[R/G] Dewoitine D.510 (Answer 1/33)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1089
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

Re: [R/G] Dewoitine D.510 (Answer 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Masz niewątpliwy ponadprzeciętny talent do klejenia w standardzie. Widziałem kilka sklejonych kostuch. Twoja jest w innej lidze. Extralidze. Bardzo mi się ten samolot podoba ale po zobaczeniu Twojego nie miałbym odwagi kleić swojego, o relacji nie wspomnę. Tak sobie myślę, że czas aby arcymistrzowie kartonu oprócz lub zamiast relacji opisowo zdjęciowej zrobili relację filmową z wykonania takich cudów . To chyba jedyna droga aby nie podcinać nomen omen "skrzydeł" początkującym modelarzom i nie tylko.
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2868
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 817

Re: [R/G] Dewoitine D.510 (Answer 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Jarek,
kopę lat. :zeby:

Nie przesadzaj, pamiętam doskonale co potrafisz wyczarować.

Też bym chętnie pooglądał takie filmy arcymistrzów.

pzdr Grzegorz
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1089
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

Re: [R/G] Dewoitine D.510 (Answer 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Grzegorz, rozumiem skromność ale tu nie chodziło o kadzenie lecz stwierdzenie faktu z sugestią pomocy mniej zdolnym lub mniej doświadczonym. Nie wyobrażam sobie aby ktoś lepiej zrobił kostuchę. Kilka osób szczególnie skupiających się na samolotach zrobi ją równie dobrze, to wiem na pewno. Dewoitine jest zrobiony na 100% standardu bez większych przeróbek coś jak wzór metra czy kilograma. Malując i szpachlując a w moim przypadku wielokrotnie poprawiając nie trzeba mieć talentu wystarczy cierpliwość i zdeterminowanie aby coś dobrze wyglądało. W przypadku standardu rzadko uda się coś poprawić więc bez talentu i oczywiście umiejętności manualnych tak piękne wykonanie nie jest możliwe. Też chciałbyś oglądnąć arcymistrzów w akcji ? Najłatwiej i najszybciej patrząc w lustro podczas klejenia.
Acha,jakby ktoś miał inne zdanie w temacie Twojego wykonania to proszę podjąć rękawicę i pokazać, że można widocznie lepiej. Zrobimy ankietę po wykonaniu. I ważna sprawa, czas wykonu jest elementem oceny. Przy równej ilości głosów decyduje czas wykonania. Ja zafunduję wykonawcy lepszej kostuchy niż Twoja, model samolotu z tego samego wydawnictwa :czytaj: . Są chętni ? Grzesiu możesz spróbować powalczyć z samym sobą :paker: ,dasz radę zrobić lepiej ? Gorszy biorę od Ciebie :zeby: i funduję Ci dwa modele samolotów tego wydawnictwa albo oddam modele z moich zbiorów.
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

Re: [R/G] Dewoitine D.510 (Answer 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

Nie przepadam za standardem pewnie dlatego, ze nie umiem tak kleic. Ale Twoj model zasluguje na szczegolne brawa. Jednolita bryla, plus czystosc wykonania, powoduja ze ten model ma w sobie cos wyjatkowego. Gratuluje efektu.
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

Re: [R/G] Dewoitine D.510 (Answer 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Oryginał mi się kompletnie nie podoba, ale za to Twój model bardzo!
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2868
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 817

Re: [R/G] Dewoitine D.510 (Answer 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

:haha:
jhradca pisze: ndz maja 10 2020, 23:38 Grzesiu możesz spróbować powalczyć z samym sobą ,dasz radę zrobić lepiej ?
I to się nazywa challenge :lol:
Niemal jak Chuck Norris.

Ja wiem co trzeba by poprawić lub zrobić inaczej :zeby: ale przy tym można zepsuć coś innego, więc się nie piszę na replay.

Dzięki jeszcze raz.

pzdr Grzegorz
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1089
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

Re: [R/G] Dewoitine D.510 (Answer 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Czyli nie będę miał kostuchy... :( No cóż też uważam, że szansa na to, że poprawiając jeden mini babol zrobi się inny jest ogromna. Taki urok standardu :lol:
Awatar użytkownika
Kedzier
Posty: 188
Rejestracja: wt gru 12 2006, 15:11
x 85

Re: [R/G] Dewoitine D.510 (Answer 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kedzier »

Gratuluję ukończonego modelu. Szybkość oraz jakość wykonania naprawdę niesamowita! Szczególne wrażenie zrobiły na mnie owiewki kół - pięknie wyszły :)

Czekam na kolejną lotniczą relację - budowę S/S Krosno śledzę również z przyjemnością, ale czegoś jej brakuje... jakichś skrzydeł albo śmigła :)
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3231
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

Re: [R/G] Dewoitine D.510 (Answer 1/33)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Czekam na kolejną lotniczą relację - budowę S/S Krosno śledzę również z przyjemnością, ale czegoś jej brakuje... jakichś skrzydeł albo śmigła
Skrzydła albo śmigła to mógł ten statek w ładowni przewozić więc da się jeszcze dorobić.

Ale ja bym jako następny model ... krosna, widział to.

Resztę sklejki po pokrywach można wykorzystać, i jakieś figurki pomodelować :D
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
ODPOWIEDZ