(R) KW-1 - kadłub

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Czuję się bardzo pochwalony .

" Rury " wydechowe wymagały , jak to koledzy piszecie , sporej wyobraźni . Myślałem , myślałem i w końcu wymyśliłem ich kształty .
Po wymyśleniu nastąpiło kilka testów jakości . Tak więc zwinięta papierowa rurka ( przecięta na pół i jeszcze raz na pół ale wzdłuż ) oraz tej samej grubości trapeziki po sklejeniu dały spłaszczone segmenty . Do ich sklejenia przygotowałem specjalny szablonik z polistyrenu . Reszta to już rzeźbiarstwo tekturowe a także skracanie , przycinanie , zaokrąglanie itd. itp. . Wyszło jak na zdjęciach . Tym samym chciałbym :

Wszystkim modelarzom Kartonwork złożyć życzenia spokojnych , wolnych od modelarstwa Świąt !

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Andrzejku , Ty wariacie ;-)

Jestem zalatany strasznie , ale we święta , mam nadzieję , że uda nam się odbyć , sympatyczną pogawędkę, jak za dawnych czasów :cool:

Do usłyszenia!
Awatar użytkownika
Metalmic
Posty: 272
Rejestracja: sob mar 26 2005, 12:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Metalmic »

"Kartonworkowego" czary-mary ciąg dalszy. W miarę możliwości śledzę postępy z wielkim zainteresowaniem. I wciąż jestem zaskakiwany niesamowitym opanowaniem technik modelowania w kartonie.
Gratuluję i proszę o jeszcze.

A na Święta zdrowia i spokoju życzę.

P.S.
Po nowym roku mam nadzieję wznowić relację Betki to sobie pogadamy :D
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Grześ , wygląda na to że rozmowa była taka jak napisałeś .

Metalmic , dzięki , nadal będę się starał robić to co robię najlepiej jak potrafię . Czułbym się pewniej gdybym znów zobaczył że nie jestem sam jak palec przy tego rodzaju " modelarstwie czołgowym " ...

Długo się zastanawiałem nad wyborem kształtu klap . Po wielu próbach na przestrzeni roku wybrałem te uproszczone więc płaskie z góry . Ta wersja zapobiegała podobno ich klinowaniu . Poszedłem dalej . Klapa na wieży też taka będzie pomimo że nie ma potwierdzenia ani dokumentacyjnego ani zdjęciowego . Jak widać na zdjęciach nie bawiłem się też z z odwzorowaniu kształtu otworów włazów .
To raczej nie brak wiedzy ale świadomy wybór . Uproszczenia .
Pałąki zawiasów w połowie są z blaszki Alu . Całkowicie kartonowe były zbyt wiotkie .

Do zobaczenia w Nowym Roku . Życzę Szczęśliwego !
Dziś mało zdjęć choć pracy było sporo . Zaplanowane roboty przy kadłubie zostały tym samym zakończone :

Obrazek

Obrazek

Obrazek
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

zabieram zabawki i udaję sie do innej piaskownicy.. uproszczone, jak Wujek mówi uproszczone to jest to po prostu uproszczone w jego wykonaniu, bo dla innych ... milczenie jest złotem....
MAm takie pytanie, to już na poważnie, ile ten model będzie miał cm długości ??
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Dzięki . Nie zabieraj i nie szukaj . Około 26 cm .

Wygrzebałem jakieś stare zdjęcie z kolejnych wersji i prób . Jak się uchowało - nie wiem . M.in. z tego co na nim , zrezygnowałem . Ale jak się komuś/kiedyś może przydać to proszę bardzo ( brakuje uszczelki-oringa ) :

Obrazek
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

BCG jest klejem dla "masochistów", używając go ma się uczucie obcowania z kartonem w pełni tego słowa znaczeniu. Wręcz, aż za bardzo. Powolne nakładanie kleju, czekanie aż wsiąknie, kolejne warstwy itd. Bez wątpienia nie jest to klej dla modelarzy, którzy chcą po prostu skleić model. To jest takie narzędzie wirtuoza. Takie jest moje zdanie po poznaniu (w podstawowym stopniu) tego kleju. Ma swoje niewątpliwe zalety, bo nie ma drugiego takiego kleju, który pozwoliłbym na tak czyste klejenie (na wnętrze kabiny w samolocie lub przy bardzo drobnych detalach jest nie do pobicia). Myślę też, że nawet jakby się go napić to nic by się nikomu nie stało, co w pewnych sytuacjach też jest zaletą!
Twoje modele fascynują mnie techniką wykonania, czystością i dopieszczeniem każdego szczegółu. Pod tym względem jesteś moim Guru. Widać po tych zdjęciach, że bawisz się wszystkimi elementami i sprawia Ci to radość, nic nie jest wymęczone, a często budowa odbiega od właściwego toru, tak dla samej satysfakcji tworzenia (wszelkiego rodzaju Twoje podstawki czy szablony, które też są dopieszczone w każdym szczególe).
Mam nadzieję, że efekt końcowy będzie równie dobry jak wszystko to co do tej pory zrobiłeś.

Trzymam kciuki i z nieukrywaną ciekawością oglądam Twoją relację. Powodzenia
Awatar użytkownika
lehcyfer
Posty: 485
Rejestracja: pt lis 11 2005, 18:19
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lehcyfer »

Używam turystycznej suszarki do włosów. Klejenie jest w tym przypadku błyskawiczne.
- Do not try to make a model. Instead only try to realize the truth.
- What truth?
- There is no model. Then you will see that it's not the model that you make, it is only yourself.
ODPOWIEDZ