[R] Fiński ŁaGG-3 35 seria, na bazie MPModel

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 864
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: [R] Fiński ŁaGG-3 35 seria, na bazie MPModel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Na tak postawione pytanie mogę jedynie tak odpowiedzieć.

Obrazek

Na pomalowane łopaty na nudno czarno z żółtymi paskami nałożyłem te dwa łosze, na zasadzie nieregularnego ciapania czubkiem pędzla. Nie chodzi o to, żeby zrobić jednolitą powierzchnię tylko nieregularne, drobne kleksy - coś jak na tej "palecie".

Obrazek

Wszelkiego rodzaju zadrapania i rysy wykonałem na bazie tych dwóch kredek, o których myślałem, że nigdy nie będę miał okazji ich użyć.
Obrazek

A teraz najważniejszy składnik, unikatowy - bo nie do kupienia, przechowywany w odpowiedniej temperaturze i kontrolowanej wilgotności w specjalnym pojemniku z czerwoną nakrętką spełniających szczególne wymagania link - rozcieńczony kranówą Domalux w wersji połysk, a w zasadzie jego już opary, bo mi się skończyły zapasy...

Obrazek

Ów preparat przepotężnej mocy jest i działaniu, spaja wszystkie elementy te ze sobą, jak Moc w Star Wars, tylko lepiej - bo naprawdę :shock:
Chodzi o to, że te ciapy z wash'y podlakierowałem lekko, a następie bardzo delikatnie przeszlifowałem papierem ściernym z dużą liczbą zer. W ten sposób powstałe "przebarwienia" zespoliły się z powierzchnią (te akurat wash'e niestety dodają nieco niepotrzebnej tekstury, dlatego to polerowanie), a zmatowiona powierzchnia była bardziej skłonna przyjąć rysowanie kredkami. No i tak to z grubsza było.

Obrazek

Paweł, czyżbyś zamierzał dokonać obrazy kartonowego kanonu i pomalować coś swojego?
Ostatnio zmieniony czw kwie 20 2023, 17:49 przez jacob, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2934
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 866

Re: [R] Fiński ŁaGG-3 35 seria, na bazie MPModel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Fantastycznie zrobiłeś łopaty.
Jak żywe.
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 864
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: [R] Fiński ŁaGG-3 35 seria, na bazie MPModel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

A to się bardzo cieszę :aniol:. Co innego jest imitować "agresywność atmosfery" w skali szarości, a co innego kiedy coś powinno być w zasadzie czarno-czarne.
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2934
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 866

Re: [R] Fiński ŁaGG-3 35 seria, na bazie MPModel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Tym bardziej, że nikt nam nie wmówi, że czarne jest czarne. :haha:

Delikatność efektu jest jego siłOM :spoko:
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
jhradca
Posty: 1100
Rejestracja: pt cze 11 2004, 12:04
Lokalizacja: Kraków
x 21

Re: [R] Fiński ŁaGG-3 35 seria, na bazie MPModel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jhradca »

Efektowność śmigła nie ulega kwestii. Ale co jak Domalux się skończy ?
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 864
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: [R] Fiński ŁaGG-3 35 seria, na bazie MPModel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Dobre śmigło, trzeba się postarać o dobrą podstawkę do niego w postaci fajnego samolotu :lol:
Mam pretendenta do zastąpienia Domaluxa, ale na razie wciąż siedzi w puszce bez testów. Jak się z nim lepiej obwącham to dam znać czy zostanie na dłużej.

Tymczasem zrobiłem kilka drobiazgów do wsadzenia do kadłuba. Ciekawe jest to, że to co na schematach różni się od tego co widać na jednej z nielicznych fotek otwartego luku. Być może po kraksie zdradzieckiego LaGG'a z numerem 57, Finowie w trakcie remontu zrobili mu w ogonie przemeblowanie. Nie ma tego dużo. Najbardziej widać będzie apteczkę i prawdopodobnie coś co jest filtrem oleju. Butla na sprężone powietrze i tlen są umiejscowione głębiej (na ściankach od zewnętrznej strony są pokrywy zaworów do ich uzupełniania), zrobiłem je żeby zerkając w tamtym kierunku coś tam jeszcze rozpoznawalnego było widać.

Obrazek Obrazek Obrazek

Zdrówka!
Ostatnio zmieniony czw kwie 20 2023, 17:50 przez jacob, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Fx-video.blogspot
Posty: 12
Rejestracja: ndz sty 24 2021, 5:22
Kontakt:

Re: [R] Fiński ŁaGG-3 35 seria, na bazie MPModel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fx-video.blogspot »

Ciekawa wersja modelu z wycinanki.
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 864
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: [R] Fiński ŁaGG-3 35 seria, na bazie MPModel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Cześć
Zamontowałem uprzednio przygotowane drobiazgi w kadłubie, mało z tego widać i dobrze bo piękne nie są.

Obrazek Obrazek Obrazek

Mogłem się po tym zabrać za przygotowanie skrzyneczek z akumulatorem, skrzynką z bezpiecznikami, skrzynką na drugie śniadanie, radiem, termosem, skarbonką, schowkiem na zapasowe skarpety i w zasadzie nie wiem czego jeszcze - bo skąpe mam dane na tym odcinku. Ten bałagan zniknie za płytą za plecami oparcia pilota i dobrze. Teraz mogę się zabrać za kabinę pilota gdzie już tak nieznajomo nie jest. Na początek przygotowałem imitację klejonej, drewnianej kratownicy kabiny.

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Zdrówka!
Ostatnio zmieniony czw kwie 20 2023, 17:54 przez jacob, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2934
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 866

Re: [R] Fiński ŁaGG-3 35 seria, na bazie MPModel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Rozumiem, że krawędzie tego otworu na żółtym pasie to na razie "praca w toku" i nie będą ostatecznie żółte?
Chyba nie malowana pasa ze zdjętą pokrywą?
Choć renifer ich tam wie :haha:
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 864
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: [R] Fiński ŁaGG-3 35 seria, na bazie MPModel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Renifer wie... wg mnie krawędzie są żółte :jezyk2: , przynajmniej na fazowanej powierzchni otworu, której u mnie nie ma. Choć moja nieskalibrowana gała widzi ten sam odcień i głębiej na krawędzi.

Obrazek

Alternatywnym kolorem mógłby być srebrny...? Słuszna uwaga ale może poprzestanę na tym, że pod koniec przybrudzę coś nie coś tą krawędź i poprzecieram.
Ostatnio zmieniony czw kwie 20 2023, 17:55 przez jacob, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ