Pancernik Bismarck - Relacja

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Ardaryk
Posty: 2
Rejestracja: śr gru 01 2010, 20:14

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ardaryk »

I tak trzymaj Cnk... Rozmawialismy i wiesz, ze robie ten model z niewielka walorka ale tylko taka, na jaka pozwalaja moje skromne umiejetnosci. Lepiej nie dokleic czegos, niz zrobic to na sile i zepsuc caly wyglad i wiele wlozonej pracy i wysilku... Nie rezygnuj:) oby tak dalej :)
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Obydwaj macie rację ale nie rozumiem jednego, co można zepsuć próbując zrobić element samemu z drutu zamiast wklejać pudełko z kartonu ?. Elementu tego nie wykonuje się manewrując na gotowym modelu (nadbudówce) tylko robiąc go jako oddzielny element. Jak nie wyjdzie to dopiero można wtedy powiedzieć sobie - dobra, nie dałem rady wobec tego przykleję standardowe pudełeczko jakie jest w wycinance. W żadnym przypadku nie dojdzie do zepsucia modelu.
Awatar użytkownika
Cnk
Posty: 43
Rejestracja: pn lis 01 2010, 11:23

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Cnk »

Tomku chodziło mi o zepsucie wyglądu modelu tymże nieudanym elementem, a nie samego modelu. A pisze tak bo próbowałem. I po prostu elementy wykonane przeze mnie nie zadowalają mnie na tyle abym mógł je zamontować z czystym sumieniem. Tak jak pisałem cały czas się uczę.Po takiej przerwie którą miałem w modelarstwie chcę ukończyć ten model ale niech on będzie zrobiony standardowo, w miarę czysto i estetycznie. Na odważniejsze kroki przyjdzie czas przy następnym modelu.
To takie moje skromne zdanie.
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Cnk pisze: A pisze tak bo próbowałem.
A jak ? Mogłeś pokazać , to byśmy coś podpowiedzieli . Zabawa z drutami wcale nie taka trudna tylko trzeba ją sposobem gnidę jedną . Może spróbujesz raz jeszcze , to nie wyścigi , czas jest i nigdzie się nie śpieszysz .
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Spoko, Bismarck to Bismarck, nie ważne czy w standardzie czy nie ;-)
Awatar użytkownika
ruto88
Posty: 247
Rejestracja: pn lut 01 2010, 11:48
Lokalizacja: Lubawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ruto88 »

Spoko najwyżej jak dojdziesz do wprawy w drutologii, oddasz tego do MOK-u, albo cuś i zawalczysz przy lepszym następnym za kilka lat :D . Może to słabe porównanie, ale ja tak zrobiłem z Vanguardem i skleję go sobie za jakiś czas, jak się też nauczę, będzie do 50% tunningu :cool:

PZDR
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

Cnk
Zupełnie nie wiem dlaczego ktokolwiek miałby Cię ganić za to, czego się podjąłeś. Pięknie sklejasz równo i czysto, no i takie masz ładne i wyraźne fotki :)).

Ale fakt, mógłbyś zakupić choć jedną blachę fototrawioną i walnąć te anteny radarów. Nawet ujdą relingi papierowe, ale te blaszki wydaje mi się, że sprawkę by nieco polepszyły (rozważ, w każdej chwili możesz to uzupełnić)
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Awatar użytkownika
Cnk
Posty: 43
Rejestracja: pn lis 01 2010, 11:23

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Cnk »

Grzegorzu właśnie z tej racji że nie robiłem jeszcze drutologii to nie mam jakiejś swojej opracowanej metody, wszystko robiłem jak nowicjusz ''w powietrzu''. Tak sobie teraz pomyślałem że można było drut nawinąć na jakąś małą ramkę i wtedy kleić, tylko zastanawia mnie fakt czy potem uda mi się to jakoś estetycznie wyciąć.
Jak masz jakiś dobry pomysł na to to wal:) Chętnie wypróbuję.


Art no nie mów nie wiesz dlaczego? :P Tak zawyżyłeś poziom budowy tego okrętu że każdy go budujący (ja również) przed wrzuceniem zdjęć do relacji dostaje dreszczy i gorączki przed obawą że dostanie siekierę w plecy za to że ''druty wycina z papieru''.
Żart Żart Żart

Na razie niech będzie papier a jak będę pod końcem budowy to pomyślę nad detalami. Wszystko mogę zdemontować i zamienić, z tym nie będzie problemu.
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

Myślę, Cnk, że lekko przesadzasz.
Z tym co pokazałeś dotychczas, postawić kilka słupków, uciąć równo i przykleić poziomo druta… z pewnością sobie poradzisz. Zapodaj fragmencik – dobrze Grzegorz 75 prawi – coś podpowiemy.

Całokształt traktuj, proszę jako świetną zabawę na luzie w dobrym, życzliwym towarzychu. To nas przecie tu trzyma. A nie jakieś tam, że tak powiem, rywalizacje. Ok?
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Awatar użytkownika
Cnk
Posty: 43
Rejestracja: pn lis 01 2010, 11:23

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Cnk »

No może i trochę przesadzam, ale z tych drucików wychodzi mi jak na razie taki hmm ''pijany las'' a ja tak nie lubię. Ale oczywiście nie rezygnuje i w wolnej chwili będę próbował to doskonalić, a jak już mi wyjdzie dobrze to zdemontuje papier i pójdzie w to miejsce drut.

Art, broń Boże nie było i nie będzie żadnej rywalizacji, wszystko jest na luzie i pół żartem. Dlatego we wcześniejszej wypowiedzi to zaznaczyłem. :)
ODPOWIEDZ