardziej nie chce mi się kończyć modelu :) a zaczynam się skupiać na następnym...Nie oznacza to że wcale go nie robię...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3232
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

A co sądzicie o normalnych sprayach olejnych i akrylowcych.Które można nabyć w sklepach chemicznych.? Psikał już ktoś tym swoje modele ?
Ja psikałem ale nie model tylko wręgi ułożone na stole. Większość została zdmuchnięta z jego powierzchni. Niezłego chucha miała ta pucha.

Co do modelu to podziwiam czystość klejenia. Gratuluję. No i zmobilizuj się aby go dokończyć.

I jeszcze jedna uwaga - sprawdź ostatnie koło na lewej stronie wanny, wygląda jakby się przekrzywiło.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Bartek D
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 11 2008, 19:35
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek D »

Tempest .....Ty to masz sokoli wzrok :) To jest nie do zobaczenia przecież :P faktycznie koło sie rusza bo jakoś się odkleiło,przykleje je co by nie odleciało całkowicie.Model już sklejony,tylko na razie nie posiadam aparatu.W poniedziałek zaprezentuje już całkowicie sklejony i polakierowany model.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bartek D
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 11 2008, 19:35
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek D »

Wreszcie koniec :) ...... oto kilka fotek. Resztę zamieszczę w galerii, jak tylko powstanie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

takimi lakierami potraktowałem model...w sprayu poprosiłem o akryl ale nie mam pojęcia czy to jest lakier na bazie wody.Nigdzie na opakowaniu nie ma wzmianki

Obrazek

Ps.Teraz dopiero moje oko wychwyciło jeszcze jeden błąd w modelu :) To zostanie moja tajemnicą,chyba że ktoś z was już wie jaki :P

Jeszcze na koniec chciałem podziękować wszystkim którzy podglądali moje zmagania z modelem,dziękuję za podpowiedzi i wskazówki.
Pozdrawiam.
Pt-47
Posty: 183
Rejestracja: czw cze 02 2005, 10:33
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pt-47 »

Dobrze zrobione zdjęcia, które prezentują ładnie i czysto wykonany model.Podoba mi się.
ODPOWIEDZ