PT-91

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Marcintosh pisze:Pytanie troche z innej baczki. Na czym polska armia wozi czolgi. Tzn. czego uzywaja jako ciagnika???
No Marcin, to masz odpowiedź. Zakupiono po kilkanaście ciągników balastowych Mercedes, ciagniki Iveco, a i nasze Jelcze nienajgorsze...
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Fotki pochodzą z NTW
Awatar użytkownika
Budowlaniec
Posty: 44
Rejestracja: wt gru 21 2004, 9:32
Lokalizacja: Tarnogród

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Budowlaniec »

Pytanie troche z innej baczki. Na czym polska armia wozi czolgi. Tzn. czego uzywaja jako ciagnika???
Kilka latem temu widziałem nietypowe Kamazy - nieco większe. Samochodzik taki zabierał po 2 czołgi . żeby uciąc wszelkie dyskusje, nie były to Krazy jak to niektórzy mi próbowali wmawiać.
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

Tak tylko z ciekawości ...mógłbyś cos więcej powiedzieć o tych „KAMAZ-ach” tzn. ilość osi wygląd całego zestawu itp. No i najważniejsze gdzie to widziałeś...? pytanie jest bez podtekstu... kieruje mną ciekawość... najważniejsza jest dla mnie ilość osi... bo Rosjanie często stosują zamiennie kabiny do kilku modeli ciężarówek... np. kabinę od MAZ 6x6 montują na URAL i MZKT... a z kolei kabiny KAMAZ są montowane również na URAL ... na pewno nie mówimy o KRAZ, ponieważ ten konkretny samochód nie ma kabiny wagonowej a wszystkie warianty maja budowę nazywaną w żargonie (Rosyjskim...) krokodyl...czyli z wysuniętym przedziałem silnikowym do przodu... istnieje tylko jeden wariant KRAZ 8x8 z kabiną wagonowa ale nie jest produkowany seryjnie... (dwa egzemplarze do badań jako nośnik armato-haubicy 152mm...)....?????

:-)
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

A ten tutaj zabiera cztery!
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

To na linku to MZKT-74135 VOLAT... tylko że jest promowany dla krajów zatoki Perskiej a ja zrozumiałem że chodzi o logistyczne środki transportu ciężkiego w Polskiej armii no to pobudziło moją ciekawość... tym bardziej że użyto słowa KAMAZ...hihihihi...Co w szczególności wzmaga moją czujność operacyjną.... :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

kierownik pisze:A ten tutaj zabiera cztery!
A "ten tutaj", był pokazany już gdzieś indziej.

gulus
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Grzegorzu - w tym temacie właśnie chodzi o sprzęt logistyczny WP.
O ile wiem nasza armia nie transportuje już czołgów sprzętem "wschodnim"bo nie ma go na wyposażeniu. Ostatnie Krazy rozdaje AMW.
Zakupiono pewną ilość ciągników Mercedes - Actros oraz IVECO Stralis wraz z naczepami Goldhoffer. Nie wiem, czy nie używa się także pojazdów MAN-a, głównie Faunów - miały być dostarczone razem z Leosiami.
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

No faktycznie Fauny są ...są nawet dostępne już zdjęcia w polskim malowaniu....." ..." raczej niemieckim... pozostawiaonym jeszcze na zestawach....
http://www66.tok2.com/home2/tankguy/Pol ... /faun.html
Awatar użytkownika
NobelEXC
Posty: 178
Rejestracja: czw wrz 30 2004, 20:02
Lokalizacja: Syców

odp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NobelEXC »

Siema!!!

Pozwole sobie tez zabrac głos. To znalazłem na stronie www.trucks.com.pl

"Polska armia kupiła ciężkie ciągniki siodłowo-balastowe do transportu sprzętu gąsienicowego – IVECO MP720E48WT oraz Mercedes-Benz Actros 3353AS 6x6. IVECO sprzęga się z naczepami produkcji Zremb Wrocław (NS 500 lub NS 600), a docelowo nasza armia ma odebrać 25 takich samochodów. Actrosów z kolei, które łączone są z naczepami Goldhofer, zostanie nabytych 11. Do ich napędu służy potężny, widlasty, 530-konny silnik OM502LA i wyposażono je we wzmocnione sprzęgło, hydrokinetyczny zmiennik momentu obrotowego zblokowany z retarderem oraz 16-biegową skrzynię G240-16. Masa całkowita tych ciężarówek wynosi 34.000 kg, dopuszczalna całkowita zestawu dochodzi zaś do 100.000 kg. "
Pozdr. NobelEXC

P.S. Jakby ktoś miał fotki takiego sprzetu to byłbym rad jakby ktos zarzucił na @ :cool:
Warsztat:
Broshuis Trailer - 73% - prace wstrzymane
MB Actros 6x4 - 60 %
ODPOWIEDZ