MM King George V 1986 zmiana na Prince of Wales

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

Wiesz, te nity w dwusetce może i by się dało nanieść, ale w 300, raczej odpuść.
Czy ten drut na słupki relingu nie jest za gruby? Ja bym dał max 0,2mm a wydaje mi się że jest 0,3 (a może zmyłka fotograficzna? podawaj groszówkę dla oglądu proporcji).
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
okram12
Posty: 82
Rejestracja: pt lis 26 2010, 10:42
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: okram12 »

Nie do końca z tymi nitami ponieważ nie są to zwykłe nity takie jak stosowano w poszyciu, chciałbym je uwidocznić i zobaczę czy mi się uda.
Z tą groszówką ciągle wylatuje mi z głowy, na 4 stronie relacji była groszówka ))
Co do słupków obawiam się, że masz rację. Okazało się, że suwmiarka, którą sie posługiwałem na początku budowy miała skrzywione szczęki (( Ostatnio wymieniłem ten wadliwy sprzęt i przemierzyłem wszystkie druty dla pewności i .... wychodzi 0,27 na tym drucie (( lipa. Zobaczę może uda się załatwić mikrometr będę wtedy miał dokładny pomiar.
okram12
Posty: 82
Rejestracja: pt lis 26 2010, 10:42
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: okram12 »

Znalazłem jakiś czas temu sposób na nitowanie jak jeszcze miałem przygodę z lotnictwem. Chce wykorzystać kulki BGA. JAk przyjadą kulki to zacznę się bawić w nitowanie.
Oto ta metoda:
http://www.modelarstworedukcyjne.pl/ind ... &Itemid=60
okram12
Posty: 82
Rejestracja: pt lis 26 2010, 10:42
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: okram12 »

Lufy poprawione. W oczekiwaniu na kulki do robienia nitowania zabrałem się za to czego najbardziej nie lubię, czyli drobnicę. Jest tego trochę i bez tego model nie będzie kompletny. Na pierwszy ogień poszły wietrzniki pokładu. W sumie zrobiłem 80 szt. nie wiem ile się przyda, ale lepiej mieć zapas )) NA wykonanie tego poświęciłem już 4 dni a efektu nie widać. Wolę robić nadbudówki bo tam widać, że się coś robi.
Oto one, a i tak oczekiwana groszówka )):


ObrazekObrazek

Wszystkiego Najlepszego ze Świętami.
okram12
Posty: 82
Rejestracja: pt lis 26 2010, 10:42
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: okram12 »

Mała aktualizacja, mało czasu więc i mało się dzieje. Chociaż zrobienie 100 wywietrzników pochłonęło 7 dni, a efektu prawie nie widać.

Obrazek
okram12
Posty: 82
Rejestracja: pt lis 26 2010, 10:42
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: okram12 »

Coś tam powoli dłubię raz przy jednych częściach raz przy drugich odwlekając malowanie. Nie wiem zawsze mam takiego stracha jak muszę malować by wszystko zaplanować dobrze i nie zrąbać. Teraz przesiadłem się na tylną nadbudówkę, jednak chciałbym zaprezentować inny element, którego budowę odwlekałem z powodu stopnia trudności.
Zacząłem wykańczać wierze. Boki poszły ok, ale górę miałem nitować i głupio z tego było by się wycofać. Zdjęcie przedstawia wierzę przednią częściowo po nitowaną i tylną z naniesionymi otworami bez nitów. Efekt oceńcie sami, może nie jest to ideał, ale .....


Obrazek
okram12
Posty: 82
Rejestracja: pt lis 26 2010, 10:42
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: okram12 »

Dziś skończyłem obie wierze z jedną płytą. Po ułożeniu kulek pomalowałem wszystko czarnym matem. Widzę jednak, że użyty do mocowania kulek rozcieńczony lakier połyskowy przebija ((. Mam nadzieję, że kolejne warstwy usunął ten mankament.
Sorki za jakość fotki, bo starałem się wyostrzyć aby nity były bardziej widoczne. Normalnie efekt jest ledwo dostrzegalny.

Obrazek
okram12
Posty: 82
Rejestracja: pt lis 26 2010, 10:42
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: okram12 »

Oto mała aktualizacja prac. Skończyłem dwie wieże. Może nie jestem do końca zadowolony z wyglądu, ale poczekam aż je pomaluje. Na przednią już można kłaść kamo, zaś co się tyczy tylnej trzeba wstawić jeszcze słupki relingu. Niestety połamałem ostatnie 0,3 mm wiertło i czekam na dostawę ((
Mam jeszcze parę wątpliwości odnośnie dział, ale poczekam na Waszą opinię na ich temat.

Obrazek
okram12
Posty: 82
Rejestracja: pt lis 26 2010, 10:42
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: okram12 »

Wolnymi kroczkami idę do przodu, by skończyć go kiedyś ))
Przygotowuję się do malowania, może w przyszłym tygodniu. Szykuję do tego dwie wieże i nadbudówki. Jak wyjdzie czas pokaże.
Wieże poprawiłem, zdemontowałem drabinki (zostaną wymienione na fototrawione) oraz poprawiłem dalmierze.
Dziś wykończyłem wstępnie bez pokładu rufową nadbudówkę. Dodałem "flagsztoki" oraz takie elementy na pokładzie. Dwa to "przewłoka rolkowa"oraz 4 zaraz za falochronem. Są to szpule osłonięte brezentem. Na planach ich nie ma, ale na fotografiach są :
http://www.shipmodels.info/mws_forum/do ... &mode=view
zastanawiam się jak zmieścili 4 pływaki trałowe (parawany) ?
Na rufie wykańczam stanowisko działka 40 mm.
Wykonałem też próbę wykonania relingu z czegoś takiego:
http://www.e-sklepwedkarski.pl/sklep-vm ... -01mm.html
Jest napisane, że to drut. Dla mnie bardziej przypomina żyłkę, ale fajnie zapamiętuje kształt więc pewnie drucik. Kupiłem czarny, bo nie było innych (( Fajny by był szary lub stalowy nie trzeba by go malować.

Przy wykonaniu flagsztoków owijałem drut tym
http://www.e-sklepwedkarski.pl/sklep-vm ... aenis.html
Bardzo cienka i fajna nitka. Myślę, że przyda się do olinowania.
Oto obiecane fotki.

ObrazekObrazek

Przepraszam za swoje słownictwo fachowe, bo czasem nazywam rzeczy nie zgodnie z językiem fachowym, bo się na tym nie znam (( Staram się zbudować model, a przy okazji poznać jego budowę.
okram12
Posty: 82
Rejestracja: pt lis 26 2010, 10:42
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: okram12 »

W oczekiwaniu na trapy i drabinki wykańczam co popadnie. Staram się kierować od dziobu i rufy w kierunku śródokręcia. Tak więc dalej wyposażenie pokładu. Na pierwszy plan poszły wentylatory (wywietrzniki) okrągłe. Poszedłem niestety na łatwiznę i nie umieściłem w środku siatki jak też zrobiłem wszystkie tej samej wielkości.
Wykonałem też pływak trału sztuk 4. Miałem problem z umieszczeniem ich, ale udało się upchnąć. Zrobiłem też prototyp tratw. Mają one długość 10 mm, szerokość 6 mm i wykonane z cyny 1 mm.
Pokryłem też druga wierzę dziobową i będę ją nitował ))

Oto fotki:

ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ